انگیزشی

۵ راه رسیدن به موفقیت، کارهای کوچکی که روزانه باید انجام دهید

رسیدن به موفقیت

راه رسیدن به موفقیت برای هرکس مسیر منحصربه‌فردی است و نمی‌توان یک روش را برای همه به عنوان برنامه معرفی کرد، ولی کارهای کوچکی وجود دارد که انجام دادن روزانه آن‌ها شما را در مسیر موفقیت قرار خواهد داد.

در هر مرحله از زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود که باشید کارهای کوچکی وجود دارد که می‌تواند به شما در رسیدن به موفیت کمک کند چه در زندگی حرفه‌ای و چه در زندگی شخصی ( البته تعریف شما از موفقیت هم تعیین کننده است).

اهداف بزرگ یا کوچک تفاوتی ندارد این کارهای کوچک به غنی‌سازی زندگی شما کمک خواهند کرد.

سحرخیزی، راه رسیدن به موفقیت

سحرخیزی

صبح‌ها زود از خواب بیدار شوید

راه رسیدن به موفقیت پیچیده نیست. یکی از کوچک‌ترین کارهایی که برای بهتر شدن زندگی و حال شخصی خود می‌توانید انجام دهید بیدار شدن در ساعات اولیه صبح است.

Tim Cook مدیر عامل شرکت اپل هر روز ساعت ۴:۳۰ در محل کار خود حاضر است و ایمیل‌های کاری خود را ارسال می‌کند. Anna Wintour سردبیر مجله American Vogue  نیز به ۵ صبح بیدار شدن معروف است.  به نظر من تعریف کردن یک ماجرا کافی نیست برای دیدن نتیجه باید این مسیر را طی کنید. کار سختی پیش رو ندارید کافی است برای مدتی صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوید و بعد مدت کوتاهی نتیجه این تغییر رفتار را مشاهده کنید.

  فهرستی جالب از عادت های مثبت

به قول William Blake ( نقاش و شاعر انگلیسی ) صبح‌ها فکر کنید، ظهرها عمل کنید، عصرها بخوانید و شب‌ها بخوابید.

دوستان خود را فراموش نکنید

معاشرت با دوستان

امروز به یک دوست صمیمی زنگ بزنید یا قرار ملاقاتی را ترتیب بدهید. دومین راه رسیدن به موفقیت همین کار ساده است. ارتباط با دوستان حرفه‌ای یا حتی دوستان عادی نه تنها حال ما را بهتر می‌کند و استرس را کاهش می‌دهد، بلکه شبکه از افراد با تخصص‌های مختلف را ایجاد می‌کند که در مقاطعی از زندگی می‌توانند کارساز باشند.

James Cracknell (قایقران حرفه‌ای انگلیسی) بزرگ‌ترین آرزوی خود را برگشتن به عقب و حفط و ادامه رابطه با دوستان خود می‌داند.

بروز باشید

سومین راه رسیدن به موفقیت بروز نگه داشتن اطلاعات و تخصصص است. دنیای امروز به سرعت در حال پیش‌روی است. دانش و تخصص امروز شاید نیاز فردا را پاسخ ندهد. برای ماندن در مسیر موفقیت همیشه خود را با اطلاعات تخصصی و حتی عمومی بروز نگه دارید.

گوش دادن به پادکست و گشت‌وگذار در مطالب نزدیک به حوزه کاری پیشنهاد خوبی برای بروز نگه داشتن خود است.

وقتی را برای نوشتن اختصاص دهید

زمانی برای نوشتن

چهارمین راه رسیدن به موفقیت نوشتن است.نوشتن یک جمله، «از تو متشکرم»، «به یادت هستم» و…  چند دقیقه زمان شما را می‌گیرد؟ ۱ دقیقه. ولی این ۱ دقیقه برای نزدیکان یا همکاران شما بسیار ارزشمند است. ارزشمند به دلیل که حس اینکه برای شما ارزشمند هستند و به آن‌ها توجه می‌کنید را ایجاد می‌کند.

  9 عادت مثبتی که شما را به موفقیت می رسانند

علاوه براین، نوشتن نکات کوچک روزانه از جلسه‌ها، کلاس‌ها یا نقاط مثبت و منفی روزانه که در کار یا زندگی شخصی با آن مواجه می‌شوید، می‌تواند در آینده بسیار کارآمد باشد.

ارتباط با خود را همیشه حفظ کنید

پنجمین راه رسیدن به موفقیت، زنده نگه داشتن ارتباط با دورن خود است.

حس قدم زدن روی برگ‌های خشک پاییزی لذت‌بخش است درست است؟ اگر از این حس لذت‌ می‌برید آن را زنده نگه دارید. تفریحات و سرگرمی‌ها و دلگرمی‌های کوچک را حفظ کنید.

در پیچیده‌ترین و سخت‌ترین مراحل زندگی همین کارهای کوچک می‌تواند به شما کمک کند.

۵ راه رسیدن به موفقیت در زندگی را باهم بررسی کردیم. شاید رسیدن به موفقیت تنها با همین ۵ کار ممکن نباشد ولی اطمینان داشته باشید انجام دادن کارهای ساده‌ای مانند همین ۵ کار می‌تواند تغییرات زیادی را در زندگی شما ایجاد کند.

ما اعتقاد داریم برای موفقیت نیاز به انجام دادن کارهای بزرگ و عجیب نیست بلکه انجام دادن کارهای کوچک به صورت منظم و پیوسته است که موفقیت را تضمین می‌کند.

 

منبع سایت بامبو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *