نوآوری برای پایداری: فلسفه فسبندر درباره تجمل جدید

در این مقاله به بررسی پایداری مد خواهیم پرداخت.

اگر مد بازتاب زمان ما باشد، سال‌های گذشته نحوه برخورد ما با تجمل را به طور عمیقی تغییر داده است. تجملات دیگر فقط به ارزش مادی چیزی که می‌پوشیم مربوط نمی‌شود – چیزهایی که به پوست خود نزدیک می‌کنیم، به تار و پود ارزش‌های ما تبدیل می‌شوند. مد امروز دیگر یک ترند زودگذر نیست. می‌تواند بازتاب این باشد که ما چگونه به زندگی نگاه می‌کنیم و چقدر به مردم و محیط‌زیست اطراف‌مان اهمیت می‌دهیم.

یک لباس زیبا نباید فقط بر روی پوست احساس درستی داشته باشد، بلکه باید در قلب و ذهن نیز احساس درستی داشته باشد. حتی گران‌بهاترین مواد تنها در صورتی می‌توانند زیبا باشند که با مسئولیت تامین شوند – و این مشکل مد روز است. بسیاری از پارچه‌های با کیفیت بالا، به ویژه محصولات با منشا حیوانی، هنوز هم تحت شرایط سوال برانگیزی تولید می‌شوند، اما تعداد کمی از آن‌ها عاری از خشونت و دوست‌دار حیوانات هستند.

پایداری مد

اما نوآوری‌های مواد به طور فزاینده‌ای جایگزین‌های پایداری را برای پارچه‌های مورد علاقه ما ارائه می‌دهند. برخی از آخرین تغییردهندگان بازی، آدریان ولارده و مارته کازارز از مکزیک هستند. بعد از دو سال تحقیق، سازندگان به طور موفقیت آمیزی  Dessto® را راه‌اندازی کردند، یک جایگزین برای چرم بر اساس نوپال، یک کاکتوس مکزیکی. این پارچه جدید به صورت پایدار و بدون مواد شیمیایی سمی و زیست تخریب‌پذیر و بدون به خطر انداختن احساس لطیف چرم اصیل تولید می‌شود.

ترند طراحی کیف‌ در بهار و تابستان 2022
پایداری مد

اما Desserto®  تنها یکی از اکتشافاتی است که توسط شرکت مد مستقر در هامبورگ، فسبندر کشف شده‌ است. کهنه سرباز صنعت مد کریستینا فسبندر، برادر او سباستین اشتاین‌هوف و ماتیاس لوون، مدیر خلاقی که پیش از این بر روی طرح‌های کالوین کلاین، الکساندر وانگ و دیان فون فورستنبرگ کار می‌کرد، آغازکنندگان این کسب‌وکار خانوادگی-دوستانه که به ارتباط و همبستگی با موجودات زنده و طبیعت اعتقاد دارد، در سال ۲۰۱۵ هستند.

 

بیشتر بخوانیم : آموزش تبدیل تیشرت به پیراهن

در حالی که فسبندر به سمت یک اقتصاد دورانی مسئول کار می‌کند که به محیط‌زیست و تمام زندگی‌های جاری در محیط زیست احترام می‌گذارد، سازندگان به همان اندازه متعهد به طراحی پیچیده و ظرافت بی‌انتها هستند که منعکس‌کننده روح و شادی است.

پایداری مد

در هر فصل، فسبندر جدیدترین نوآوری‌های مادی پایداری مد که همگی از کارگاه‌های تایید شده با بالاترین استانداردهای اخلاقی برای هر فرپ که در فرآیند تولید شرکت دارد، منشا می‌گیرند را بررسی می‌کند. مواد طبیعی مانند آلپاکا و پشم گوسفند توسط مزارع دوست‌دار حیوانات تولید می‌شوند و ابریشم صلح بدون قربانی کردن کرم‌های ابریشم زنده تولید می‌شود. احترام به طبیعت هسته اصلی فسبندر است کسی که هم در درون و هم در بیرون زیباست، و این تجمل واقعی است.

تاریخچه عینک آفتابی

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *