استایل آقایان, اکسسوری مردانه, مد و استایل

چهار نکته در انتخاب کراوات

چهار نکته در انتخاب کراوات-min

بدون شک کراوات یکی از مهم ترین اکسسوری هایی است که هر فردی باید چند نمونه زیبا از آن را در کمد لباس های خود داشته باشه. معمولا خرید کت و شلوار، کیف و کفش و … همگی از طریق برندهای معتبر میسر است اما برای خرید کراوات با کیفیت باید چه کنیم؟ کارشناسان چی بپوشم در این مقاله به ارایه ۴ نکته در هنگام خرید کراوات اشاره خواهند نمود.

چهار نکته در انتخاب کراوات

۱- شکل ظاهری کراوات

یکی از مهم تریین فاکتورهای انتخاب کراوات، شکل و اندازه آن است که به صورت مستقیمی به فیزیک بدن شما و همچنین سبک لباسی که می خواهید به تن کنید بستگی دارد. امروزه کراوات های باریک مد شده اند و نسبت به سایر مدل ها محبوب تر اند هر چند که کراوات های کلاسیک همچنان طرفداران خاص خود را دارد.

شکل ظاهری کراوات

۲- کوک های پشت کراوات

یکی از علت هایی که در پشت کراوات کوک های افقی زده می شود این است که از لیز خوردن و چرخش آن بعد از گره جلوگیری کند.

۳- جنس کراوات

ابریشم به واسطه اینکه به خود چرک و کثیفی را نمی گیرد و از طرفی امکان ساختن هر نوع گره ای را به شما می دهد به عنوان بهترین جنس برای کراوات شناخته می شود. همچنین کراوات های ابریشمی قابلیت کششی خوبی دارند و به راحتی چروک نمی شوند که از این نظر نیز یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب این جنس کراوات است.

  لباس مناسب سفر به شمال چیست؟

۴- برش و نوع طرح کراوات

هنگام خرید توجه داشته باشید که بخش انتهایی کراوات به ظرافت برش خورده باشد و مثلث انتهایی به صورت کاملا متقارن برش خورده باشد. همچنین با توجه به سلیقه و مجلسی که قصد حضور در آن را دارید به طرح کراوات توجه کنید، کراوات دارای طرح های ساده، گلی، راه راه و … است.

منبع سایت چی بپوشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *