پوست و مو, مو

چطور برس مو را تمیز کنیم؟

چطور برس مو را تمیز کنیم؟

برس مو همیشه با موها در تماس است و تمیز بودن آن برای سلامت موها لازم و ضروری است. در این مطلب ۳ ترفند ساده برای تمیز کردن برس مو ارائه می دهیم.

خیلی از افراد برای حفظ سلامت موهایشان و پیشگیری از ریزش آنها و هر مشکل دیگری هزینه زیادی می کنند، اما از برخی مسائل که ارتباط مستقیمی با سلامت موهایشان دارد غافل می شوند.

برس مو همیشه با موها در تماس است و تمیز بودن آن برای سلامت موها لازم و ضروری است. به خاطر اینکه برس ها همیشه حاوی گرد و غبار، پوست های مرده و حتی باقیمانده محصولات شیمیایی مانند ژل، تافت و غیره هستند. بنابراین لازم است که شانه یا برس تان را تمیز و ضدعفونی کنید.

تمیز کردن برس با جوش شیرین

کار سختی نیست. برای تمیز و ضدعفونی کردن برس و شانه هایتان داخل یک تشت کوچک یک لیتر آب ولرم بریزید و ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. اجازه دهید برس ها و شانه هایتان یک شب کامل در این محلول بمانند و سپس با آب زیاد آنها را آب بکشید. در نهایت نیز آنها را با یک حوله تمیز خشک کنید.

تمیز کردن برس با سرکه سفید

هیچ چیز مانند سرکه برای ضدعفونی کردن طبیعی اشیا مناسب نیست. کافیست به میزان یکسان آب و سرکه سفید را با هم ترکیب کنید. اجازه دهید برس ها و شانه هایتان به مدت یک شب در این محلول بماند.

  اشتباه در مراقبت از پوست صورت

این دستورات برای برس ها و شانه های پلاستیکی هستند. خیس کردن انواع چوبی شانه ها در آب توصیه نمی شود، چون به آنها آسیب خواهد زد

می توانید چند قطره عصاره روغنی اسطوخودوس هم به ترکیب تان اضافه کنید. روز بعد شانه ها و برس ها را با آب ولرم شستشو داده و خشک کنید.

تمیز کردن برس با شامپو

اگر حوصله این کارها را ندارید، می توانید به شامپو نیز اعتماد کنید. برای این کار مقداری شامپو را روی برس یا شانه تان زده و به آرامی آن را لابه لای دندان های آنها مالیده و تمیز کنید. سپس با آب فراوان آنها را آب بکشید.

البته حواستان باشد که این دستورات برای برس ها و شانه های پلاستیکی هستند. خیس کردن انواع چوبی شانه ها در آب توصیه نمی شود، چون به آنها آسیب خواهد زد.

آدرس مقاله: تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *