طراحی لباس پیکی‌بلایندرز

پیکی بلایندرز، سریالی است که در طی سالهای اخیر بسیار پر مخاطب و محبوب شده است.

این سریال بریتانیایی موفق با امتیاز ۸/۸ در آی ام دی بی، در رابطه با یک گروه گانگستری در قرن بیستم میلادی در لندن است. لباسهای طراحی شده در این سریال توسط آلیسون مک کاش، طراحی شده است. این سریال زندگی طبقات مختلف اجتماعی در آن دوره را نشان میدهد و در طراحی لباسش نکات خوب و ظریفی استفاده شده است . مانند:استفاده از رنگ های خنثی،مدل نیمه رسمی و نیمه گنگستری کت ها،ترکیب پارچه های مختلف با یکدیگر در یک استایل،استفاده از کراوات و پاپیون،ساعت های جیبی و جنس آن ها،کت های تک و شال گردن های پولی،بوت های کارگری بنددار و کت های خزدار بازیگران این سریال.

سریال درام جنایی پیکی بلایندرز، به کارگردانی اسیتیون نایت و با بازی کیلین مورفی،تام هاردی،هلن مک کروی،آدرین برودی،سوفی رندل و شارلوت ریلی، محصول شبکه بی بی سی میباشد.

این سریال برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ پخش شد و نمایش فصل پنجم آن از اکتبر ۲۰۱۹ آغاز شده.

اگر شما هم جزو طرفداران این سریال هستید، این مقاله جذاب را تا پایان بخوانید و اگر هنوز موفق به دیدن این سریال نشدید، با خواندن این نکات قبل از دیدن سریال، ذهنی مشرف به طراحی و لباسهای شخصیت های این فیلم پیدا خواهید کرد . پس با ما همراه باشید و طراحی لباس سریال پیکی بلایندرز که بسیار هم جذاب و خواندنی است را از دست ندهید.

تامی اکثرا رنگ‌های خنثی می‌پوشد

تامی اکثرا رنگ‌های خنثی می‌پوشد

اعضای خانواده تامی شلبی اکثرا از استایل مونوکروم استفاده می‌کنند، اما برخلاف برخی برادران شلبی، مثل آرتور و جان، که گاهی پیراهن یا کراوات رنگی دارند، معمولا تامی را با لباس‌های رنگی نمی‌بینید. درواقعیت، بسیاری از مردم در آن زمان، لباس‌های رنگی می‌پوشیدند، بنابراین استفاده از رنگ‌های سفید و مشکی برای تامی شلبی، با قصد نشان دادن درون این شخصیت است. درضمن استفاده از این رنگ‌ها نشان‌دهنده این است که تامی، نه از طبقه بالای جامعه و نه پایین است. کت‌های تامی، بسیار لاکچری هستند، اما رنگ‌هایش باعث می‌شود که تامی به طبقه پایین نزدیک‌تر شود.

کت‌ها نیمی استایل کاری و نیمی گنگستری هستند

کت‌ها نیمی استایل کاری و نیمی گنگستری هستند

شلبی‌ها نسبت به اکثر شهروندان بیرمنگام، شیک‌تر لباس می‌پوشند، اما پوشششان کاملا هم شبیه به طبقه بالا و سنتی جامعه نیست. برادران شلبی معمولا کت‌های سنگین پشمی با آستین تک‌دکمه و یقه‌های جداشونده می‌پوشند، به‌همین دلیل این لباس‌ها آن را در جایگاه میانی جامعه قرار می‌دهد؛ که هدف از این کار شیک‌پوشی بخاطر کیفیت بیزینسشان، اما ازطرفی جدا کردنشان از خانواده‌های سنتی رده بالای انگلستان آن زمان است.

کلاه پشمی (تویید) کارگری

کلاه پشمی (تویید) کارگری

بااینکه تامی سعی می‌کند که با کسب‌وکارش سعی می‌کند که خود را در میان طبقات بالای جامعه جای دهد، اما قصد دارد که همچنان مورداعتماد شهروندان طبقه پایین بماند، بنابراین در کنار لباس‌های شیک، کلاهی را که در آن زمان در انگلستان، بیشتر کارگران و رده‌های پایین جامعه از آن استفاده می‌کردند (اکنون اکثر اقشار جامعه استفاده می‌کنند)، بر سر می‌گذارد تا همچنان در رده‌های میانی جامعه شناور باقی بماند. ازطرفی شلبی‌ها گاهی درکنار یقه سفید (که نماد رده بالای جامعه بود)، از یقه آبی کوچک (نماد قشر پایینتر) نیز استفاده می‌کنند.

ترکیب پارچه‌های مختلف

ترکیب پارچه‌های مختلف

کت ترنچ معروف تامی شلبی را همگی می‌شناسیم. این اورکت از پشم سنگین تهیه شده و یک یقه مخمل مشکی دارد؛ اما تامی معمولا این کت را برروی یک کت تک تویید می‌پوشد که در آن زمان، ترکیبی غیرمعمول به‌حساب می‌آمد؛ بنابراین می‌توان این ترکیب را نیز نمادی از جایگاه تامی در جامعه دانست؛ یک گانگستر زیرزمینی که درواقع جایگاه اجتماعی بالایی ندارد. این کار او را هم از قشر پایین و هم از قشر بالا جدا کرده و تبدیل به شخصیتی خاص می‌کند که انگار قشر مخصوص‌به‌خود را دارد.

تنها آرتور از پاپیون استفاده می‌کند

تنها آرتور از پاپیون استفاده می‌کند

در فرهنگ اروپا و آمریکا، پاپیون بسیار رسمی‌تر از کراوات است، اما در خانواده شلبی، آرتور تنها برادری است که از پاپیون استفاده می‌کند. در بریتانیای آن زمان، تنها بزرگ خانواده، پاپیون می‌بست. این قضیه، یکی از پیچیدگی‌های سریال را نیز به‌وجود می‌آورد. اینکه شاید در ابتدای سریال، با دیدن آرتور و پاپیونش، فکر کردیم که آرتور هم بزرگ خانواده و هم سرپرست گروه گانگستری است، اما بعدا متوجه می‌شویم که رهبری گروه و خانواده با برادر جوانتر، تامی است و شوکه می‌شویم.

ساعت‌های جیبی، طلا هستند؛ نه نقره

ساعت‌های جیبی، طلا هستند؛ نه نقره

همگی شما ساعت‌های جیبی مردان خانواده شلبی را دیده‌اید و متوجه شده‌اید که تامی تقریبا همیشه این ساعت را به‌همراه دارد. این ساعت‌ها در قرن بیستم، نماد پول و کلاس اجتماعی بالا بودند و طبقات پایینتر از ساعت‌های نیکلی و نقره داشتند. این امر، نمونه دیگری از تلاش خانواده شلبی برای بالا نگاه داشتن کلاس اجتامی بخاطر بیزینسشان است.

کت‌های تک و شال‌گردن‌های پولی

کت‌های تک و شال‌گردن‌های پولی

لباس‌های پولی جزو زیبایی‌های این سریال است. پولی، دختری شیک‌پوش است؛ هرچند تقریبا اکثر زنان آن منطقه در این دوران.

خوش‌پوش هستند، اما پولی همیشه طوری لباس می‌پوشد که انگار درحال رفتن به جلسه کاری است (درواقع استایل فرمال بیزینس و گاهی اسمارت‌بیزینس دارد). پولی عاشق شال گردن‌های ابریشمی است. این آیتم و کت‌های تکش نماد لاکچری بودن، پول و طبقه اجتماعی است.

بوت‌های کارگری بنددار

بوت‌های کارگری بنددار

در قرن بیستم بریتانیا، مردان کارگر معمولا بوت‌های چرم بنددار به رنگ‌های قهوه‌ای یا مشکی می‌پوشیدند که کفی ضخیم و نوک گرد داشتند؛ درحالیکه مردان طبقات بالا بوت‌ها کلاسیک‌تر و براق‌تر می‌پوشیدند. تامی، غیر از اوقاتی که در جلسات کاری حضور پیدا می‌کند، در اکثر مواقع بوت‌های کارگری می‌پوشد (برادرانش نیز همینطور).

کت‌های خز

کت‌های خز

پولی و آدا اکثرا کت خز می‌پوشند. اگر توجه کرده باشید، تنها زن دیگری که اکثر مواقع از کت خز استفاده می‌کند، می، همان آموزش‌دهنده اسب ثروتمند است. در طول قرن بیستم در بریتایا، تنها ثروتمندان می‌توانستند کت خز بخرند، زیرا لباس گران‌قیمتی بود. پولی و آدا تنها اوقاتی که به‌دنبال کار خود هستند، کت خز می‌پوشند؛ درواقع برای جلب‌توجه

4 comments

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *