پوست و مو, مو

آیا کوتاهی مو باعث رشد بیشتر و رفع موخوره آن می‌شود؟

موخوره به دلایل گوناگون از جمله؛ خشکی مو می‌تواند ایجاد شود که در نتیجه؛ انتهای مو معمولا دو شاخه می‌گردد. احتمالا همیشه آرایشگر شما می‌گوید باید حداقل هر شش هفته یکبار برای کوتاه و مرتب کردن موهای خود به آرایشگاه بروید. اگر قصد بلند کردن موهای خود را دارید، این ایده خیلی مناسب به نظر نمی‌رسد. اما حق با آرایشگر شماست.

 کوتاه کردن موها به طور منظم سلامت آن‌ها را تضمین می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد رشد بیشتری از نظر طولی و بدون آزار موخوره‌ها داشته باشند. البته باید بدانید کوتاه کردن موها در تسریع رشد نقشی ندارد.

موخوره

یک رشته مو از لایه‌های مختلفی تشکیل شده است . لایه خارجی یا همان لایه شاخی از لایه‌های ظریف و شکننده درونی مثل یک زره محافظت می‌کند. وقتی لایه شاخی آسیب می‌بیند، لایه دورنی حل شده و مو به صورت طولی به چند شاخه تقسیم شده و موخوره را بوجود می‌آورد . این موخوره در طول یک رشته مو به سمت محل رویش به مرور زمان پیشرفت می‌کند و سرانجام مو را از بین می‌بر .

مبارزه با موخوره

اگر موهای خود را مرطوب نگه دارید و با آن به صورت ملایم رفتار کنید، پیدایش موخوره تا حد چشمگیری کاهش می‌یابد. اگر موخوره بوجود آمد، می‌توانید آن را موقتا بوسیله یک نرم کننده مناسب، مثل محصولات ساخته شده از موم عسل، به هم بچسبانید. اما این روش کاملا موقتی است. برای خلاص شدن از موخوره‌ها و پیشرفت آن‌ها، باید قسمت آسیب دیده مو را بزنید.

  ماسک صورت برای پوست‌ چرب

ملاحظات

هرچند ایده کوتاه کردن منظم موها به ظاهر بسیار مناسب است، در عمل باید مراقب باشید تا میزان زیادی از موها از بین نروند. اگر هر بار دقیقا به همان میزان رشد مو را کوتاه نمایید، انگار هیچ رشدی نداشته و هیچوقت بلند نمی‌شوند. پس هر بار که به آرایشگاه مراجعه می‌کنید، به آرایشگر خود میزان کوتاهی را گوشزد نمایید.

پیشنهادات

کارهای زیادی برای افزایش رشد موهای خود نمی‌توانید انجام دهید. کوتاهی مو تنها روی میزان شکنندگی و ظاهر سلامت آن موثر است. بهتر است همیشه کوتاهی را قبل از خشک و شکننده شدن مو انجام دهید

آدرس مقاله: تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *