آموزش دوخت تاپ یقه ایستاده چین دار

در این مقاله به آموزش دوخت تاپ یقه ایستاده چین دار میپردازیم.

این مدل تاپ استایلی اسپرت داشته و مناسب برای شلوار اسپرت و رسمی میباشد. چین و یقه ایستاده این تاپ مناسب برای افراد با بالاتنه ظریف است. افرادی که گردن بلند دارند یقه ایستاده و چین دار بهترین گزینه است. در پشت تاپ در کمر کش دوزی می شود لذا مناسب برای افراد با باسن بزرگ نمی باشد.

برای رسم الگو این شومیز احتیاج دارید به الگو اساس بالاتنه رگالی، اموزش رگالی کردن الگو را در ویدیو های قبلی به شما آموزش داده ایم. برای قسمت جلوی الگو حدود 2-3 سانتی منتر روی هم گرد بگذارید.

برای رسم یقه ایستاده جلوی یقه را از خط مرکزی جلو به اندازه 1 سانتی متر داخل می شویم و یقه را گشاد بکنید.

طبق مدل از خط پهلو حدود 3-5 سانتی متر به سمت بالا علامت بزنید و به خط مرکزی جلو با رسم هلال صفر کنید و از پهلو به سمت خط مرکزی پشت نیز با خطی هلال رسم کنید و به صفر برسانید.

تاپ یقه ایستاده

رسم یقه ایستاده

برای رسم یقه ایستاده دور تا دور یقه را روی الگو با متری ایستاده ندازه گیری بکنید.

مستطیلی به ابعاد 2-3 برابر اندازه دور یقه و به عرض 10 سانتی متر رسم کنیدوسپس روی پارچه انداخته و برش بزنید.بعد از برش چهار طرف یقه را تمیز دوزی کنید، یک طرف یقه را چین کش کنید و طرف دیگر را مانند الگو بدوزید.

رسم دکمه مخفی

2 سانتی پایین تر از اولین دکمه لباس تا آخرین دکمه را اندازه گیری کنید و مسطتطیلی به این مقدار و عرض 6 سانتی متر پارچه ای برش بزنید و نصف آن را لایی بچسبانید. با چرخ خیاطی دوسر آن را بدوزید و و به زیر محل دکمه وصل کنید.

پشت لباس

کش یک سانتی متری را اندازه بزنید و برش بزنید و روی خط کمر بدوزید.

بیشتر بخوانیم : آموزش دوخت تاپ شنل دار

متراژ پارچه لازم برای تاپ یقه ایستاده

متراژ پارچه برای این یه قد لباس است.از پارچه نخی و کرپ می توانید استفاده کنید.

این مدل تاپ استایلی اسپرت داشته و مناسب برای شلوار اسپرت و رسمی می­ باشد. چین و یقه ایستاده این تاپ مناسب برای افراد با بالاتنه ظریف است. افرادی که گردن بلند دارند یقه ایستاده و چین ­­دار بهترین گزینه است. در پشت تاپ در کمر کش ­دوزی می­شود لذا مناسب برای افراد با باسن بزرگ نمی ­باشد.

ویدئوی آموزش دوخت تاپ یقه ایستاده چین دار

گردآوری هانیه

3 comments

  1. موارد گفته شده در این اموزش خیلی کاربردی بود. به نظر شما برای یادگیری خیاطی باید چه کرد ؟

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *