آرایش مناسب فصل زمستان

 

امروزه با پیشرفت مد و مطابقت آن با مد سال، آرایش هر فصل می بایست با توجه به شرایط هر فصل انجام شود و بنابراین در فصل سرد زمستان می بایست بیشتر از رنگ های گرم و براق در آرایش صورت استفاده نمود.

با رعایت سبک آرایش زمستانی نیز می توانید در این فصل چهره ای جذاب داشته و هم چنان در جمع های دوستانه و خانوادگی تان بدرخشید .

آرایش زمستانی چیست؟

مناسب ترین آرایش زمستانی و میکاپ برای فصل زمستان با توجه به سرد بودن هوا و غالب بودن رنگ های سرد بر گرم آرایشی غلیظ و جذاب بوده و می بایست بیشتر بر اساس انتخاب رنگ ها صورت پذیرد .برای ایجاد هارمونی با رنگ های موجود در طبیعت می بایست از تناژ و رنگ های گرم در آرایشتان استفاده نمایید .بدین منظور میکاپ آرتیست ها توصیه می کنند از رنگ های قرمز ،بنفش،نارنجی و زرد برای ایجاد کنتراست با رنگ های سرد موجود در فصل زمستان مانند سفید و آبی استفاده نمایید .در کنار انتخاب رنگ نیز می بایست به توصیه های ارائه شده در این مقاله نیز توجه نموده تا زیبایی و جذابیت چهره خود را بتوانید هم چنان در این فصل حفظ نمایید .

 

۱.استفاده از مرطوب کننده ها را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

با توجه به سرد شدن هوا خشک شدن پوست امری کاملا طبیعی است .بنابراین توصیه می کنیم حتما از یک کرم مرطوب کننده قدرتمند برای هیدراته نگهداشتن پوستتان و جلوگیری از خشکی پوست حتما قبل از شروع آرایش زمستانی استفاده نمایید .

۲.کرم پودری مناسب خریداری کنید .

استفاده از یک کرم پودر برای آرایش صورت در تمام فصول سال امری کاملا اشتباه و مضر برای پوست می باشد .با توجه به سرد شدن هوا رنگ پوست متعاقبا روشن تر از رنگ پوست در فصل بهار و تابستان می باشد .بنابراین استفاده از کرم پودر دارای رنگ روشن برای این فصل مناسب نبوده و می بایست از کرم پودری با رنگ ملایم برای آرایش زمستانی استفاده نمایید .استفاده از کرم پودرها و پنکک های حاوی مرطوب کننده گزینه مناسبی به عنوان زیرساز آرایش زمستانی به شمار می روند چرا که می توانند رطوبت پوست را حفظ نموده و از خشکی پوست در این فصل جلوگیری نمایند .

رژ گونه در آرایش زمستانی

۳.رژگونه ای با رنگ روشن استفاده کنید .

به جای استفاده از رژگونه هایی با رنگ تیره همانند قهوه ای بهتر است از رژگونه هایی با طیف رنگی هلویی و صورتی و رژگونه هایی متمایل به رنگ قرمز همانند گیلاسی استفاده کنیم تا بتوانیم تعادل لازم میان رنگ پوست و رنگ گونه ها را ایجاد کرده و ظاهری گرم به گونه هایمان ببخشیم و از استفاده از برنزه کننده ها در این فصل خودداری کنیم .

۴.سایه چشم ها را براق کنید.

استفاده از سایه های براق با تناژ رنگ طلایی،برنزی و مسی و متالیک گزینه های مناسبی برای آرایش زمستانی چشمان است .استفاده از رنگ هایی همانند بنفش تیره و قهوه ای نیز می تواند در جذابیت چشمان شما در این فصل تاثیر بسزایی داشته باشد .فراموش نکنید در انتها از سایه هایی به رنگ نقره ای در گوشه چشمانتان استفاده کنید و از استفاده رنگ های آبی و سبز به عنوان سایه چشم در فصل زمستان جدا خودداری کنید .

۵.خط چشم را فراموش نکنید.

استفاده از خط چشم های مایع در فصل زمستان کاربردی بیشتری برای آرایش چشم ها به صورت چشم گربه ای دارد زیرا این نوع خط چشم تیرگی بیشتری خلق کرده و خط دقیق تر و با دوام تری در پشت چشمانتان ایجاد می‌کند.استفاده از خط چشمی با رنگ سیاه یا ذغالی می تواند در برجسته تر و دلربا تر نشان دادن چشمانتان در این فصل تاثیر بسزایی داشته باشد و جلوه زیباتری را برای چهره تان ایجاد نماید .استفاده از مداد چشم و سرمه نیز برای آرایش زمستانی چشمان در این فصل مناسب بوده و از جذابیت چشمانتان محافظت خواهند نمود .

خط چشم در آرایش زمستانی

۶.استفاده از ریمل های رنگی در آرایش زمستانی ممنوع !

استفاده از ریمل های رنگی در این فصل ممنوع بوده و توصیه می کنیم حتما از ریمل هایی با رنگ مشکی برای آرایش زمستانی مژگانتان استفاده کنید تا بدین وسیله در درخشنده تر بودن چشمانتان در پوست روشنتان در فصل زمستان تاثیر مثبتی بر جای گذاشته باشید .

۷.آرایش ابروهایتان را از یاد نبرید.

برای آرایش زمستانی ابروها در این فصل به ضخامت و پهنای ابروانتان توجه کنید و از ریمل ها و مداد هایی با رنگ تیره برای پرتر نشان دادن ابروانتان استفاده کنید.البته فراموش نکنید که رنگ ابروها در این فصل می بایست سه درجه روشن تر از رنگ موهایتان باشد .ابروها را به وسیله یک برس به سمت بالا و بیرون شانه کرده و در این وضعیت آن ها را مرتب نمایید.

رژ لب هایی با رنگ گرم و جیغ

۸.رژ لب هایی با رنگ گرم و جیغ بر روی لبانتان بزنید.

استفاده از رژ لب هایی با رنگ های جیغ و گرم هم چون آجری،زرشکی، قرمز،بنفش،شکلاتی،آلویی تیره و …به صورت مات یا براق می تواند در برجسته تر نشان دادن لبانتان تاثیر شگرفی داشته باشد .این رنگ ها می توانند موجب ایجاد هارمونی و تعادل لب ها با سایر اجزای چهره تان شده و شما را خوش استایل تر و خوش تیپ تر از قبل نشان دهند .

منبع سایت ایرانوس

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *