برای رفتن به همایش چی بپوشیم؟, چی بپوشم؟, مد و استایل

لباس مناسب همایش یا ایونت چیست ؟

لباس مناسب همایش | با پیشرفت جوامع و تعامل و افزایش شغل و حضور بانوان در قسمت‌های مختلف، تعداد جلسات همایش‌ها و هرکار دیگری افزایش پیدا کرده است؛

Estimated reading time: ۱۲ دقیقه

به خصوص بعضی شغل‌های اداری یا سازمانی و یا حتی هنری که همایش و ایونت‌های مختلف برگزار می‌کنند روز به روز در حال افزایش است. در این همایش‌ها فارغ از اینکه آیا شما قرار است صحبت کنید یا خیر؟ و اینکه آیا آن همایش مربوط به خودتان است یا دعوت شده‌اید ،باید تمام تلاش خود را کنید تا زیبا و در عین حال حرفه‌ای و رسمی دیده شوید. این حرفه‌‌ای بودن صرفاً در کلام و رفتار شما نیست و اینکه چه لباسی می‌پوشید هم تاثیر بسزایی در آراستگی و حرفه‌ای به نظر رسیدن شما دارد.

انواع لباس مناسب همایش

ایونت شکل‌های مختلف دارد: گاهی سازمانی است، یعنی فرد برای فروش محصول خود و یا نشان دادن حرفه‌ای بودن شرکتی که دارد آن را برگزار می‌کند. بعضی اوقات فرم سمینار به خودش می‌گیرد که هدف ارائه اطلاعات است و به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود. گاهی شبیه به یک نمایشگاه است که برند معرفی و خدمات بیان می‌شود.

برخی ایونت‌ها فرم هنری به خود می‌گیرند مانند نمایشگاه طراحی لباس یا نقاشی که میهمانان می‌توانند هر چیزی بپوشند و هیچ محدودیتی وجود ندارد.به هر حال فضای هنری یک فضای رنگارنگ و بی انتها است و شما می‌توانید متناسب با فصل اگر علاقه دارید کت، لباس‌های طراحی شده، پترن دار، کژوال و جین و هر استایل دیگری بپوشید.

اما اگر همایش و ایونت شما فرم رسمی به خود گرفت و به اصطلاح شرکتی شد چه می‌شود؟ اینجا لباس پوشیدن شما بسیار اهمیت پیدا می‌کند و دیگر نمی‌توانید هر چیزی که دوست دارید بپوشید و باید یک سری نکات مهم را رعایت کنید. پس با ما همراه باشید تا استایل و لباس مناسب همایش و ایونت را با هم بررسی کنیم.

استایل و لباس مناسب همایش

وقتی اسم همایش می‌آید ناخودآگاه فضای رسمی در ذهن ما شکل می‌گیرد پس طبعاً در فضای رسمی باید لباس‌های رسمی بپوشید؛ فرقی هم ندارد این همایش شما به صورت وبینار برگزار می‌شود یا سمینار؛ شما در هر شرایطی باید متناسب بپوشید و شرایط جلسات را برای لباس مناسب همایش در نظر بگیرید.

شلوارهای پارچه‌ای حس رسمی و زنانه‌تری را دارند و متناسب با فضای همایش و ایونت هستند. حواستان باشد شلوارتان قد ۹۰ نباشد چون بیرون بودن مچ پا در آن شرایط اصلا زیبا نیست. پس اصول را رعایت کنید تا زننده به نظر نرسید.

مورد بعدی که باید رعایت کنید طرح و پترن لباس است. به هیچ عنوان سراغ طرح نروید حتی اگر راه راه و غیره باشد. اینها مناسب همایش‌های رسمی نیستند. اگر هم تجربه زیادی ندارید و استرس دارید پیگیر همایش‌های قبلی شرکت شوید تا دستتان آید که چه مدل لباس بپوشید. به هر حال ساده‌ترین فرم لباس‌ها را باید برای خود انتخاب کنید.

لباس مناسب همایش برای آقایان

  • لباس مناسب همایش برای آقایان کت و شلوار حرف اول و آخر را می‌زند. آن هم اگر سرمه‌ای طوسی و مشکی باشد.

در کت و شلوار خود حواستان به دکمه‌ها باشد. اگر کت شما تک دکمه است که آن را بندید. اگر دو دکمه است بالایی را ببندید پایینی را باز بگذارید و اگر سه دکمه داشت، وسطی را ببندید، پایینی را هرگز نبندید و بالایی اختیاری است که پیشنهاد می‌کنیم آن هم باز باشد. این کت و شلوار با یک کراوات جذاب بسیار زیبا می‌شود.

اکسسوری

اکسسوری بهتر است بعد از کراوات و دستمال جیبی، انتخاب شما ساعت باشد. ساعت‌های کلاسیک درست‌ترین انتخاب برای شما هستند و به تیپتان هم می آید. موی شما بهتر است ساده و کوتاه باشد.

  • کفشی که می‌پوشید باید کاملا رسمی و مردانه باشد. بهتر است پوشیدن کتانی را در جایی که اینقدر رسمی است فراموش کنید؛ به خصوص وقتی شما میهمان نباشید و از افراد اصلی آن همایش محسوب می‌شوید. پس باید آراسته‌تر از مهمانان به نظر برسید.

می‌توانید کفش خود را هم رنگ کمربند خود انتخاب کنید؛ مثلا اگر مشکی باشد، اما تمیز و مرتب و واکس خورده باید به نظر برسد.

رنگ مناسب

  • رنگ مناسب سخنرانی به ترتیب سرمه‌ای، نوک مدادی، طوسی و مشکی است. پیراهن زیر کتتان هم بهتر از ساده باشد و ترجیحا سفید و متضاد با رنگ کت شما.

لباس مناسب همایش برای خانم‌ها

بهترین لباس مانتو است، اما نه هر مانتویی. واقعیت این است که کت چه تک باشد چه ست با شلوار، در آنجا جایی ندارد؛ پس بهتر است که یک مانتو اداری و ساده را انتخاب کنید که یک فرم رسمی داشته باشد. اندازه مانتو دست خودتان است اما بهتر است تا روی زانو باشد تا با بلندی و کوتاهی بیش از حد آن معذب نشوید.

  • از طرفی رنگبندی آن هم مثل آقایان بهتر است تیره و رسمی و اداری باشد.
  • کفش شما بهتر است رسمی باشد. مثلا یک کفش پاشنه بلند ولی نه آنقدر بلند که به جای توجه به حرف‌ها و همایش، درگیر حفظ تعادل شوید و استایل و لباس مناسب همایش خود را به هم نریزید. همچنین شما هم کتانی و این دسته از کفش‌های غیر رسمی را فراموش کنید.

بهتر است کفش مشکی باشد. پس پوشیدن یک کفش ۵ سانتی شاید بهترین انتخاب برای شماست.

مثلا پوشیدن یک مانتو نیمه رسمی کار شده تیره با یک روسری قواره بلند تیره مناسب است؛ اما اولویت خود را بگذارید با مقنعه. اگر هم که مقنعه خود را داخل مانتو قرار دهید، فرم جوانانه‌تر و متفاوتی به خود می‌گیرید.

  • خانم‌ها یک اشتباهی لباس مناسب همایش دارند آن هم اینکه از مواد آرایشی در مقدار بسیار بالایی استفاده می‌کنند و این گونه تمام حواسشان می‌رود به این سمت که آرایششان یک وقت خراب نشود و مهمان‌ها هم مدام درگیر این وسواس آنها می‌شوند.

آرایش مناسب

آرایش برای لباس مناسب همایش زیباست اما هر مکان اندازه مشخص شده‌ای دارد. شاید اگر همایش شما در مورد بازدید عروس و کلا مسائل سالنی، آرایشگاهی و مد و فشن بود، میزان آرایش شما مورد قبول بود اما وقتی قرار است صحبت کنید از افتخارات و درجات شرکت و پیشرفت‌ها را بگویید یا شاید محصول و خدمات ارائه کنید، بهتر است آرایش ملایم‌تری داشته باشید.

یعنی هر چقدر نودتر، بهتر. ابروهای خود را مرتب کنید، کمی رژ گونه بزنید و یک رژ کمرنگ و کمی هم از ریمل برای چشمانتان استفاده کنید و فرم حرفه‌ای خود را حفظ کنید.

در مورد بقیه زیورآلات مناسب استایل و لباس مناسب همایش هم بهتر است دستبند و گردنبند را کلا فراموش کنید. شما لباس به تن دارید و آن‌ها هم اصلا دیده نمی شوند. به جای آن سراغ انگشتر بروید، آن هم نه در تعداد بالا بلکه به یک حلقه بسنده کنید. و اگر هم قرار ندارید به یک یا دو انگشتر ظریف دست کنید.

هیچ چیز مهم‌تر از تمیز و مرتب به نظر رسیدن نیست. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم لباس شما نشانه شخصیت شماست و افراد در چند ثانیه اول شما را بر اساس لباس پوشیدنتان قضاوت می‌کنند. در آن محیط هم بهتر است بیشتر حواستان به لباس باشد. انسان‌ها با دیدن ظاهر مرتب و آراسته شما به شخصیت منظم و قوی شما می برند؛ چه بهتر که در یک همچین محیطی حرفه‌ای و قوی و منظم به چشم آیید.

اگر تجربه شرکت در همایش‌ها و ایونت دارید چه رسمی چه غیررسمی، با ما در میان بگذارید تا دیگران هم از تجربیات لباس مناسب همایش شما استفاده کنند.

نویسنده سپیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *