چگونه یک کت و شلوار ارزان قیمت و خوب پیدا کنیم؟

امروزه بدون هیچ برنامه به هرجا که پا می‌گذاریم صحبت از پیراهن‌های مردانه است. گاهی بحث‌های فلسفی درباره تغییرات فرهنگی و هویت جنسیتی است. و در مواقع دیگر صحبت درباره طراحی، تولید و پتانسیل سرمایه‌گذاری است. هرچند من به طور کلی به این بحث‌ها علاقه دارم.

روزی من با تعدادی مدیران استودیو در LA قرار داشتم و درباره کت و شلوار با هم بحث می‌کردیم. که با دو مرد و دو زن  بود و هر دو آقایان کت و شلوار به تن داشتند و ما درباره تفاوت‌های قیمت در لباس‌ها، مواد اولیه آن‌ها، نیروی کار، صنایع دستی، توزیع و غیره بحث می‌کردیم. یکی از خانم‌ها از روی کنجکاوی درباره بحث قبلی ما گفت: آیا می‌توانید بگویید کت و شلوار این آقایان چقدر قیمت دارند؟ و من گفتم قبول است بیایید امتحان کنیم.

خب این آقا کت و شلوار سوپلای بر تن دارد، که از یقه‌های بزرگ آن کاملا مشخص می‌باشد. از پارچه آبی رویال استفاده شده و به شکل روپوش ایتالیایی می‌باشد و ساخت چین است درای شکم بزرگ و تنگه بلند است و چون این آقا در اواسط بیست سالگی است صد در صد پول زیادی برای یک کت و شلوار ایتالیایی خرج نمی‌کند.

پسر دیگری سن بیشتری دارد و کت و شلوار محافظه‌کارانه‌تری بر تن دارد. که دارای پارچه مشکی تیره است و این کار برای بروکی برادرز است و بیشتر ایتالیایی به نظر می‌رسد تا بریتانیایی من حدس زدم که این کت و شلوار کانالی باشد ولی بریونی بود که من بسیار شگفت‌زده شدم زیرا مشخصات این مارک‌ها بسیار نزدیک به هم بود.

بنابراین این گفتگو مرا به فکر فرو برد. ویژگی‌های کیفی یک کت و شلوار خوب چیست؟ آیا افراد معمولی می‌توانند آن‌ها را تشخیص دهند؟

ما در این مقاله به چگونگی توجه به کت و شلوار با کیفیت می‌پردازیم؟ در ادامه، 10 روش برای تشخیص کت و شلوار ارزان قیمت را به شما ارائه می‌دهیم:

۱. دکمه‌های پلاستیکی ارزان

این دکمه‌های ارزان و پلاستیکی رنگ شده‌اند تا با رنگ کت و شلوار یکی باشند. ولی شما می‌توانید آن‌ها را با دکمه‌هایی از جنس مروارید یا استخوان تعویض کنید.

بیشتر بخوانید : ۵ سبک در لباس مردانه

۲. لنگرهای دکمه پلاستیکی

این حرکت یک خیاط بسیار ارزان است کسی که 0.50 دلار در ساعت دیافت می‌کند و این کار می‌تواند در چین(تایلند، تایوان، اندونزی) دوخته شده باشد.

۳. آستر کاغذی

آسترهای ارزان قیمت معمولا از پلی‌استر ساخته می‌شوند که یک فیبر شیمیایی است و گرما را در خود به دام می‌اندازد. و این پارچه فقط باعث عرق کردن نمی‌شوند بلکه در حین حرکت بسیار پر سر و صدا نیز می‌باشند.

۴. الیاف سینتتیک (و اندازه اِسمال تا ایکس‌لارج)

همیشه سعی کنید از الیاف مصنوعی اجتناب کنید. زیرا آن‌ها باعث عرق کردن شما می‌شوند و براق و سفت هستند و از همه مهم‌تر تجزیه‌ناپذیر می‌باشند. به دنبال الیاف کاملا پشم بروید که برای شما و کره‌زمین بهتر است.

همچنین کت و شلوار باکیفیت همیشه باید به سایز خود شما باشد و دقیق باشد. این یک تی‌شرت نیست، پس باید کت و شلوار مناسب و در اندازه دقیق خود را تهیه نمایید.

 

۵. بدون درز اضافه

تقریبا 3 یا 4 یارد پارچه‌ای که برای تهیه کت و شلوار لازم است اغلب بیشتر از هزینه آن است. یک خیاط غیر‌حرفه‌ای تمام پارچه‌ها را با هم برش می‌دهد از جماه پارچه زیر سجاف که برای بلند کردن شلوار است و پارچه‌ای که برای بیرون آوردن کمر مورد نیاز است. به زیر سجاف نگاه کنید و ببینید که چه چیزی برای ما باقی می‌گذارد.

۶.یقه کت و شلوار

علاوه بر جذابیت لباس، یقه لباس می‌تواند زاویه قفسه سینه از نظر فیزیکی و محل قرارگیری خط روپوش و دکمه که در آخر آن قرار دارد را مشخص کند. کت و شلوارهایی که کثیف دوخته شده‌اند می‌توانند دکمه آن‌ها پایین‌تر از انتهای یقه قرار بگیرد.

۷.شکل گرفتن حباب

 

بیشتر بخوانید :اصول انتخاب پالتوی مردانه

 

این نشانه آن است که قسمت قفسه سینه به هم چسبیده است. یعنی مواد شیمیایی مورد استفاده در شستشو می‌تواند بر چسبندگی این ترکیب به داخل پارچه اثر بگذارد و باعث ایجاد این حباب‌ها بشود.

۸. دوخت زیر بغل

دوخت زیر بغل طراحی بسیار بدی دارد. زیرا این الگو برای الگوهای قدیمی لباس‌های فرم مدرسه است که برای سبک رنگی انسان مدرن امروزی طراحی نشده است. آن‌ها نه تنها ظاهری نامناسب و خشک دارند(آستین‌ها بزرگ‌تر دارند)، بلکه دامنه حرکتی مردان را نیز محدود می‌کنند و باعث ایجاد شکلی شبیه بال می‌شوند که هنگامی که فرد دستش را بلند کند ژاکت به سمت بالا کشیده می‎‌شود.

۹.خط اتو در کت و شلوار

یقه برگردان کت و شلوار قسمت بسیار مهمی از آن می‌باشد. و باید دارای رولی نرم‌، تدریجی و سه‌بعدی باشد. پارچه‌های ارزان معمولا چین و چروک مقاومی دارند و با اتو کردن یقه به بدنه کت و شلوار می‌چسبد.

۱۰. خط شانه پف‌دار

شانه‌ها مهم‌ترین نقطه کت و شلوار می‌باشند. آن‌ها باید در یک خط به صورت تمیز قرار بگیرند. نامرتب بودن در کت و شلوار تاونی بالا را می‌توانید مشاهده کنید که برای اچ‌اند‌ام می‌باشد و این مدل کاملا جدید است.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *