استایل بازیگران, مد و استایل

دنیای مد در سریال امیلی در پاریس

داستان سریال امیلی در پاریس

موفقیت سریال امیلی در پاریس از شبکه نتفلیکس را برحق بدانیم یا نه، نمی‌توان از نقش پر رنگ دنیای مد و طراحی لباس در این سریال غافل شد. داستان این سریال که به احتمال زیاد حتما در مورد آن شنیده‌اید در مورد یک دختر آمریکایی است که برای جذب یک فرصت شغلی به فرانسه سفر می‌کند.

او در طی مدت زندگی در پاریس با چالش‌های فرهنگی و اجتماعی رو به رو می‌شود. نکات ذکر شده در این سریال از نظر مهاجران تا حد زیادی درست و از نظر خود فرانسوی‌ها اغراق آمیز است.

نقش پررنگ مد در سریال امیلی در پاریس

اما نکته‌ای که برای ما جالب توجه بوده و در این مقاله بدان پرداخته ایم؛ تفاوت‌های فرهنگی در باب پوشاک است. در این مطلب سعی داریم زاویه دید طراح لباس فیلم خانم “پاتریشیا فیلد” Patricia Field  و انتخاب‌های او را بررسی کنیم تا دریابیم تفاوت استایل‌های بانوان پاریسی و آمریکایی به چه صورت است و دنیای مد این دو چه تفاوت‌هایی دارد.

  جدید ترین مدل های بستن شال و روسری در هر استایلی

طراحی لباس ها

طراحی لباس این سریال از کالکشن‌های طراحی شده توسط برند شنل و مارک جیکوب تا حد زیادی الهام گرفته است.

۵ نکته کلیدی دنیای مد که در سریال امیلی در پاریس نباید نادیده گرفت

توجه به اکسسوری‌ها

در این سریال به انتخاب و استفاده از اکسسوری‌ها به عنوان اجزا تکمیل کننده استایل توجه ویژه شده است. این نگاه ویژه به خصوص به سمت کیف‌ها و کلاه‌های مورد استفاده امیلی با هر لباس معطوف است. بیشترین کیف‌های استفاده شده توسط نقش امیلی در این سریال از برند “شنل” بود و اکثر کلاه‌های او کلاه “برت” بودند. یکی از سمبل‌های سبک پوشش فرانسوی که شاید اکثر افراد با آن آشنا باشند، کلاه برت است.

پالتو صورتی

دختر جوان نقش اول این سریال رنگ‌های جاندار و طراوت بخشی به کمد لباس زمستانه خود اضافه کرده است. او یک پالتو صورتی را بر روی یک ست صورتی تشکیل شده از یک پلیور، دامن و چکمه‌های صورتی به تن کرده است و در خیابان‌های پاریس نظر همگان را به خود جلب می‌کند. نکاتی که در روانشناسی رنگ صورتی به آن اشاره می‌شود کاملا با شخصیت سرزنده و پر عشق و شور امیلی همخوانی دارد.

بیشتر بخوانید :تغییر اجتماعی در لباس های فیلم “روزی روزگاری در هالیوود”

کیف‌های افسونگر

 
در سال‌های اخیر نیز برند “فندی” fendi  و “ورساچه” Versace دوباره این ترند را به عرصه مد باز گرداندند.

 پارچه‌های چهارخانه

امیلی بعد از گذراندن یک دوره چالش، یک دوست فرانسوی برای خودش پیدا می‌کند. ” کامیل” یا “کامی” (تلفظ نزدیک‌تر به زبان فرانسوی) نماینده مد و نحوه پوشش زنان پاریسی در این سریال است. لباس‌های او برای این نقش در این سریال گویی در هر صحنه و در هر انتخاب ” زیبایی در سادگی است” را فریاد می‌زند.

یکی از ترندهای استفاده شده توسط “کامی” در این سریال استفاده از لباس‌ها با پارچه‌هایی با نقوش چهارخانه است. این ترند در کالکشن‌های برندهای “شنل”Chanel، “دیور” Christian Dior و “بربری” Burberry  مکررا دیده شده است. درطراحی بعضی استایل‌های امیلی نیز این پترن به چشم می‌خورد.

لباس‌های شب مشکی و کوتاه

قدرت یک لباس مشکی ساده را که به رنگ آسمان شب باشد، دست کم نگیرید. چنین لباسی شاید برای هر زنی از هر ملیتی جزو واجبات باشد. یک لباس ساده، زیبا و خیره کننده که باید در کمد لباس هر بانویی جا خوش کند. شاید به دلیل همین جذابیت بی انتهاست که یک چنین لباسی با ویژگی های ذکر شده در اکثر کالکشن های طراحی شده دنیای مد توسط برندهای “شنل” و ” مارک جیکوب” به چشم می‌خورد.

شخصیت در پس لباس‌ها در سریال امیلی در پاریس

لباس‌های امیلی گرچه برای چشم همه‌ی افراد به یک اندازه چشم‌نواز نیست. حتی انتخاب‌های طراح لباس به اندازه “کلیشه های اغراق آمیز” به کار رفته در سریال مورد نقد و بررسی قرار گرفته است. اما یک نکته را در پس انتخاب آن‌ها می‌توان مد نظر داشت: جسارت.

  بررسی لباس‌های تابستانه افراد مشهور

جسارت و نوآوری شخصیت “امیلی کوپر” در انتخاب لباس‌ها و ست کردن رنگ‌های آن‌ها باهم. در یکی از صحنه‌های سریال که حاکی از سحرخیزی این دختر است، امیلی یک لباس زرد ( رنگی پر انرژی و در روانشناسی رنگ ها القا کننده حس شادی و پویایی) بر تن دارد.

اشتباه فراموش نشدنی

امیلی کوپر برای روز اول کاری خود یک شومیز که بر روی آن طرح برج ایفل چاپ شده بود انتخاب کرد؛ که بسیاری این انتخاب را قابل سرزنش می‌دانند و معتقدند او می‌بایست بلوز یا تیشرتی با مفهوم یا نمادی از فرهنگ کشور خود انتخاب می‌کرد.

برای مثال تیشرت با طرح :  I love NY

شما هم طرفدار این سریال جذاب و مدگرا هستین ؟

منبع : مجله سارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *