تناسب اندام

روز دوازدهم کمپین – سیستم تمرینی EMS

 

در این بخش از کمپین بزرگ شیک و فیت، مربی فیتنس سرکار خانم فرنوش جهاندیده به یک بحث جالب و جدید در ورزش پرداخته است که احتمالا به گوش تان خورده است. با ما همراه باشید و ویدئو جذاب امروز را ببینید و اطلاعات مفیدی درباره سیستم تمرینی به نام EMS  و انواع برند هایی که این سیستم تمرینی را ارایه می دهند بدست بیاورید.

 

 

EMS  مخفف کلمه ی Electrical Muscle Stimulation  است که به معنی تحریک الکتریکی عضلات می باشد.

در روش هایی که از متد  EMS  استفاده می شود حتما یک دستگاه الکتریکال وجود دارد که جریان الکتریکی را از طریق الکترود از طریق پوست بدن یا عضلات  به صورت مرتب و متناوب ارسال می کند، و باعث می شود که عضلات تحت تاثیر این الکترود ها  به صورت مرتب تحریک و منقبض شوند.

از سیستم تمرینی EMS برای بهبود عضلات و بالا رفتن متابولیسم و سوخت و ساز بدن استفاده می کنند، همچنین این روش را در راستای  کمک به لاغری هم می توان به کار برد. می توان گفت نوعی از تکنولوژی است که عضلات شما را از بیرون فعال می کند در حالی که شما آن ها را از داخل فعال می کنید.

  برای جلوگیری از کمردرد، شب‌ها در این حالت بخوابید

آلمان جزو اولین کشورهای استفاده کننده از این سیستم بوده است.

 سیستم EMS بر دو نوع است :

۱.EMS کل بدن

۲.EMS موضعی

EMS کل بدن

مکانیسم عمل هر دو یکسان است اما تفاوت هایی هم با هم دارند.

این دستگاه احساس لرزش های شدیدی را که نه ناراحت کننده است و نه دردناک، ایجاد می کند و عضلات را به طور غیر ارادی ۴۰ بار در ثانیه منقبض می کند این میزان ۲۰ برابر بیشتر از آن چیزی که است که اغلب مردم می توانند در حالت عادی با میل خودشان عضلات شان را منقبض کنند.

علاوه بر آن این دستگاه می تواند به حفظ و فعال کردن عضلاتی که پس از آسیب دیدگی یا عمل جراحی دچار آتروفی شده اند، کمک کند.

برای مثال پس از عمل جراحی زانو، عضلات چهار سر به خواب می روند و استفاده این دستگاه برای کشش زانو و مقابله با سفت شدن آن بعد از عمل ضروری است.

انواع برند های EMS

یکی از برندهایی که در ایران خیلی شناخته شده است برند X body  می باشد که از سیستم تمرینی EMS استفاده می کند.

برندهای دیگری از جمله موارد زیر نیز در این حوزه فعالیت دارند :

برند های EMS

easy motion skin

e-fit

miha body

vision body

easy motion skin

معرفی برندX body  و مزایای آن

برندX body

حتما شما هم در اینستاگرام یا سایت های مختلف ویدئوهایی از تمرینات EMS تماشا کرده اید که افراد جلیقه هایی به تن می کنند و با استفاده از آن تمرین های متفاوتی انجام می دهند. در داخل این جلیقه ها که برند    X Body آن ها را تولید می کند ۱۶ عدد الکترود طراحی شده است که روی عضلات اصلی افراد قرار می گیرند و تحریک الکتریکی عضلات را انجام می دهد. هنگامی که این جلیقه ها را بر تن داریم می توانیم انواع تمرینات را انجام دهیم و با استفاده از کش، توپ، دمبل، کش های تی آر ایکس ورزش کنیم. البته که تمامی این ورزش ها باید تحت نظر مربی انجام شود و مربی به مرور زمان سطح تمرینات را بالا ببرد.

  EMS و کاربردهای آن چیست؟

تفاوت های تمرینات EMS  و تمرینات سنتی

  1. در تمرینات سنتی زمان انجام تمرینات طولانی است. ولی در تمرینات EMS مدت تمرین  ۲۰ دقیقه طراحی شده است.
  2. در تمرینات سنتی معمولا تعداد کمی از گروه های عضلانی در یک جلسه تمرین درگیر می شوند. اما در تمرینات EMS و تمامی گروه های عضلانی تحریک می شوند.
  3. در تمرینات سنتی اگر حرکتی اشتباه انجام داده شود ممکن است بدن دچار آسیب های جسمی شود. منتها در تمرینات EMS اگر حرکتی را اشتباه انجام بدهید به بدن شما آسیبی وارد نمی شود. زیرا این دستگاه عضلات شما را منقبض نگه داشته است.

تمرینات EMS

یکی از مزایای عمده استفاده از سیستم تمرینی EMS برای درمان آسیب های فیزیکی این است که هیچگونه فشار اضافی بر روی مفاصل، تاندون ها و یا رباط ها ندارد.

 

بازگشت به صفحه ۳۰ روزه ی کمپین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *