فواید آرایش ابرو و بند انداختن ابرو

بند انداختن ابرو یک هنر بسیار قدیمی و باستانی است. این کار برای اولین بار در خاورمیانه و همچنین هند رواج داشته. امروزه این روش در سراسر جهان و در تمام سالن های آرایشی مورد استفاده قرار میگیرد و هنوز روش های جایگزین دیگر مثل اپیلاسیون نتوانسته اند آن را از صحنه رقابت خارج کنند. در این مقاله به بررسی تعدادی از فواید بند انداختن ابرو آشنا خواهید شد. اگر خودتان قصد یادگیری بند انداختن ابرو دارید و یا در قصد شرکت در یک دوره آموزش آرایش ابرو دارید خواندن این مقاله به درد شما خواهد خورد.

بند انداختن  خیلی دقیق است

به دلیل ماهیت آن، بند انداختن ابرو یک روش دقیق تر و بهتری از اپیلاسیون و سایر روش های آرایش ابرو است. بند انداختن ابرو و صورت این امکان را به ما میدهد که مو را در مکانی صحیح از فولیکول و بدون آسیب رساندن به آن برداریم. این قابلیت میتواند قدرت مانور آرایشگر را بالا برده و به خوبی بتواند به ابرو شکل دهد. علاوه بر این، به نسبت روش هایی مثل وکس و موم انداختن، بند میتواند دید بهتری به شما و یا آرایشگر بدهد زیرا فقط یک بند و انگشت درگیر هستند. این درحالی است که وکس میتواند حاشیه ابروها را کمی پنهان کرده و دقت بالایی نداشته باشد.

میکاپ چیست و انواع آن

کاهش حساسیت و تحریک پوست

معمولا در اغلب خانم ها زمانی که به هر روشی ابروها تمیز میشود و یا سایر روش های آرایش ابرو بکار برده میشود، پوست اطراف ابرو قرمز  میشود که نشان از تحریک ناحیه دارد. اپیلاسیون ابرو یکی از این روش ها است که به  دلیل ماهیت این کار، لازم است برای خارج کردن مو از ریشه فشاری به پوست اعمال شود. و طبیعی است که پوست تحریک شده و قرمز شود. اینکار میتواند در درازمدت باعث چروک شدن پوست و پیری زودر آن شود. اما یکی از فواید بند انداختن ابرو و صورت کاهش این تحریکات و به حداقل رسیدن آسیب پوست است. چرا؟ چون اینکار خیلی زود انجام میشود و با کمترین درد و قرمزی موها را در سطح فولیکول بر میدارد. به علاوه نخ ها عاری از هر گونه مواد شیمیایی هستند و نیمتوانند آسیبی به پوست و سلول های پوستی بزنند.

ارزان قیمت بودن

به نسبت سایر روش های آرایشی و پاک کنندگی پوست مثل اپیلاسیون، بند انداختن ابرو بسیار ارزانتر و به صرفه تر است. این درحالی است که تاثیر و فواید بند انداختن ابرو به مراتب بیشتر از اپیلاسیون است. (البته مشروط بر اینکه توسط آرایشگر خوبی صورت بگیرد، اگرنه هیچ چیزی مثل اپیلاسیون توانایی تمیز کنندگی پوست و حذف موهای زائد را ندارد).

درشت جلوه دادن چشم های ریز با آرایش

یکی دیگر از فواید بند انداختن ابرو در مقایسه با اپیلاسیون، کاهش مدت زمان حذف موهای زائد است. در این روش خیلی سریع اطراف ابروها صاف و یکدست میشود.

منبع سایت الماس نشان

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *