آرایشی

آرایش چشم پف‌دار

چشم پف دار

چشم‌های پف‌دار

درچشم پف‌دار(hooded eye) ، خط چین پلک (crease)، به‌علت برجستگی استخوان زیر ابرو و تلاقی آن با روی پلک مشخص نیست. این برجستگی با بالا رفتن سن و پیری پوست هم ایجاد می‌شود؛ به مرور زمان، وقتی خاصیت الاستیکی پوست از بین برود، این برجستگی اتفاق خواهد افتاد.

چه آرایشی برای چشم پف‌دار مناسب است؟

آرایش چشم شامل چند بخش انتخاب و اجرای رنگ سایه چشم، کشیدن خط چشم و زدن ریمل روی مژه ها می شود که برای هر مدل چشم این گزینه ها متفاوت هستند و ما در این قسمت سعی داریم نحوه‌ی آرایش صحیح چشم‌های پف‌دار را به شما آموزش دهیم. همچنین در ادامه جذاب‌ترین مدل‌های آرایش چشم‌ پف‌دار را ببینید.

پف چشم‌ها از مشکلات رایج بسیاری از خانم‌ها است که می‌توان بآرایش مناسب چشم‌ آن را پنهان کرد. بنابراین اگر دارای چشم‌های پف دار هستید با ما همراه شوید تا با ترفند‌های آرایشی چشم‌های پف دار آشنا شوید.

آرایش چشم پف دار

زیرسازی مناسب:

اولین گامی که برای آرایش چشم‌های پف‌دار باید بردارید، پوشش پلک و اطاف چشمتان با کرم پودر مناسب است. در انتخاب رنگ کرم پودر باید دقت داشته باشد که نه خیلی روشن با و نه خیلی تیره، حتی اگر برای قسمت‌های دیگر صورتتان از کرم پودر خیلی روشن و بیا کاملان برنزه استفاده کرده باشید. با زدن کرم پودر،اطراف چشمتان را کاملا یکدست و یکرنگ کرده و چشمتان آماده گریم و آرایش چشمی که پف آن را پنهان کند شده است.

  بایدها و نبایدهای آرایش عروس

بیشتر بخوانیم: آرایش انواع چشم چگونه است ؟

نحوه‌ی زدن سایه:

در مرحله دوم با یک سایه تیره پشت پلک بالا را تیره کنید و سایه را طوری بزنید که سایه تان دنباله دار باشد و پف چشمتان کمتر به نظر آید.

خط چشم مناسب برای چشم پف‌دار:

خط چشم پهن بر روی پلک بالایی خود بکشید این خط چشم را از گوشه داخلی چشم خود آغاز کنید و به انتهای چشم بکشید و این خط را در انتهای چشم خود پهن‌تر کنید. می‌توانید برای پلک پایین خود نیز به دو طریق خط چشم بکشید یکی اینکه با ایجاد کمی فاصله خط چشم بکشید و بعد از گوشه داخلی چشم کمی به سمت بیرون بروید و یا اینکه کامل خط چشم بکشید و با انگشت کمی رنگ مشکی را پخش کنید. این طریق کشیدن خط چشم می‌تواند چشم‌ها را بدون پف و بزرگتر نشان دهد.

طرز صحیح ریمل زدن برای چشم پف‌دار:

مژه‌هایی تیره و بلند تاثیر فوق‌العاده‌ای در زیبایی آرایش چشم‌ها پف‌دار دارد. پس بهتر است ریملی انتخاب کنید که هم خاصیت بلند کنندگی و هم حجم دادن به مژه‌ها را داشته باشد. نحوه‌ی صحیح ریمل زدن برای چشم‌های پف‌دار به این صورت است که تمرکزتان را روی قسمت میانی مژه ها قرار دهید و نه گوشه‌های چشم.

  آرایش مخصوص فصل بهار

مدل ابروی مناسب برای چشم‌های پف‌دار:

شاید فکر کنید برای پنهان کردن پف چشمانتان باید تمام دقت خود را روی آرایش چشمتان قرار دهید اما باید بگویم که کاملا اشتباه است و دیگر اجزای صورن  نحوه‌ی آرایش ان تاثیر به سزایی در کمتر شدن پف چشمانتان دارد. مهمترین قسمتی که پس از آرایش چشم باید به آن توجه داشته باشید مدل ابروی شماست.

بهترین حالت ابرو برای افرادی که دارای چشم‌های پف‌دار هستند ابرو‌های حالت دار است. ابروی این افراد نه باید خیلی صاف و نه باید هشتی باشد، حالتی بینابین این دو بهترین حالت ابرو برای چشم پف‌دار است. برای چشم‌های پف دار ابرو‌های کمی صاف بهترین انتخاب هستند، زیرا ابرو‌های هشتی باعث می‌شوند تا پف چشم‌ها بیشتر به نظر برسد. اگر می‌خواهید پف چشم‌هایتان بیشتر از چیزی که هست به نظر نیاید از کوتاه کردن طول ابروی خود صرف نظر کنید.

مدل آرایش چشم های پف دار

آرایش لب

همان‌طور که گفته شد آرایش دیگر اجزای صورت برای تو چشم نبودن پف چشم بسیار تاثیرگذار است. برای آرایش لب‌تان بهتر است از انتخاب رنگ‌های روشن بپرهیزید. با استفاده از رنگ‌های نود (روشن) و بی‌حال بودن لب پف چشم بیشتر مورد توجه واقع می‌شود اما اگر شما رنگ به اصطلاح جانداری برای آرایش لبتان استفاده کنید میزان زیادی از توجه روی آن‌ها برداشته می‌شود و روی لبتان قرار می‌گیرد. البته توجه داشته باشید که با وجود آرایش چشم تیره‌ای که دارید، در تیره بودن رژ لبتان زیاده‌روی نکنید. همچنین اگر لب‌های نازکی دارید بهتر است با ترفندها و گریم مناسب که در مقالات قبل آموزش داده شد لبتان را بزرگ‌تر و برجسته‌تر کنید.

  آرایش انواع چشم چگونه است ؟

ویدیوی آموزش آرایش چشم های پف دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *