استایل خانم‌ها, اکسسوری زنانه, مد و استایل

اصول انتخاب اکسسوری برای خانم های چاق

اصول انتخاب اکسسوری برای خانم های چاق

اصول انتخاب اکسسوری برای خانم های چاق | کوکو شنل معتقد بود «فشن معماری است و با تناسبات بازی می‌کند».

طراحان لباس و استایلیست ها وظیفه دارند زیبایی‌های شما را دوچندان کنند.اما اگر از این افراد کمک نگیرید می‌توانید با دانستن یک سری اصول کاربردی برای خودتان استایل مناسبی انتخاب کنید. در گذشته تأکید بیشتری بر اصول ست کردن و ممنوعیت‌های پوشش بر اساس اندام افراد وجود داشت، اما در حال حاضر تاکید آن کمتر شده و سلیقه افراد اهمیت بیشتری پیدا کرده است؛

اما رعایت آن خالی از لطف نخواهد بود، به خصوص اگر شما خانمی باشید با اندامی درشت و چاق.

 در واقع با رعایت این اصول، تغییرات درستی در اندام شما شکل می گیرد. در این بین برای رسیدن به ظاهری ایده‌آل نباید اهمیت اکسسوری را نادیده بگیرید. به عنوان مثال انتخاب درست شال و روسری یا پهنای کمربند می‌تواند تغییر چشمگیری در استایل و اندام شما به وجود آورد.در این مقاله سعی داریم تا شما را با اصول انتخاب اکسسوری مناسب برای خانم­ها بیشتر آشنا کنیم.

با رعایت این نکات متوجه خواهید شد که زیبایی در لاغری نیست، بلکه در رعایت اصول و انتخاب صحیح لباس و اکسسوری مناسب با فرم اندام است.

اصول انتخاب اکسسوری برای خانم های چاق : روسری و شال

بهتر است که شال و روسری ، به خصوص در نحوه استفاده از شال، یک دست آن را بلند جلوی خودتان آویزان کنید زیرا این کار باعث لاغر نشان دادن شما می‌شود.اگر پایین تنه بزرگتری دارید، یعنی اندام گلابی هستید، می‌توانید هر دو دسته شال را به پشت بیاندازید زیرا این کار باعث بزرگنمایی بالاتنه می‌شوند و توازن برقرار می‌کند.

در انتخاب روسری هم قواره بزرگ، تیره، تک‌رنگ و ساده انتخاب مناسبی هستند زیرا شال و روسر‌ی‌های تک رنگ و خنثی توجه را به صورت می‌برند.

بخش بودن دسته‌های شال روی بدنتان باعث بزرگنمایی می‌شود و شما را چاق‌تر نشان می‌دهد. بهتر است آن را محکم در دور سر خود نپیچید چون گردی صورت را نمایان‌تر می‌کند به‌همین دلیل روسری برای افرادی که چاق هستند مناسب‌تر است. علت مناسب بودن روسری برای شما سطح کوچک‌ آن است زیرا در شال قواره بزرگ آن باعث درشت‌تر دیده شدن صورت و شانه می‌شود و برای افراد لاغر مناسب‌تر است.

اما اگر به طرح و نقش علاقه دارید استفاده از روسری و شال با نقش‌های ریز مناسب‌تر است، زیرا طرح‌های بزرگ خطای دید ایجاد می‌کنند و شما را تپل‌تر نشان می‌دهد. جنس‌های لخت و سبک انتخاب مناسب‌تری نسبت به پارچه‌هایی با ضخامت بالا هستند و از درشت‌نمایی سر و بالا تنه جلوگیری می‌کند.

چی بپوشم
چی بپوشم

اصول انتخاب اکسسوری برای خانم های چاق :جواهرات

اگر بالاتنه چاق و گردن کوتاهی دارید، باید از جواهرات کوچک‌تری استفاده کنید آن هم به خاطر چین زیر گردن، گردنبند‌های بزرگ ظاهر خوبی ایجاد نمی‌کنند. اگر گردن پهنی دارید گردنبند بلند بیندازید. اگر مچ پهنی دارید، از دستبند و انگشتر های بزرگ استفاده کنید؛ و یا اگر ساعت مد نظر شماست، بهتر است از ساعتی با صفحه بزرگ استفاده کنید.

 اگر به طورکلی هم بالا تنه و هم پایین تنه چاقی دارید، بهتر است زیورالات ریز استفاده نکنید چون اصلاً دیده نمی‌شود. دستبند و النگوهای ضخیم‌، گردنبندهای نسبتاً درشت و نگین‌دار مناسب است تا چشم را به خود جلب کند و لاغرتر به نظر برسید؛ اما حواستان باشد که در استفاده از اکسسوری‌ها زیاده روی نکنید.اگر صورت گرد دارید گردنبندهای بیضی برای شما مناسب است. 

اگر چاقی پخش شده‌ای دارید، بهتر است گردنبندهای مسطح استفاده کنید که خیلی هم ضخیم نباشد.

  اگر فقط گردن کوتاه و سینه چاقی دارد،گردنبند مستطیل انتخاب خوبی است. گردنبندهای کوتاه گردن را کوتاه‌تر نشان می‌دهد؛ پس بهتر است بلند باشد. آویزهای بلند و یا سینه ریز و گوشواره‌های بلند و آویز هم باعث لاغر نشان دادن صورت میشود.

کمربند

شما می­توانید پلاس‌سایز باشید، اما کمر باریکی داشته باشید. هر نوع کمربندی مناسب خانم­های چاقی است که خط کمر مشخصی دارند. کمربندها می­توانند تزیینات داشته باشند و رنگی باشند، اما اگر شکم بزرگی دارید، وسواس بیشتری باید خرج کنید.کمربند پهن به جای کمربند باریک مناسب است، زیرا باعث می‌شود شکم پنهان شود و از بزرگنمایی آن کاسته شود؛

حتی می‌توانید از حد کمر یک مقدار بالاتر بگذارید تا باعث کوچک‌نمایی شود. کمربند باعث می‌شود که خط کمر شکل گیرد و از حجم غیرضروری کاسته شود. اما بهترین انتخاب کمربند پهن، ساده و عریض است.

  اکسسوری مناسب با تیپ شخصیتی خود را بشناسید

کفش

کفش های تخت و صاف برای افراد تپل مناسب نیست زیرا تپل بودن روی پا را بیشتر نشان می دهد. اما اگر صرفاً ساق چاقی دارید، می‌توانید استفاده کنید. کفش های پاشنه بلند برای افراد چاق مناسب‌تر هستند، اما پاشنه آن نباید قطور و یا بیش‌ازحد نازک باشد.  به هیچ عنوان کفشتان نباید روی مچ پا بند داشته باشد.  اگر پای درشتی دارد بهتر است پشت کفشتان بسته باشد.

 در بحث بوت و نیم بوت‌ها انتخاب مناسب برای شما بوت‌ها هستند، اما سایز ساق بوت باید اندازه پایتان باشد و تنگ نباشد. بوت‌ پاشنه بلند قد را کشیده‌تر نشان می‌دهد. رنگ های تیره انتخاب بهتری هستند به خصوص اگر با رنگ شلوار شما یکسان باشند قد شما و اندام پایین تنه شما را کشیده‌تر میکند. هر چقدر تزئینات آن کمتر باشد مناسب‌تر است.

کفش‌های نوک گرد و کفش‌های بندی تا زیر زانو از اشتباه‌ترین انتخاب‌ها برای اندام شما می‌تواند باشد. کفش‌های نوک‌تیز، مناسب خانم­های توپر است. علتش هم این است که نوکِ تیز کفش، باعث کشیده­تر دیده شدن اندام و در نتیجه لاغرتر نشان داده شدن شما می شود.

کیف

برای انتخاب کیف سایز کمر، سایز باسن، ران و قد شما اهمیت دارد.

اصول انتخاب اکسسوری برای خانم های چاق و قد کوتاه

 اگر چاق و قد کوتاه هستید، بهتر است کیف‌های کوچک انتخاب کنید. کیف‌های بزرگ و پر از وسیله باعث کوتاه‌تر دیده شدن و چاق نشان دادن شما می‌شود. کیف کوچک مربع یا مستطیل بهترین انتخاب است. کیف رودوشی که بند آن تا بالای باسن یا مماس با آن باشد هم انتخاب خوبی است.

اصول انتخاب اکسسوری برای خانم‌های چاق و قد بلند

 اما اگر چاق و قد بلند هستید بهتر است کیف‌های بزرگ استفاده کنید. کیف دستی هم مناسب است. همچنین شکل کیف مربع یا مستطیل باشد.

خانم‌های چاق با باسن پهن

اگر باسن پهنی دارید کیف دستی مناسب است. اندازه آن متوسط و بند آن کوتاه باشند. بلند بودن باعث می‌شود پهنای باسن شما بیشتر شود. برای این دسته هم شکل مربع و مستطیل مناسب تر است.

خانم‌های چاق با سینه پهن

برای خانم‌های چاق با سینه پهن، کیف‌های بزرگ با بند و دسته بلند مناسب است که تا پایین باسنشان بیاید. با این کار به حجم پایین تنه و گسترش آن افزوده می‌شود. کیف مناسب خانم­های چاق، یک کیف دستی یا دوشی بزرگ است که طول آن از ۲۲ تا ۲۸ سانتی‌متر، کمتر نباشد.

در نهایت سلیقه شما مهم ترین عنصر انتخاب و استایل است اما می‌توانید به کمک این مقاله به بهتر دیده شدن استایل و اندام خود کمک کنید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما کدام مورد را رعایت می­کنید؟

نویسنده: سپیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *