قوانین عضویت در پلتفرم شیک و پیک

 • مقدمه
  • استفاده و بهره‌برداری از پلتفرم شیک‌و‌پیک (https://shikupik.com) و سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند «شیک‌و‌پیک »‌ نامیده می‌شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، که در این سند «کاربر / کاربران» خوانده می‌شود، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد خواهد بود. همچنین منظور از «محصول» در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی است که کاربر در جایگاه فروشگاه برای فروش یا اهدا عرضه می‌کند.
  • تاریخ آخرین ویرایش و به‌‌روزرسانی این سند «20 شهریور1400 » است.
  • تامین‌کننده در شیک‌و‌پیک کاربری است که درخواست ثبت فروشگاه  را ثبت کرده این امکان را دارد که با استفاده از امکانات شیک‌و‌پیک  محصولات خود را به فروش برساند کاربری که در شیک‌و‌پیک  ثبت نام و ایجاد فروشگاه  کند و فقط به صرف ثبت نام مبنی بر قبول قوانین شیک‌و‌پیک  است
  • شیک‌و‌پیک » ممکن است در هر زمانی نسبت به به‌روزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص «شیک‌و‌پیک » این تغییرات عمده و جدی باشد، از طریق ایمیل یا انتشار در بسترهای «شیک‌و‌پیک »، به اطلاع شما (کاربر) خواهد رسید. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات «شیک‌و‌پیک »، تصمیم‌گیری کنید. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات «شیک‌و‌پیک » به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مورد قبول نخواهد بود.
 • پذیرش شرایط استفاده
  • این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از «شیک‌و‌پیک » است.
  • شرایط استفاده از شیک‌و‌پیک ، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین کاربر (شما) و «شیک‌و‌پیک » است.
  • این سند، حقوق و مسئولیت‌های کاربران را به هنگام بهره‌برداری و استفاده از شیک‌و‌پیک بیان می‌کند. لذا مستلزم است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس‌های «شیک‌و‌پیک » (حتی صرف بازدید و جست‌وجو در وب‌سایت)، شما اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره‌برداری از «شیک‌و‌پیک » اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات «شیک‌و‌پیک » استفاده کنید.
  • «شیک‌و‌پیک »‌ پلتفرم ی است اجتماعی که کاربران آن به صورت آنلاین و آفلاین به هم مرتبط می‌شوند و علاوه بر داد و ستد به توسعه محتوا و شبکه خود نیز می‌پردازند. از این رو، «شیک‌و‌پیک » چندین سند متفاوت شرایط استفاده خواهد داشت که ناظر به کارکردها و بهره‌برداری‌های مختلف از خدمات «شیک‌و‌پیک » است. در این سند، برخی از این شرایط عمومی و اختصاصی آمده است اما برای هر گونه بهره‌برداری از مجموعه خدمات «شیک‌و‌پیک »، باید سایر اسناد مربوط به آن را (حتی اگر در این سند به آن اشاره یا ارجاع نشده است) نیز مطالعه کنید و با پذیرش شرایط آن، در «شیک‌و‌پیک » فعالیت کنید؛ زیرا مفاد آن اسناد نیز جزو قوانین و شرایط استفاده از «شیک‌و‌پیک » است.
 • حساب کاربری در «شیک‌و‌پیک»
  • شما (کاربر) برای استفاده از خدمات مختلف «شیک‌و‌پیک »، به ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با تاسیس حساب کاربری می‌پذیرید که این قرارداد را به طور کامل مطالعه کرده‌اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌اید.
  • مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا شما (کاربر) می‌بایست 18 (هجده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشید و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات «شیک‌و‌پیک » مانند خرید و فروش محصولات خود استفاده کنید.
  • برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما (کاربر) در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.
  • نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما (کاربر) در «شیک‌و‌پیک » پیوند می‌خورد؛ بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از «شیک‌و‌پیک » است. حسب مورد و بنا به تصمیم «شیک‌و‌پیک » ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما (کاربر) در «شیک‌و‌پیک » گردد.
  • شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.
  • اگر شما (کاربر) به عنوان یک واحد تجاری (شخصیت حقوقی) برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در «شیک‌و‌پیک » اقدام می‌کنید، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌اید که به عنوان نماینده آن واحد تجاری (شخصیت حقوقی) اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از «شیک‌و‌پیک » را به عهده دارید. همچنین قید می‌شود که واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در «شیک‌و‌پیک » تعریف نشده است.
  • مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شما (کاربر) است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به «شیک‌و‌پیک » اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر (شما) است.
  • ایجاد حساب کاربری در «شیک‌و‌پیک » و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «شیک‌و‌پیک »، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، حق فنی و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و «شیک‌و‌پیک » ایجاد نخواهد کرد.
  • ممکن است «شیک‌و‌پیک » در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی «شیک‌و‌پیک » ارائه کند. در غیر این صورت، «شیک‌و‌پیک » می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.
 • سیاست حفظ حریم خصوصی
  • حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم «شیک‌و‌پیک » است. شما با استفاده از «شیک‌و‌پیک » رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این سند بیان می‌شود و همچنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از «شیک‌و‌پیک »، صدق می‌کند و «شیک‌و‌پیک » هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات هیچ یک از اعضای خود، شرکا و همکاران تجاری، اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات «شیک‌و‌پیک » ندارد.
  • بسته به خدمات و سرویسی که شما (کاربر) انتخاب خواهید کرد، «شیک‌و‌پیک » اطلاعاتی را از شما دریافت و ذخیره می‌کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره همراه، ایمیل،‌ نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب‌وکار، اطلاعات حساب بانکی..
  • ممکن است «شیک‌و‌پیک » جهت اطمینان بیشتر نسبت به رعایت مفاد شرایط و ضوابط استفاده از «شیک‌و‌پیک » و دریافت اطلاعات بیشتر از برخی صاحبان فروشگاه در پلتفرم   پیرامون وضعیت کسب‌وکار یا کالاهای عرضه‌شده، و نیز برای احراز صحت برخی موارد ادعاشده یا خدمات ویژه، از شما (کاربر) درخواست کند تا برگ تکمیل تقاضای آن کالا یا خدمت را تکمیل کنید.
  • همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری «شیک‌و‌پیک »، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما (کاربر)، توسط کارکنان مختلف «شیک‌و‌پیک » یا گروه‌های مشاور، در زمان‌بندی‌های مختلف رویت و بررسی گردد.
  • فعالیت‌های شما (کاربر) در پلتفرم  «شیک‌و‌پیک » با نام کاربری‌تان پیوند دارد و بر اساس نسخه فعلی یا آتی پلتفرم   شیک‌و‌پیک ، تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) به صورت پیش‌فرش در پلتفرم اصلی «شیک‌و‌پیک » و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم مخاطبان پلتفرم   «شیک‌و‌پیک » قابل‌مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران برای جستجوی شما در این فضاها قرار دارد. البته کاربران «شیک‌و‌پیک » با امکانات کنونی یا بعدی حساب کاربری، می‌توانند تنظیماتی را برای اطلاعات پایه و اشتراک‌گذاری انجام دهند. از جمله اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) در «شیک‌و‌پیک » از این قرار است: نام و عکس‌تان؛ تاریخ پیوستن و حضورهای مختلفتان در «شیک‌و‌پیک »؛ محصولاتی که خرید کرده‌اید یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌اید؛ نظرهایی که شما در صفحات مختلف شیک‌و‌پیک ی ارائه کرده‌اید (مانند مطالب وبلاگ)؛ دنبال‌کنندگان شما و دنبال‌شوندگان توسط شما؛ صفحه فروشگاه  و صفحات محصولاتی که برای فروش یا اهدا (مجانی) عرضه کرده‌اید و محصولاتی که فروش رفته است و تعداد آنها؛ نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان «شیک‌و‌پیک » در صفحه فروشگاه  یا محصولات فروشگاه  و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی «شیک‌و‌پیک ».
  • ممکن است شما از طریق یک سیستم و اپلیکیش واسط و بیرون از «شیک‌و‌پیک »، به «شیک‌و‌پیک » متصل شوید که در این صورت، درخواست دریافت اطلاعات از شما (کاربر)، تابع قوانین و شرایط ذکر شده خواهد بود.
  • شیک‌و‌پیک » به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و تدارک تجربه مشتری بهتری برای ایشان، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌‌کند.
  • شیک‌و‌پیک با استفاده از امکانات روز دنیا همچون هوش مصنوعی، همواره در تلاش است تا تجربه‌ی خریدی به‌یادماندنی برای شما رقم بزند؛ پس بر اساس خریدها و محصولات موردعلاقه‌‌‌تان که در لیست‌های خریدتان قرار داده‌اید، گزینه‌های موردپسند‌تان را برای خریدی بهتر به شما پیشنهاد می‌کند.
  • شیک‌و‌پیک » جهت برقراری ارتباط با شما (کاربر)، از کلیه روش‌های در دسترس مانند شماره تماس (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن در اپلیکیشن و پیام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.
  • شیک‌و‌پیک » در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های موردنیاز، با بهره از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های پلتفرم یابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند.
  • شیک‌و‌پیک » اطلاعات شما را به شخص ثالث، بدون دریافت رضایت شما، یا در مواردی که در این سند قید شده است، به فروش نخواهد رساند.
  • شیک‌و‌پیک » اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و تابع قوانین جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد.
  • شیک‌و‌پیک » به عنوان یک واحد فن‌آور سیاست‌های خود جهت توسعه‌ی کسب‌وکارهای خرد، از ابتدا و در طول مسیر رشد، همواره با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی در ارتباط مستمر بوده و خواهد بود. بر این اساس و در راستای افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم «شیک‌و‌پیک » و کسب‌وکارهای حاضر در آن، به حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، «شیک‌و‌پیک » مجاز است جهت تسهیل و تسریع در رسیدن به اهداف فوق، اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.
  • شیک‌و‌پیک ممکن است مطالب و تجریه خرید شما را در راستای رعایت قوانین شیک‌و‌پیک  و قوانین کشور عزیزمان ویرایش یا حذف کند
  • راه ارتباطی شیک‌و‌پیک با مشتریان فقط از طریق تماس از شماره 02191303542 می باشد.
 • محتوای کاربر (شما)
  • آنچه شما (کاربر) به هر طریقی از قبیل عکس، نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام فروشگاه ، قصه محصول و تولیدکننده و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از خدمات «شیک‌و‌پیک » در پلتفرم‌های «شیک‌و‌پیک » درج و منتشر می‌کنید، صرفاً محتوای شما بوده و «شیک‌و‌پیک » به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.
  • مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه‌شده توسط «شیک‌و‌پیک » درج و منتشر می‌گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و «شیک‌و‌پیک » نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.
  • شما (کاربر) با درج محتوا در هر بخش از بسترهای «شیک‌و‌پیک »، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به «شیک‌و‌پیک » اعطا می‌کنید. «شیک‌و‌پیک » ضمن حفظ حقوق شما (کاربر)، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح اکوسیستم و پلتفرم  اجتماعی «شیک‌و‌پیک »، مطابق این مجوز از محتوای شما (کاربر) استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف «شیک‌و‌پیک » و کانال‌های گوناگون آن (نظیر سوشال‌ها)، برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های «شیک‌و‌پیک »؛ و همین‌طور «شیک‌و‌پیک » برای آموزش و ارتقای کاربران خود می‌تواند از محتواهای کاربران استفاده کند. برای مثال،‌ «شیک‌و‌پیک » برای توسعه پلتفرم   و فروش فروشگاه ‌های «شیک‌و‌پیک »، از داستان‌های موفقیت کسب‌وکارهای مستقر در «شیک‌و‌پیک »، برای ایجاد آگاهی و هوشیاری استفاده خواهد کرد و لذا برای تاثیرگذاری بیشتر مختار خواهد بود که محتوا را تغییر دهد و بازنشر کند.
  • شما (کاربر) با درج محتوا، به «شیک‌و‌پیک » یک حق انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما (کاربر) یا برند «شیک‌و‌پیک » و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم‌ «شیک‌و‌پیک »، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت‌های دیگر، اعطا می‌کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح پلتفرم  اجتماعی «شیک‌و‌پیک »، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این پلتفرم   خواهد بود. دادن این مجوز به «شیک‌و‌پیک »، می‌تواند به توسعه برند شما (کاربر / فروشگاه )، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.
  • شیک‌و‌پیک » نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد (کاربر) ‌در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای «شیک‌و‌پیک » را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید «شیک‌و‌پیک » را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، «شیک‌و‌پیک » نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. همچنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما (کاربر)، به وسیله «شیک‌و‌پیک »، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، «شیک‌و‌پیک » می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.
  • مسئولیت هر گونه خسارات ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط فروشگاه دار یا کاربر باشد به عهده کاربر یا فروشگاه  دار است و حق هیچ گونه اعتراضی نمی باشد
  • شیک‌و‌پیک » بر آن است تا پلتفرم  اجتماعی «شیک‌و‌پیک » یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، فروشگاه  و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما (کاربر) متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «شیک‌و‌پیک » محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد پلتفرم   اجتماعی «شیک‌و‌پیک » بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «شیک‌و‌پیک » مسموع نخواهد بود.
  • هر محتوایی که هر شخص (کاربر) در «شیک‌و‌پیک » منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و «شیک‌و‌پیک » هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت نخواهد داشت.
 • مالکیت و مصونیت «شیک‌و‌پیک »
  • مطابق این سند، «شیک‌و‌پیک » یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «شیک‌و‌پیک »، به شما (کاربر) اعطا می‌کند.
  • مطابق این سند، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات «شیک‌و‌پیک » که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد. به طور مثال، شما (کاربر) متعهد خواهید بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در فروشگاه متعلق به خودتان (کاربر) عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده شما خواهد بود.
  • هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان «شیک‌و‌پیک » که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است، سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی «شیک‌و‌پیک »، نفوذ در نرم‌افزارهای «شیک‌و‌پیک » و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح پلتفرم  اجتماعی «شیک‌و‌پیک »، ممنوع است.
  • شما (کاربر) متعهد خواهید بود که از علائم و اسامی تجاری یا هر نوع علائم دیگر متعلق به «شیک‌و‌پیک »، فقط به منظور شناساندن و تبلیغات محصولات خود در «شیک‌و‌پیک » و در محدوده این قرارداد و صرفاً در جهت منافع پلتفرم  اجتماعی «شیک‌و‌پیک »، استفاده خواهید کرد. هرگونه اقدام به ثبت هر یک از اسامی و علائم تجاری متعلق به «شیک‌و‌پیک »، یا هر اسم و نشان و علامتی که می‌تواند به علت شباهت با علائم متعلق به «شیک‌و‌پیک » اشتباه‌برانگیز باشد، و نیز استفاده از نام‌ها و علائم «شیک‌و‌پیک » در نام فروشگاه ‌ها یا محصولات، ناقض این توافق خواهد بود.
  • همواره حق مالکیت «شیک‌و‌پیک » بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی «شیک‌و‌پیک » محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به «شیک‌و‌پیک » (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های پلتفرم یابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی پلتفرم   اجتماعی «شیک‌و‌پیک » یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.
  • و در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از پلتفرم  «شیک‌و‌پیک »، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی «شیک‌و‌پیک »، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «شیک‌و‌پیک » مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «شیک‌و‌پیک » به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه ی کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.
  • کاربران «شیک‌و‌پیک » متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های پلتفرم یابی پلتفرم پلتفرم   اجتماعی «شیک‌و‌پیک » به صورتی که به «شیک‌و‌پیک » یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان «شیک‌و‌پیک » سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «شیک‌و‌پیک » اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، «شیک‌و‌پیک » ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.
  • در صورتی که «شیک‌و‌پیک » به جهت اقدامی که شما (کاربر) انجام داده‌اید تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، شما متعهد به دفاع و مصون ساختن «شیک‌و‌پیک » از این گونه ادعاها خواهید بود. این بدان معناست که شما (کاربر) در این موارد از «شیک‌و‌پیک » (شامل کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری وی) دفاع خواهید نمود و «شیک‌و‌پیک » را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی) به «شیک‌و‌پیک » تحمیل شود، مصون نگاه خواهید داشت.
  • ممکن است در جریان استفاده از خدمات «شیک‌و‌پیک »، با اشخاص دیگر حاضر در پلتفرم  به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «شیک‌و‌پیک » نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.
  • مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در «شیک‌و‌پیک »، شما (کاربر)، «شیک‌و‌پیک » را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد و فروشگاه ضامن جبران خسارت است.
  • شرایط این سند و مصونیت «شیک‌و‌پیک »، مانع پیگیری قانونی توسط «شیک‌و‌پیک » یا کاربران در مراجع ذی‌صلاح در جمهوری اسلامی نیست.
  • شیک‌و‌پیک » تلاش می‌کند خدمات خود را برای همه دستگاه‌ها و گوشی‌ها و شبکه‌های مرتبط با اینترنت ارائه کند اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی‌دهد.
 • استفاده از خدمات «شیک‌و‌پیک » (خرید و فروش)
  • افراد، مطابق شرایط این سند و با تاسیس حساب کاربری می‌توانند در «شیک‌و‌پیک » فروشگاه بسازند و محصولاتشان را عرضه کنند و بفروشند یا محصول موردنظرشان را سفارش دهند و خرید کنند. در فرایند خرید و فروش در «شیک‌و‌پیک »، علاوه بر حاکم بودن شرایط عمومی حساب کاربری، حریم خصوصی و محتوای کاربر (شما)، قواعد خاص دیگری نیز جزو شرایط استفاده از «شیک‌و‌پیک » برای طرفین معامله (فروشگاه  و خریدار) است که در ادامه آمده است.
  • الف. ایجاد فروشگاه و سهم طرفین
  • راه‌اندازی فروشگاه و در اختیار گرفتن فضایی برای عرضه محصولات و خدمات در «شیک‌و‌پیک »، رایگان و بدون پرداخت هر گونه هزینه‌ای است اما در ازای معاملاتی که به صورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت «شیک‌و‌پیک » صورت می‌گیرد، بسته به نوع محصول، میزان فروش و عوامل موثر نظیر آن، پس از کسر کسورات قانونی (مانند مالیات)،‌ «درصد مشخصی» به «شیک‌و‌پیک » تعلق می‌گیرد و امکان استرداد آن به فروشگاه  (کاربر) وجود ندارد.
  • آخرین درصد و سهم مصوب شیک‌و‌پیک ، هنگام ایجاد فروشگاه به اطلاع کاربر می‌رسد. همچنین تغییر در این درصد و مبنای محاسبه نیز از طریق رسانه‌ها و راه‌های ارتباطی «شیک‌و‌پیک » اطلاع‌رسانی می‌گردد. سهم شیک‌و‌پیک  از ابتدای سال 99 برای کاربرانی که فروشگاه  خود را از ابتدای این سال ایجاد و تاسیس کرده‌اند، حداکثر 15 (پانزده) درصد است.
  • مبلغ خالص سهم عرضه‌کننده از درآمد حاصل از فروش محصولات عرضه و فروخته‌شده از طریق فروشگاه اختصاص داده‌شده به عرضه‌کننده، در صورت رضایت مشتری و پس از کسر کسور قانونی، طبق زمان‌بندی «شیک‌و‌پیک » برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (از طریق شماره بانکی شبا) فروشگاه ‌ احراز هویت شده، پرداخت می‌شود که این زمان حداکثر 10 روز پس از دریافت محصول توسط مشتری می باشد.
  • در صورتی که تولید محتوا برای فروش محصول توسط شیک‌و‌پیک انجام شود، سهم شیک‌و‌پیک از هر فروش به 23 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
  • ممکن است شما برای خرید یک محصول دچار تردید شوید و نیاز به مشورت بیشتری با فروشگاه داشته باشید. شیک‌و‌پیک  برای کمک به تجربه‌ی یک خرید آگاهانه و شفاف، فروشگاه  را دعوت به گفت‌وگو با شما می‌کند تا او با اطلاعات، راهنمایی و مشاوره‌های بیشتر برای تجربه‌ی یک خرید به یادماندنی شما را راهنمایی کند.
  • ب. اداره فروشگاه و بهره‌برداری از آن
  • راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه پس از فعال‌سازی آن توسط «شیک‌و‌پیک »، به طور کامل به عهده فروشگاه  (کاربر) خواهد بود. فلذا کلیه مسائل مربوط به آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات محصولات، قیمت‌گذاری و تنظیم هزینه ارسال آن‌ها به عهده فروشگاه  (کاربر) خواهد بود. «شیک‌و‌پیک » مطابق مقررات و شرایطی که بخش مهمی از آن در این سند منتشر شده و به اطلاع کلیه کاربران (اعم از خریداران و فروشگاه ان) رسیده است صرفاً گرداننده این پلتفرم   و ناظر بر پلتفرم و خدمات آن خواهد بود.
  • بنای اولیه «شیک‌و‌پیک » تسهیل و تسریع در فروشگاه شدن شما و تدوام این امر است؛ اما ممکن است «شیک‌و‌پیک » در شرایطی و بنا به هر دلیل متعارفی، از فروشگاه  (کاربر) ‌درخواست ارائه مدارک و اطلاعات تکمیلی درباره محصول عرضه‌شده کند. در این صورت، فروشگاه  متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طی فرصت اعلام‌شده از سوی «شیک‌و‌پیک » ارائه کند. در غیر این صورت، «شیک‌و‌پیک » می‌تواند حساب کاربری فروشگاه  را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا حساب کاربری و فروشگاه ی کاربر را حذف کند یا از فروش محصول یا محصولاتی جلوگیری کند و فروشگاه  از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.
  • نام‌گذاری فروشگاه و محصولات و نیز معرفی و توضیحات مربوط به آن‌ها، مشمول شرایط مندرج در «محتوای کاربر» است. از‌این‌رو، به کار بردن هرگونه عبارت یا جمله‌ای در نام‌گذاری فروشگاه  یا محصول و همچنین توضیحات و ویژگی‌هایی که برای فروشگاه  و محصولات خود می‌نویسید، در صورتی که صرفاً ادعا بوده و ادله اثبات‌کننده برای آن نداشته باشید، ممنوع است و هرگونه ادعایی از سوی اشخاص ثالث به عنوان سرقت یا نقض مالکیت فکری و معنوی، برعهده فروشگاه  (کاربر) است و در صورت اقدام از سوی کاربر، «شیک‌و‌پیک » می‌تواند طبق شرایط پایان همکاری و فسخ عمل کند.
  • عرضه، تبلیغ و فروش محصولات غیرقانونی و غیرمجاز در فروشگاه ممنوع است. همچنین عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشگاه  (کاربر) و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، فروشگاه  ضامن جبران خسارت و عودت هزینه «شیک‌و‌پیک » مبرّی از مسئولیت است.
  • عرضه و فروش محصولات تحت عنوان «دارو» و ادعای درمان و سلامت، بدون مجوز سازمان غذا و دارو جرم است و «شیک‌و‌پیک » به محض تشخیص و شناسایی این موارد، از نمایش و فروش این محصولات جلوگیری خواهد کرد و نیز می‌تواند حساب کاربری فروشگاه (کاربر) را مسدود یا فروشگاه  را تعطیل کند و فروشگاه  از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.
  • به طور کلی، همه مسئولیت و تبعات ادعای هرگونه خواص برای محصولات، بدون امکان اثبات و ارائه ادله اثبات‌کننده، بر عهده فروشگاه (کاربر) است؛ مانند اصطلاح «ارگانیک» در محصولات کشاورزی یا ادعاهایی نظیر شفابخش، تضمینی و معجزه‌آسا در محصولات خوراکی.
  • استفاده از عناوین نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و حوزوی، اسامی متعلق به برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشگاه (کاربر) و منجر شدن به شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی، تمام مسئولیت و عواقب آن با فروشگاه  است.
  • همه مسئولیت مغایرت محصول ارسال‌شده برای خریداران، با شرح محصول، ویژگی‌ها، وزن آن، تعهد به زمان آماده‌سازی ارسال محصول، و ضمانت و پشتیبانی پس از فروش، برعهده فروشگاه (کاربر) است و در صورت تخلف فروشگاه  (کاربر)، «شیک‌و‌پیک » حق تذکر، تعیین جریمه و غیرفعال کردن حساب کاری و فروشگاه  را دارد.درصورتی که گیرنده کالایی را با هماهنگی پشتیبانی شیک‌و‌پیک  برگشت زد ، بعد از تایید صحت کد رهگیری در صورت صلاح دید کارشناس هزینه برای شخص برگشت دهنده عودت داده می شود .
  • فروشگاه (کاربر) می‌پذیرد که از فروشگاه  اختصاص داده‌شده به وی، صرفاً جهت عرضه، فروش و ارسال همان محصولات مندرج در فروشگاه  استفاده کند. فلذا فروش و ارسال هر محصول عرضه نشده در فروشگاه  (اعم از قانونی یا غیرقانونی، دارای مجوز یا بدون مجوز)، از طریق سفارش خرید «شیک‌و‌پیک »، ممنوع است. بر این اساس کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از اقدام به این مسئله، به طور کامل به عهده فروشگاه  است و وی موظف به جبران کلیه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به «شیک‌و‌پیک » و همچنین مراجع ذی‌صلاح قضایی خواهد بود.
 • اگر فروشگاهی برای یک ماه، چه از طریق سایت یا اپلیکیشن، هیچ ورودی به کاربری یا فروشگاه خود نداشته باشند، «شیک‌و‌پیک » می‌تواند سفارشات ثبت شده را کنسل می‌تواند حساب کاربری و فروشگاه  کاربر را مسدود و تعطیل کند.
  • نظر به تکلیف قانونی صاحبان کسب‌وکارها مبنی بر اعلام مالیات‌های تکلیفی خود به اداره مالیات حوزه مالیاتی مربوطه، هر یک از کاربران (اعم از مشتریان و فروشگاه ان) موظف‌اند، نسبت به انجام تکالیف قانونی خود پیرامون این مسئله در مواعد مقرر اقدام کنند. بدیهی است ارائه گزارش‌های مالیاتی «شیک‌و‌پیک » به اداره مالیات، ارتباطی به کاربران و بویژه صاحبان فروشگاه ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن‌ها نخواهد بود.
  • کاربران «شیک‌و‌پیک »، مجاز نیستند بازدیدکنندگان سایت و نیز اعضای آن (خریدار یا فروشگاه ) را با هدف خرید و فروش محصولات، به بیرون از پلتفرم  «شیک‌و‌پیک » هدایت کند. در صورت اطلاع «شیک‌و‌پیک » از این موضوع، «شیک‌و‌پیک » مجاز است دسترسی کاربر را معلق یا قطع کند و درباره میزان معاملات و درآمد حاصله و دریافت کارمزد و کسر از اعتبار کاربر اقدام کند.
  • فروشگاه دار جهت فعالیت فروش باید احراز هویت شود. فروشگاه  ی احراز هویت شده، فروشگاه  ای است که مالکیت شماره همراه و شماره کارت بانکی(یا شبای) آن، متعلق به کدملی غیرتکراری است که کاربر ارائه کرده است.
 • تسویه‌حساب با فروشگاه ان
  • برای آغاز تسویه‌حساب فروشگاه ‌ احراز هویت شده،‌ چهار شرط ارسال محصول،‌ ثبت شماره مرسوله پستی یا اعلام وضعیت نوع ارسال غیرپستی، دریافت محصول توسط مشتری و اعلام رضایت او، و ثبت حساب بانکی شبا،‌ ضرورت دارد؛ بنابراین تا همه شرایط تسویه‌حساب وجود نداشته باشد، فرآیند تسویه‌حساب با فروشگاه به جریان نخواهد افتاد حتی اگر سفارش توسط فروشگاه  ارسال شده و به دست مشتری هم رسیده باشد.
  • از هر تراکنش موفق،‌ طبق توافق زمان ایجاد فروشگاه ، کارمزد «شیک‌و‌پیک » کسر می‌شود و مابقی طبق زمان‌بندی «شیک‌و‌پیک » برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی فروشگاه ‌ احراز هویت شده واریز می‌گردد.
  • فروشگاه میتواند بر اساس شرایطی از امکانات شیک و پیک در خصوص کال سنتر، درگاه پرداخت و لجستیک جهت ارسال محصولات خود استفاده نماید.
  • لازم به ذکر است که تسویه‌حساب در اسفند و فروردین هر سال، به دلیل تعطیلات رسمی و ترافیک نقل و انتقال بانکی و حسابداری پایان سال «شیک‌و‌پیک »، با کمی تغییر انجام خواهد شد و به طور معمول آخرین تسویه هر سال در آخرین هفته کاری اسفندماه و اولین تسویه در سال جدید کاری در نیمه دوم فروردین ماه انجام خواهد شد.
  • ریز جزئیات تمام تراکنش‌های فروشگاه ان در «شیک‌و‌پیک » موجود است و «شیک‌و‌پیک » بر همین مبنا واریز را برای فروشگاه انجام می‌دهد. «شیک‌و‌پیک » بسترهای لازم را برای مشاهده مبلغ تسویه‌نشده و ریز جزئیات توسط فروشگاه  فراهم می‌کند.
  • هزینه کوپن‌های تخفیف به نوع کوپن بستگی دارد. اگر فروشگاه کوپن را ایجاد کرده است، همه هزینه کوپن به عهده اوست. کوپن‌های ایجادشده توسط «شیک‌و‌پیک » نیز دو نوع هستند. یک نوع،‌ کوپن‌های تخفیفی خود «شیک‌و‌پیک » که تماماً به عهده «شیک‌و‌پیک » است. نوع دوم،‌ کوپن‌های مشارکتی که با ثبت‌نام فروشگاه  اعمال می‌شوند. هزینه این کوپن‌ها به صورت مشارکتی به عهده فروشگاه  و «شیک‌و‌پیک » است و درصد مشارکت بر اساس همان توافقی است که هنگام ثبت‌نام در هر طرح، فروشگاه  با «شیک‌و‌پیک » امضا می‌کند.
 • خرید از «شیک‌و‌پیک »
 • هیچ یک از محصولاتی که در مجموعه بسترهای فراهم‌شده در «شیک‌و‌پیک » به فروش می‌رسد توسط «شیک‌و‌پیک » تولید، انبارداری و بررسی کیفی نمی‌شود، بلکه همه این کالاها مستقیماً و منفرداً توسط خود فروشگاه ان، تولید یا عرضه می‌شوند. فلذا «شیک‌و‌پیک » علی‌رغم تلاش روزافزون جهت پالایش محصولات عرضه‌شده از جهات مختلف و ایجاد پالایه‌های (فیلترهای) کیفی و قانونی، به دلیل گستردگی جغرافیایی و تنوع محصولات و کالاها، عملاً نمی‌تواند نسبت به تضمین کیفیت، سلامت یا حتی قانونی بودن محصولات از هر جهت، اقدام کند؛ بنابراین صرف نظر از عدم مسئولیت «شیک‌و‌پیک » نسبت به کیفیت و سلامت قطعی محصولات عرضه‌شده در فروشگاه ‌ها، فروشگاه ضامن جبران خسارت است و هر گونه ادعایی باید علیه صاحب فروشگاه  طرح شود و شما (کاربر)، «شیک‌و‌پیک » را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد.
 • 2. در «شیک‌و‌پیک » فروشگاه (کاربر) می‌تواند برای هر محصول، زمانی را برای آماده‌سازی تعیین و ثبت ‌کند که شامل زمان لازم برای خرید مواد اولیه، ساخت محصول، بسته‌بندی اولیه و آماده کردن آن برای مرحله بعدی یعنی ارسال و پست است؛ بنابراین زمان آماده‌سازی، فاصله زمانی میان ثبت سفارش تا پیش از پست و ارسال محصول است و مدت زمان پست جزو آن نیست و به نوع پست (سفارشی و پیشتاز) و فعالیت اداره پست برمی‌گردد.
 • در «شیک‌و‌پیک » فروشگاه (کاربر) می‌تواند برای ارسال محصول، محدودیت مکانی ایجاد کند و این قابلیت را برای یک یا چند استان یا شهر در نظر بگیرید. ازاین‌رو، سفارش این محصولات فقط برای مکان‌های محدودشده ممکن است.
 • در «شیک‌و‌پیک »، طبق شرایط ذکر شده در قوانین بازگرداندن محصول در این سند، حق لغو سفارش یا درخواست تاخیر ارسال توسط فروشگاه و نیز حق بازگردان محصول توسط خریدار محفوظ است و همه کاربران (اعم از خریدار و فروشگاه ) با تاسیس حساب کاربری، این قوانین و شرایط را مطالعه و می‌پذیرند.
 • مسئولیت فروش محصولات دیجیتال تماما از لحاظ کیفیت و خدمات پس از فروش بر عهده ی فروشگاه دار است و تضمینی از این بابت بر عهده ی شیک‌و‌پیک  نمی باشد .استفاده از گارانتی محصولات دیجیتال ، بر عهده ی فروشگاه  دار است و محصول طبق قوانین مرجوعی برگشت داده خواهد شد. محصولاتی که از حالت پلمپ خارج میشوند و در صورتی که کارت گارانتی نداشته باشد مانند گوشی همراه امکان برگشت کالا وجود ندارد.
 • شرایط بازگرداندن محصول
 • رضایت مشتریان «شیک‌و‌پیک » از اصول بنیادین پلتفرم  اجتماعی «شیک‌و‌پیک » و هم راستا با قوانین تجارت الکترونیک است و «شیک‌و‌پیک » همه تلاشش را می‌کند که این رضایت، محقق شود. از این رو، امکان مرجوع کردن کالاهای دارای اشکال، از حقوق مشتری‌های «شیک‌و‌پیک » است. ضمن این که به هر حال «شیک‌و‌پیک » یک پلتفرم   اجتماعی است و ذاتاً درصد خطا را نمی‌شود به صفر رساند اما این حق مشتری و نیز درخواست فروشگاه  برای لغو یا تاخیر در ارسال، طبق قوانین بازگرداندن محصول (عودت کالا) محفوظ است ؛ و طبق قوانین تجارت الکترونیک ، خریدار تا 7 روز بعد از تسلیم کالا امکان مرجوعی کالا را دارد. و در صورتی که مشتری رضایت خود را اعلام کند ، تا 24 ساعت کاری بعد از ثبت رضایت مهلت دارد تا از راه های ارتباطی با پشتیبانی شیک‌و‌پیک  ، مشکل خود را اعلام کند در غیر این صورت دیگر امکان ثبت مشکل وجود نخواهد داشت .در صورتی هم که 10 روز بعد از ثبت رضایت سیستمی گذشته باشد؛ امکان اعلام مشکل وجود ندارد و لازم است که خریدار بعد از چک کردن سامانه ی پستی ما را از عدم دریافت محصول مطلع کند ؛ در غیر این صورت پیگیری آن بر عهده ی خود خریدار است .
 • لغو سفارش یا درخواست تاخیر در ارسال توسط فروشگاه
 • الف. در صورت قبول مشتری، تاریخ درخواستی فروشگاه ، به عنوان مهلت جدید ارسال در سفارش منظور می‌گردد.
 • ب. اگر مشتری درخواست تاخیر در ارسال را نپذیرد، سفارش نسبت به کالا یا کالاهایی که فروشگاه درخواست تاخیر در ارسال آن‌ها را داشته، لغو خواهد شد و وجه محصول طبق قوانین بازگرداندن محصول به حساب کاربری مشتری واریز می‌گردد.
 • در صورت لغو کل سفارش (همه محصولات سبد خرید) توسط فروشگاه ‌، وجه سفارش با احتساب هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی «شیک‌و‌پیک » برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب کیف پول شیک‌و‌پیک مشتری برگردانده می‌شود و اگر لغو سفارش نسبت به بعضی از محصولات یک سفارش باشد،‌ تنها وجه خرید همان بخش و بدون احتساب هزینه ارسال (هرچند آن بخش بیشترین وزن سبد خرید را داشته است) می شود
 • و برای تسویه مالی دادوستدها ،‌‌ در صورت تقاضای خریدار (کاربر) به حساب بانکی مشتری تا حداقل 72 ساعت کاری برگردانده می‌شود ؛ و در قبال جابه جایی مبالغی که خارج از فاکتور فروش ثبت شده باشد ، هیچ مسئولیتی ندارد .
 • شیک‌و‌پیک » می‌تواند برای فروشگاه (کاربر) نسبت به تعداد درخواست لغو سفارش یا تاخیر در ارسال توسط خودش و نیز ثبت عدم رضایت یا گزارش مشکل توسط مشتری، امتیاز منفی و جریمه لحاظ کند و یا محصول را از دسترس فروش خارج کند .
 • ب. انصراف از خرید توسط خریدار (کاربر)
 • بر اساس بند 37 قانون تجارت الکترونیک،‌ در هر معامله از راه دور، «مصرف‌کننده» تا زمان تایید سفارش از سمت فروشگاه دار حق انصراف از خرید دارد . خریدار تا 7 (هفت) روز کاری حق انصراف از خرید دارد . از این ‌رو، در «شیک‌و‌پیک » مصرف‌کننده با استفاده از لینک چت آنلاین و راه های ارتباطی موجود حق انصراف خود استفاده کند یا رضایت خود را ثبت یا مشکل را گزارش کند. در غیر این صورت و پس از گذشت هفت روز، سیستم به طور خودکار رضایت مصرف‌کننده را روی سفارش ثبت می‌کند و دیگر امکان اعلام مشکل وجود نخواهد داشت .
 • لباس زیر و لباس نوزاد به هیچ عنوان امکان مرجوعی ندارند ، مگر در صورتی که کالای ارسال شده دارای مغایرت با مورد ثبت شده در سفارش باشد .
 • این بند شامل خرید هایی که به صورت تولیدی ساخته میشوند و بعد از تایید فروشگاه دار امکان کنسلی ندارد .
 • طبق آیین‌نامه اجرایی مواد 38 و 42 قانون تجارت الکترونیکی (مصوب سال 1388)، مصرف‌کننده در موارد زیر به علت شرایط خاص کالا و خدمات، فاقد حق انصراف است:
 • کالا یا خدماتی که قیمت آن‌ها توسط نوسانات پلتفرم های مالی تعیین می‌شود و خارج از اختیار تامین‌کننده است.
 • . کالاهای ساخته‌شده با مشخصات فردی مصرف‌کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند یا این که به دلیل طبیعت آن‌ها نمی‌توانند بازپس داده شوند و یا این که به سرعت قابلیت فساد و خرابی دارند.
 • . نوارهای صوتی و تصویری و نرم‌افزارهای رایانه‌ای بسته‌بندی‌شده که به وسیله مصرف‌کننده باز شده باشند.
 • . روزنامه، نشریه و مجلات مطابق تعریف قانون مطبوعات.
 • لغو سفارش توسط خریدار و پیش از ارسال و تسلیم کالا:
 • بر اساس بند 38 قانون تجارت الکترونیک، اعمال حق انصراف در فروش کالا، با تسلیم کالا به مصرف‌کننده شروع می‌شود؛ بنابراین شرایط لغو سفارش توسط خریدار و پیش از ارسال و تسلیم کالا از این قرار است:
 • الف. اگر مشتری (کاربر) پیش از این که فروشگاه شروع به خرید مواد اولیه یا تولید یا بسته‌بندی محصول کند یا کالا از طریق انبار فروشگاه ن (مانند طرح یه‌کاسه) ارسال شده باشد، از خرید خود (کل سفارش و سبد خرید) منصرف شود و به «شیک‌و‌پیک » اطلاع دهد و لغو سفارش از سوی «شیک‌و‌پیک » تایید شود، سفارش کالا لغو می‌گردد و قیمت کالا و هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی «شیک‌و‌پیک » برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب کاربری مشتری بازگردانده خواهد شد.
 • ب. چنانچه انصراف از خرید، در بازه زمانی خرید مواد اولیه و ساخت یا بسته‌بندی و ارسال باشد، امکان لغو سفارش برای مشتری وجود ندارد.
 • لغو سفارش توسط خریدار و پس از ارسال و تسلیم کالا:
 • برای اعلام مشکل سفارش پس از تسلیم کالا، لازم است خریدار (کاربر) پس از تحویل گرفتن کالا از فرصت قانونی (7 روز) و نیز امکانات فنی «شیک‌و‌پیک » در سایت و اپلیکیشن‌ برای گزارش هر گونه مشکلی استفاده کند؛ مگر در صورتی که سفارش به علت موارد پستی و تاخیر در رسید بسته از راه های ارتباطی موجود ، اطلاع رسانی شود در غیر این صورت، سیستم به طور خودکار رضایت کاربر را روی سفارش ثبت می‌کند و دیگر هیچ ادعایی مسموع نخواهد بود.
 • به طور کلی، در صورت وجود هر گونه مشکل در کل سفارش تحویل گرفته‌شده یا بخشی از آن، خریدار (کاربر) علاوه بر ثبت گزارش، باید محصول/هایی را که مشکل دارند و نیز بسته‌بندی‌ اولیه فروشگاه و بسته‌بندی ارسال (مانند کارتن پستی) را بدون تغییرات و مخدوش کردن آن، تا زمان حل و فصل موضوع و بازگرداندن آن‌ها نزد خود نگهداری کند.
 • اگر مغایرت و مشکل، بدون باز کردن بسته‌بندی محصول، قابل‌مشاهده و تشخیص است، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت اصلی و اولیه سفارش، امکان‌پذیر است. همچنین اگر مغایرت و مشکل، پس از باز کردن بسته‌بندی محصول و استفاده از آن، قابل‌مشاهده و تشخیص باشد، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه فروشگاه و بسته‌بندی ارسال، امکان‌پذیر است. در هر دو صورت، خریدار می‌بایست ضمن ثبت گزارش، با «خدمات مشتریان شیک‌و‌پیک » برای عودت محصول، تعیین گیرنده («شیک‌و‌پیک » یا فروشگاه )‌ و نوع ارسال (مانند آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین نوع ارسال) هماهنگ کند.
 • در صورت دریافت ناقص سبد خرید و عدم ارسال بخشی از سفارش توسط فروشگاه ، خریدار حق انصراف از خرید آن بخش ناقص را دارد که در این صورت، تنها وجه خرید همان بخش ناقص و بدون احتساب هزینه ارسال ، طبق زمان‌بندی «شیک‌و‌پیک » برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب خریدار واریز می‌شود؛ تا مجدد مشتری بتواند محصول جا مانده از خرید را ثبت سفارش کند .
 • در صورت ارسال محصول اشتباهی و خارج از سفارش ثبت‌شده، خریدار می‌بایست موضوع را به «خدمات مشتریان شیک‌و‌پیک » اطلاع دهد و تا حل و فصل شدن مسئله، محصول را نزد خود به امانت نگهداری کند. بدیهی است که فروشگاه در مورد ارسال اشتباهی محصول و تبعات آن مسئول خواهد بود.
 • تصاویر محصول برای اطلاع و کمک به خرید درج می‌شوند و تفاوت‌های جزئی محصول با آن‌ها ملاک لغو سفارش نیست، بلکه مغایرت با توضیحات و ویژگی‌های محصول و شرایط سفارش قابل ثبت گزارش و درخواست لغو آن است.
 • در صورت آسیب‌دیدگی محصول های سفارش بر اثر حمل‌ونقل یا باز کردن بسته‌بندی توسط خریدار، امکان لغو سفارش و انصراف از خرید امکان‌پذیر نیست.
 • در صورت آسیب‌دیدگی محصول های سفارش در اثر حمل‌ونقل هنگام ارسال محصول و تحویل به خریدار، طبق حالت‌های زیر عمل می‌شود:
 • اگر سفارش از طریق انبار مرکزی فروشگاه ارسال شود، با رعایت شرایط بازگرداندن محصول (مانند حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه فروشگاه و بسته‌بندی ارسال و بازگرداندن آن)، خسارت وارده از سوی «شیک‌و‌پیک » جبران می‌شود. این جبران خسارت، نافی مسئولیت شرکت پست و حق شکایت و پیگیری «شیک‌و‌پیک » از آن‌ها نخواهد بود.
 • در صورت استفاده فروشگاه از شبکه پستی کشور، آسیب‌دیدگی مشمول قوانین و شرایط شرکت پست ایران است و پیگیری و گرفتن خسارت با فروشگاه  دار است؛ و چنانچه فروشگاه  محصول را با بیمه آسیب‌دیدگی پست کرده باشد، طبق شرایط بیمه‌نامه عمل خواهد شد. همچنین خریدار می‌تواند محموله پستی را که وضعیت فیزیکی آن آسیب دیده است، از مامور پست تحویل نگیرد و طبق ضوابط شرکت پست اقدام کند.و در صورتی که ظاهر بسته ایی بیان گر رخ داد مشکلی باشد و ا زلحاظ فیزیکی دچار مشکل شده باشد ، در صورت تقبل بسته تمام مسئولیت سلامت کالا بر عهده ی خریدار است .
 • در صورت استفاده فروشگاه از شرکت‌های حمل‌ونقل (مانند باربری)، مراکز پیک و حمل کالا (مانند اسنپ کالا) یا از فروشگاه ‌های خدمات ارسال در «شیک‌و‌پیک » یا موارد دیگر، جبران خسارت و پیگیری آن مشمول قوانین و شرایط اعلام‌ و توافق شده آن شرکت‌ها و مراکز و فروشگاه ‌هاست.
 • در هر صورت، خریدار می‌بایست هرگونه مشکل را به «شیک‌و‌پیک » گزارش کند تا در صورت تخلف یا کوتاهی فروشگاه ، وی را طبق آیین‌نامه‌های «شیک‌و‌پیک » اعمال قانون کند و تا حد ممکن به خریدار در پیگیری و حل و فصل مسئله کمک کند.
 • اگر لغو سفارش توسط خریدار، به کل سفارش (همه محصولات داخل سبد خریدش) تعلق بگیرد و تایید شود، وجه سفارش به‌علاوه هزینه ارسال، به وی بازگردانده می‌شود اما اگر به بخشی از سفارش تعلق بگیرد، فقط وجه خرید همان بخش و بدون محاسبه هزینه ارسال (هرچند آن بخش، بیشترین وزن و هزینه ارسال سبد خرید را داشته باشد)، به وی بازگردانده می‌شود.
 • اگر با لغو سفارش پس از تسلیم کالا توسط خریدار و تایید آن از سوی «شیک‌و‌پیک »، فروشگاه از عودت محصول توسط خریدار منصرف شود،‌ باید این موضوع را به «شیک‌و‌پیک » اطلاع دهد. در این صورت، «شیک‌و‌پیک » نسبت به آن و وظیفه خریدار تصمیم خواهد گرفت. این موضوع، نافی تبعات ناشی از لغو سفارش نسبت به فروشگاه  نیست.
 • اگر پس از خرید، معلوم گردد که قیمت محصول به دلیل اشتباه ریال و تومان، توسط فروشگاه به درستی ثبت نشده است،‌ چون مسئولیت ثبت قیمت و هر گونه اطلاعات محصول با فروشگاه  است، «شیک‌و‌پیک » در قبال این اشتباه هیچ مسئولیتی ندارد اما اگر به تشخیص «شیک‌و‌پیک »،‌ این اشتباه فاحش باشد و باعث ضرر قابل‌توجهی برای فروشگاه  می‌گردد،‌ «شیک‌و‌پیک » می‌تواند سفارش را لغو کند و مبلغ کل سفارش (وجه خرید و هزینه ارسال) را طبق زمان‌بندی «شیک‌و‌پیک » برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب خریدار بازگرداند.
 • اگر به داوری و تشخیص «شیک‌و‌پیک »، معلوم شود فروشگاه به تعهداتش درباره ویژگی‌های محصول، رعایت زمان آماده‌سازی و دیگر شرایط فروش عمل کرده است و مشتری همچنان ناراضی است، «شیک‌و‌پیک » حق را به خریدار نخواهد داد.
 • در موارد پیش‌بینی‌نشده برای لغو سفارش یا بازگرداندن محصول، طبق توافق «شیک‌و‌پیک » و کاربران (فروشگاه و خریدار) عمل می‌شود و در صورت اختلاف میان آن‌ها، مرجع رسیدگی به اختلاف و حل و فصل مسئله «شیک‌و‌پیک » خواهد بود ؛ و به علت پیچیدگی و پویایی مشکلات پیش رو در خرید تصمیم نهایی با کارشناس پشتیبانی است .
 • فسخ و پایان همکاری
 • شیک‌و‌پیک » همواره از تداوم همکاری با شما (کاربر) استقبال می‌کند اما طبیعتاً هر فصلی از همکاری مشترک ممکن است روزی به دلایلی قانع‌کننده از سوی یکی از طرفین یا هر دو پایان پذیرد. در این بند، به قواعدی می‌پردازیم که بر وقوع فسخ قرارداد همکاری میان «شیک‌و‌پیک » و شما (کاربر) حاکم خواهد بود:
 • کاربر (شما) می‌تواند به صورت کتبی، درخواست فسخ حساب کاربری یا فروشگاه ی یا هر دو را به «شیک‌و‌پیک » اعلام کند.
 • با درخواست کتبی فسخ از سوی کاربر (شما) و موافقت «شیک‌و‌پیک » و وقوع فسخ، هر گونه محتوایی که شما پیش از انجام فسخ همکاری در «شیک‌و‌پیک »، منتشر کرده‌اید، کماکان برای «شیک‌و‌پیک » قابل‌دسترسی خواهد بود.
 • از آن جا که مطابق این سند، «شیک‌و‌پیک » یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «شیک‌و‌پیک »، به شما (کاربر) اعطا می‌کند، و نیز ایجاد حساب کاربری در «شیک‌و‌پیک » و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «شیک‌و‌پیک »، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و «شیک‌و‌پیک » ایجاد نمی‌کند، «شیک‌و‌پیک » می‌تواند هر زمانی و به هر دلیلی و با/بدون اطلاع قبلی به کاربر، دسترسی وی به خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه ی کاربر را از «شیک‌و‌پیک » حذف کند.
 • حق قطع، تعلیق و تغییر در برخی خدمات «شیک‌و‌پیک »، در هر زمان و بنا به هر دلیلی، برای «شیک‌و‌پیک » محفوظ خواهد بود. «شیک‌و‌پیک » در این مواقع مسئولیتی نسبت به تاثیری که ممکن است این اقدامات بر کار و درآمد شما داشته باشد، نخواهد داشت.
 • وقوع فسخ،‌ مانع لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و «شیک‌و‌پیک » نخواهد بود. همچنین پس از فسخ، سفارش‌‏های ثبت شده قبل از فسخ، معتبر و الزام‌آور است مگر این که میان «شیک‌و‌پیک » و کاربران (فروشگاه و خریدار) توافق جدیدی صورت بگیرد.
 • در صورت تخلف فروشگاه نسبت به انجام تعهدات پیش از فسخ و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای کاربران (خریداران) و «شیک‌و‌پیک » محفوظ است و «شیک‌و‌پیک » می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و خریداران را از مانده اعتبار فروشگاه  نزد «شیک‌و‌پیک » کسر کند.
 • مرجع رسیدگی به اختلافات
 • اختلافات میان فروشگاه و خریدار: «شیک‌و‌پیک » بر اساس مدل طراحی‌شده خود بر آن است تا حد امکان دخالت مستقیم خود در روابط عرضه‌کنندگان و خریداران را کاهش دهد و پلتفرم   اجتماعی «شیک‌و‌پیک » بر اساس خودگردانی پیش برود؛ اما با توجه به ضرورت پیگیری اختلافات احتمالی و حل و فصل سریع و مسالمت‌آمیز آن، در صورت بروز هر گونه اختلاف میان فروشگاه  و خریدار، «شیک‌و‌پیک » مرجع حل اختلاف است. «شیک‌و‌پیک » می‌تواند نماینده یا نمایندگانی را به عنوان داور/داوران مرضی‌الطرفین معرفی کند تا بر اساس مفاد این سند و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و عدل و انصاف به اختلافات رسیدگی کنند. داوری «شیک‌و‌پیک » یا حکم این داور/داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.
 • اختلاف با «شیک‌و‌پیک »: مرجع رسیدگی به هرگونه اختلاف در تفسیر مفاد و اجرای این سند و هر گونه مشکل و گرهی که ممکن است در جریان تعامل «شیک‌و‌پیک » با کاربر (اعم از خریدار و فروشگاه ) شکل بگیرد، «شیک‌و‌پیک » است. این اختلافات بدواً از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه از این طریق، مسئله مطابق مفاد این سند و قوانین جمهوری اسلامی ایران، ظرف مدت چهار ماه توسط تک داور معرفی‌شده از سوی «شیک‌و‌پیک » رسیدگی خواهد شد. حکم این داور، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.
 • در صورت بروز اختلافات، در صورت توافق طرفین، انجام تعهدات اولیه تا حل و فصل کامل موضوع اختلافی ادامه می‌یابد و در غیر این صورت، تا زمان حل مناقشه، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.
 • پذیرش قوانین و مقررات دعوت
 • مطابق سند قوانین و شرایط بهره‌برداری و استفاده از «شیک‌و‌پیک »، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات «شیک‌و‌پیک » که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد.
 • شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست. بنابراین ممکن است «شیک‌و‌پیک » در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی «شیک‌و‌پیک » ارائه کند. در غیر این صورت، «شیک‌و‌پیک » می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.
 • چنانچه کاربر جدید و دعوت‌شده، از طریق پیوند اینترنتی (لینک)، در «شیک‌و‌پیک » ثبت‌نام کند اما خرید نکند و در این فاصله نسخه جدیدی از طرح دعوت با اعتبار هدیه متفاوت منتشر شود، تمام اعتبارات استفاده نشده گذشته (معلّق) که به اعتبار هدیه تبدیل نشده‌اند، بر اساس مبنای طرح دعوت در روز خرید کاربر دعوت‌شده محاسبه و اعمال می‌شود.
 • داده‌های استفاده از طرح دعوت دیگران برای عضویت در «شیک‌و‌پیک »، در پایگاه داده (دیتابیس) «شیک‌و‌پیک » ثبت و ذخیره می‌شود. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تقلب و سوء استفاده کاربر، اعم از خریدار و فروشگاه ، از این امکان و طرح‌های مختلف آن «شیک‌و‌پیک » مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «شیک‌و‌پیک » به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه ی کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.
 • استفاده از اعتبارات و هدایایی که در طرح‌های مختلف دعوت به «شیک‌و‌پیک » تعریف می‌شود مشروط به خرید محصولاتی (شامل کالاها و خدمات فیزیکی و غیرفیزیکی) است که در جایگاه فروشگاه ی در «شیک‌و‌پیک » عرضه می‌گردد و قابل تبدیل به پول نقد نیست.
 • استفاده از کد های تخفیف شیک‌و‌پیک برای خرید از فروشگاه  خود و تبدیل به پول نقد مجاز نیست و در صورت مشاهده اعتبار مسدود و مبلغی با فروشگاه  دار یا مشتری تسویه نمی شود
 • 7همواره حق مالکیت «شیک‌و‌پیک » بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی «شیک‌و‌پیک » محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به «شیک‌و‌پیک » (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های پلتفرم یابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی پلتفرم   اجتماعی «شیک‌و‌پیک » یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.
 • در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از پلتفرم  «شیک‌و‌پیک »، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی «شیک‌و‌پیک »، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «شیک‌و‌پیک » مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «شیک‌و‌پیک » به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه ی کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.
 • کاربران «شیک‌و‌پیک » متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های پلتفرم یابی پلتفرم پلتفرم   اجتماعی «شیک‌و‌پیک » به صورتی که به «شیک‌و‌پیک » یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان «شیک‌و‌پیک » سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «شیک‌و‌پیک » اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، «شیک‌و‌پیک » ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.
 • ممکن است در جریان استفاده از خدمات «شیک‌و‌پیک »، با اشخاص دیگر حاضر در پلتفرم  به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «شیک‌و‌پیک » نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.
 • شرکت در طرح برترین دعوت‌کننده‌های هفته، مختص کاربران حقیقی است. البته کاربران حقوقی نیز اگر در شیک‌و‌پیک فروشگاه  فعال داشته باشند می‌توانند از جوایز برترین دعوت‌کننده‌های هفته برخوردار شوند.
 • شرط استفاده از مزایای طرح دعوت و به طور کلی همه طرح‌های «شیک‌و‌پیک »، انجام معامله واقعی در شیک‌و‌پیک است و در صورت انجام معامله صوری (مانند خرید از خود به جای فروش به غیر یا بدون رد و بدل شدن محصول) یا هر روشی که ظاهر معامله (بیع) را دارد ولی با اهداف یا چارچوب طرح دعوت یا طرح‌های دیگر شیک‌و‌پیک  سازگار نباشد یا با هدف سوء‌استفاده مادی یا غیرمادی صورت بگیرد، مشمول مزایای طرح‌ها نخواهد بود و در این موارد حق «شیک‌و‌پیک » برای اعمال قوانین و مقررات بهره‌برداری از شیک‌و‌پیک  و نیز پیگیری‌های قانونی و قضائی محفوظ است.
 • اعتبارات و امتیازات طرح‌های مختلف دعوت به «شیک‌و‌پیک » ماهیت هدیه دارد و شیک‌و‌پیک مجاز است برای آن تاریخ مشخصی قرار دهد یا آن را به تعلیق درآورد یا به تشخیص خود باطل کند. همچنین این هدایا قابل انتقال به دیگران به صورت اختیاری یا قهری (مانند ارث) نخواهد بود.
 • قوانین و مقررات ارسال پیامک رایگان
 • حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم «شیک‌و‌پیک » است. شما با استفاده از «شیک‌و‌پیک » رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این سند بیان می‌شود و همچنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از «شیک‌و‌پیک »، صدق می‌کند و «شیک‌و‌پیک » هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات هیچ یک از اعضای خود، شرکا و همکاران تجاری، اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات «شیک‌و‌پیک » ندارد.
 • برای استفاده از خدمات ارسال پیامک رایگان، بنا به انتخاب شما (فروشگاه ) به شیک‌و‌پیک  اجازه دسترسی به لیست مخاطبین خود را می‌دهید و لیست مخاطبین‌تان برای استفاده شما جهت ارسال پیامک رایگان در شیک‌و‌پیک  ذخیره می‌گردد.
 • شماره موبایل لیست مخاطبین شما در شیک‌و‌پیک فقط برای شما قابل نمایش خواهد بود و از اطلاعات خصوصی شما شامل لیست مخاطبین‌تان توسط شیک‌و‌پیک  محافظت خواهد شد.
 • با فشار دادن دکمه «ادامه» در پیام اجازه دسترسی به فهرست مخاطبین‌تان در اپ فروشگاه ‌ی من و پس از تایید شما اجازه‌ی ذخیره لیست مخاطبین‌تان در شیک‌و‌پیک ثبت می‌شود و از آن پس شما مجوز استفاده از امکان ارسال پیامک رایگان را از شیک‌و‌پیک  دارید.
 • پس از اجازه دسترسی شیک‌و‌پیک به لیست شما، (به زودی) الگوریتم‌های شیک‌و‌پیک  می‌تواند لیست مخاطبین شیک‌و‌پیک ی و غیرشیک‌و‌پیک ی‌تان را جهت دعوت و ارسال لینک دعوت به شما نمایش دهد. یعنی زمانی که به صفحه دعوت از دوستان‌تان می‌روید می‌توانید ببینید کدام یک از دوستان شما عضو شیک‌و‌پیک  نشده‌اند و شما (کاربر یا فروشگاه ) می‌توانید با ارسال لینک دعوت او را به فروشگاه  یا محصول موردنظرتان دعوت کنید.
 • با هر بار استفاده از دکمه دعوت از طریق پیامک رایگان، لیست مخاطبین شما در شیک‌و‌پیک به روز می‌شود.
 • همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری «شیک‌و‌پیک »، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما و پیام‌های ارسالی و دریافتی شما (کاربر)، توسط کارکنان مختلف «شیک‌و‌پیک »، در زمان‌بندی‌های مختلف رویت و بررسی گردد.
 • مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه‌شده توسط «شیک‌و‌پیک » درج و منتشر می‌گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و «شیک‌و‌پیک » نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.
 • شیک‌و‌پیک » بر آن است تا پلتفرم  اجتماعی «شیک‌و‌پیک » یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، فروشگاه ، محصول و پیام ارسالی) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و نظم عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما (کاربر) متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «شیک‌و‌پیک » محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد پلتفرم   اجتماعی «شیک‌و‌پیک » بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «شیک‌و‌پیک » مسموع نخواهد بود.
 • هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان «شیک‌و‌پیک » که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است و سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی «شیک‌و‌پیک » ممنوع است. و در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها و ابزارهایی که در اختیار شما (کاربر) قرار گرفته است برای منافعی خارج از پلتفرم  «شیک‌و‌پیک »، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی «شیک‌و‌پیک »، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «شیک‌و‌پیک » مجاز است کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «شیک‌و‌پیک » به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشگاه ی کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در «شیک‌و‌پیک » سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «شیک‌و‌پیک » اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، «شیک‌و‌پیک » ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد. ممکن است در جریان استفاده از خدمات «شیک‌و‌پیک »، با اشخاص دیگر حاضر در پلتفرم   به صورت آنلاین و در خارج از پلتفرم شیک‌و‌پیک  تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «شیک‌و‌پیک » نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.
 • قوانین اختصاصی پیام مستقیم فروشگاه و مشتریان
 • اکانت‌ رسمی «شیک‌و‌پیک » به آدرس shikupik.com می باشد، در صورتی که با ایمیلی به جز دامنه بالا به شما پیام داده شد، لطا همکاری نکرده و مراتب را جهت پیگیری به شیک و پیک اطلاع دهید.
 • استفاده و بهره‌برداری از امکان ارتباط میان فروشگاه و مشتری در غیر چارچوب تعریف شده از سوی «شیک‌و‌پیک » و هر نوع فعالیت تجاری و غیرتجاری خارج از محوریت محصولات و خدمات شیک‌و‌پیک ، مانند تبادل تلفن ثابت و همراه، ایمیل، نام کاربری در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، پیوندهای اینترنتی و صفحات مجازی (لینک‌های) غیرشیک‌و‌پیک ی، ممنوع است. همچنین این کاربران علاوه بر رعایت قوانین و شرایط «شیک‌و‌پیک » موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.
 • در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی شیک‌و‌پیک و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از ارسال یا دریافت محتوا، تصویر و پیام غیراخلاقی و خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیرشیک‌و‌پیک ی و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی شیک‌و‌پیک ، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه  فروشگاه  غیرفعال می‌شود.
 • در صورتی که شروع ارتباط و پیام در پلتفرم «شیک‌و‌پیک » باشد اما معامله به بیرون از «شیک‌و‌پیک » هدایت و انجام شود، «شیک‌و‌پیک » هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط معامله، کیفیت و سلامت محصولات سفارش‌ داده شده و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت و تمام مسئولیت همه این موارد بر عهده طرفین معامله است. همچنین هدایت معامله به بیرون از «شیک‌و‌پیک » نقض قوانین و شرایط «شیک‌و‌پیک » محسوب می‌گردد و «شیک‌و‌پیک » در صورت اطلاع از معامله، مجاز است کارمزد و سهم خود را از اعتبار کاربر (فروشگاه ) کسر کند یا برای وصول آن اقدام کند.
 • اطلاعات و محتوای تبادل شده میان فروشگاه و مشتری، مشمول شرایط استفاده و بهره‌برداری عمومی از «شیک‌و‌پیک » می‌گردد و از‌این‌رو «شیک‌و‌پیک » مجاز به ذخیره‌سازی، نظارت و تحلیل ماشینی و انسانی داده‌ها و اطلاعات خواهد بود و نیز این کاربران موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.
 • در ارتباط میان کاربران «شیک‌و‌پیک »، مسئولیت هر گونه نقض شرایط و قوانین «شیک‌و‌پیک » یا ایجاد خسارت‌های مادی و غیرمادی به «شیک‌و‌پیک » یا اشخاص ثالث، متوجه فرد خاطی است و «شیک‌و‌پیک » ضمن این‌که هیچ مسئولیتی نخواهد داشت مجاز است بر اساس تشخیص خود بدون لحاظ ترتیب، یک یا چند نوع جریمه برای این کاربران اعمال کند؛ شامل عدم دسترسی موقت به خدمات «شیک‌و‌پیک »، حذف فروشگاه ، حذف حساب کاربری. در هر صورت، «شیک‌و‌پیک » حق پیگیری و مطالبه خسارات و حقوق قانونی خود را را طبق قوانین شیک‌و‌پیک یا از طریق قانونی و قضایی خواهد داشت.
 • توصیه شیک‌و‌پیک به کاربرانش حفظ اطلاعات شخصی و خصوصی خود و خودداری از ارسال آن برای دیگران در تبادل پیام است.
 • قوانین و مقررات انتشار محتوا در شیک‌و‌پیک
 • کاربر برای انتشار محتوا در شیک‌و‌پیک ،‌ ملزم به رعایت همه قوانین زیر است:
 • کاربر متعهد قوانین جمهوری اسلامی ایران را در شیک‌و‌پیک نقض نکند. درج هر گونه مطلب که بر اساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران، مشمول عنوان جرم شود، ممنوع است.
 • اعضاء نباید اطلاعات حساس خود یا دیگران را در شیک‌و‌پیک منتشر کنند. شیک‌و‌پیک  مسئولیت سوء استفاده از این اطلاعات توسط دیگران را نمی‌پذیرد.
 • شیک‌و‌پیک به هیچ وجه مسئولیت خسارت‌های وارده در اثر اعتماد هر کاربر به دیگر کاربران و فاش شدن اطلاعات‌شان را نمی‌پذیرد.
 • کاربر ملزم به رعایت قوانین بین المللی در رابطه با استفاده از شبکه جهانی اینترنت است.
 • اعضاء مجاز به درج اطلاعات محرمانه مملکتی، اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر، مطالب نفرت‌آمیز، محتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی بر روی شیک‌و‌پیک نیستند.
 • شیک‌و‌پیک خود را مجاز به کنترل محتوای منتشرشده توسط کاربران می‌داند، ولی خود را ملزم به کنترل کل محتوا نمی‌داند. مسئولیت کلیه محتوای قرارداده شده روی شیک‌و‌پیک  (اعم از متن، عکس، لینک، فیلم و دیگر اقسام محتوا) تماما به عهده قراردهنده محتواست.
 • شیک‌و‌پیک می‌تواند در صورت تخلف کاربر از قوانین، عضویت او را بدون اطلاع قبلی لغو کند. شیک‌و‌پیک  خود را ملزم به توضیح درباره علت لغو عضویت کاربر نمی‌داند.
 • فعالیت‌های تبلیغاتی با نام کاربری جعلی و ارسال محتوای اسپم و یا استفاده از نرم‌افزار یا ربات به منظور افزایش تعداد دنبال‌کنندگان و… مجاز نیست و شیک‌و‌پیک می‌تواند عضویت کاربر را لغو کند.
 • استفاده از محتوای منتشرشده در شیک‌و‌پیک ، در جای دیگری مجاز نیست؛ به‌ویژه اطلاعات شخصی افراد، عکس آنها و مطالب مربوط به آنها.
 • شیک‌و‌پیک مجاز است به هر نحوی که بخواهد از محتوای قرارگرفته در فروشگاه ‌ها، پروفایل‌ها که قانونا متعلق به شخص یا نشریه یا سازمان دیگری نباشد استفاده کند. (مثلا آن‌ها را به‌صورت برگزیده در قسمت دیگری از شیک‌و‌پیک  یا رسانه‌های چاپی متعلق به شیک‌و‌پیک  منتشر کند).
 • مسئولیت درج بدون مجوز کلیه مطالبی که حقوق مالکیت معنوی آن متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی است، بر عهده کاربر است.
 • در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی شیک‌و‌پیک و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از انتشار محتوا یا تصویر غیراخلاقی، خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیرشیک‌و‌پیک ی و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی شیک‌و‌پیک ، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه  فروشگاه  غیرفعال می‌شود.
 • پیشنهاد و یا تشویق به هر نوع فعالیت غیر قانونی در شیک‌و‌پیک  ممنوع است.
 • شیک‌و‌پیک جایی برای کسب‌وکارهای خانگی و محلی است. بنابراین، بحث‌های سیاسی جنجال‌برانگیز در شیک‌و‌پیک  مجاز نیست و شیک‌و‌پیک  حق حذف این محتواها و برخورد با کاربران را برای خود محفوظ می‌داند.
 • استفاده از عبارت‌ها و یا تصاویر خلاف شئونات اخلاقی و مذهبی (از جمله کشف حجاب) ممنوع است.
 • انتشار تصاویر ترسناک، دل‌خراش، غیر اخلاقی و مشمئزکننده در شیک‌و‌پیک مجاز نیست.
 • پوشش کم و نامناسب، مستهجن و تصاویر موهن سیاسی و مذهبی ممنوع است.
 • درج مطالب مستهجن و مبتذل، افترا آمیز، موهن و غیر اخلاقی، بی‌حرمتی به مقدسات مذهبی، مجاز نیست.
 • بیان جوک‌های قومیتی یا عبارت‌هایی که منجر به اهانت به هموطنان شود و یا شوخی‌های زشت و خلاف شئونات اخلاقی، ممنوع است.
 • درج هرگونه محتوای قومیت‌گرا و تفرقه‌افکن در شیک‌و‌پیک ممنوع است.
 • به طور جدی از تهدید، اذیت و آزار دیگران و حمله به حقوق آن‌ها خودداری کنید.
 • استفاده از ربات‌ها و ابزارهای انتشار اتوماتیک محتوا در شیک‌و‌پیک ممنوع است.
 • کابران موظفند علاوه بر رعایت مقررات اختصاصی شیک‌و‌پیک ، از قوانین جرائم رایانه‌ای نیز پیروی نمایند.
 • با کاربرانی که به شرایط فوق بی‌‌توجهی کنند، حسب قانون مقتضی برخورد خواهد شد.
 • اطلاعیه‌هایی که توسط تیم شیک‌و‌پیک به‌صورت موردی به اطلاع کاربران می‌رسد در حکم مقررات فعالیت در شیک‌و‌پیک  بوده و رعایت مفاد آن الزامی است.
چگونه یک مزون شیک طراحی کنیم

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.