آموزش خیاطی | آموزش خیاطی شیک و پیک جهت یادگیری خیاطی از مبتدی تا پیشرفته میباشد. این آموزش ها بر اساس سطح مهارت شما در خیاطی میباشد. اگر شما یک خیاط حرفه ای و یا یک خیاط مبتدی میباشید. هدف ما از جمع آوری دوره های آموزش هنرجویانی است که با در نظر گرفتن نیاز های جامعه و بازار کار .رشته خیاطی بتوانند نیازهای خیاطی از روی الگو، برش و دوخت را در تولید برطرف سازند.

آموزش خیاطی

آموزش خیاطی رایگان شیک و پیک جهت یادگیری خیاطی از مبتدی تا پیشرفته میباشد. این آموزش ها بر اساس سطح مهارت شما در خیاطی میباشد. اگر شما یک خیاط حرفه ای و یا یک خیاط مبتدی میباشید همچنین میتوانید از این دوره ها در شیک و پیک استفاده نمایید.

دوره های عالی و کاربردی آموزش رایگان خیاطی پیشرفته شیک و پیک، توسط بهترین موسسات و خیاطان ایرانی تهیه شده است. این مجموعه ها جهت استفاده شما عزیزان جمع آوری کرده است.تمامی ویدیو های آموزشی در صفحات تهیه کنندگان قابل مشاهده می باشد.

چرا باید خیاطی یاد بگیریم؟

 خیاطی به عنوان یک هنر مهم و بسیار کاربردی بین بانوان شناخته می‌شود. یادگیری این هنر گاهی ساده و گاهی پیچیده است، اما در هر حال زمانی که لباسی به دست شما خلق می‌شود، بسیار شیرین بوده و باعث افزایش اعتماد به نفس و خودباوری می‌شود. موارد مهم دیگر که اثبات می‌کند یادگیری هنر خیاطی لازم و ضروری است، عبارتند از:

۱.     لباسی خاص و منحصر به فرد برای خودتان خلق می‌کنید: حتماً برای شما هم پیش آمده است که ساعت‌ها در مراکز خرید به دنبال لباس مورد علاقه و مناسب فرم اندام‌تان بگردید و چیزی پیدا نکنید. شما با آموزش خیاطی، به راحتی می‌توانید لباسی را خلق کنید که دقیقاً مناسب فرم اندام شماست.

۲.     صرف جویی در هزینه: پوشیدن لباس‌های متنوع و زیبا برای هر خانمی جذاب است، اما با قیمت‌های نجومی پوشاک، خرید کردن را برای بسیاری از بانوان دچار مشکل کرده است. شما می‌توانید تنها با تهیه پارچه و ملزومات آن، مانتو و پالتو در طرح و رنگ‌های دلخواه‌تان را خلق کنید. 

۳.     درآمد زایی به عنوان شغل دوم: اگر کارمند و یا دارای شغل پاره وقت هستید، می‌توانید خیاطی را به عنوان شغل دوم انتخاب کنید. بسیاری از افراد بعد از یادگیری خیاطی با الگو، از دوست و فامیل سفارش گرفته‌اند. اگر مهارت خود را در این زمینه تقویت کنید، قطعاً درآمد بسیار خوبی خواهید داشت.

۴.     هدیه‌ای دستساز و خاص بسازید: درست کردن یک مانتو، دامن، شلوار، شال و یا کیف برای دوستان‌تان قطعاً ارزش بسیار بالایی برای او دارد. شما با این کار به او ثابت می‌کنید که چقدر برای شما مهم است و به او علاقه مند هستید.

 خیاطی با الگو بهتره یا بدون الگو؟

 در خیاطی می‌توان از دو روش با الگو یا بدون الگو استفاده کرد. اما کدام روش بهتر است؟ بسیاری از خیاطان ماهر در مزون و یا برندهای پوشاک بزرگ از الگو خیاطی بهره می‌برند. استفاده از الگو این امکان را به شما می‌دهد تا طرح اولیه خود را در ابتدا روی کاغذ ببینید، سپس تغییرات دلخواه‌تان را روی آن ایجاد کنید و پی از آن الگو را روی پارچه قرار دهید و شروع به برش زدن کنید. این امر باعث می‌شود که خطا در طراحی لباس به حداقل برسد و کمترین میزان پرتی پارچه را داشته باشید.

 

 • سرفصل های مطالب

  در بالای صفحه شاهد دوره های اموزش رایگان خیاطی مبتدی در شیک و پیک خواهید بود. دوره هایی مانند دوره اموزش دوخت تاپ ، اموزش دوخت شومیز ، آموزش دوخت پیراهن ، آموزش دوخت مانتو ، آموزش دوخت شلوار ، آموزش دوخت دامن ، آموزش دوخت جیب ، آموزش دوخت آستین ، آموزش دوخت یقه ، آموزش دوخت کت ، آموزش اصول اندازه گیری میباشد

 • اهداف ما در شیک و پیک

هدف این دوره ها ، آموزش هنرجویانی است که علاقه به رشته خیاطی بصورت واقعی دارند ،
و در آینده دوست دارند خیاطی را به عنوان یک شغل انتخاب کنند.در صورت گذراندن دوره طراحی لباس ، با خلاقیت و استقلال بیشتر و در بازار کار مشغول شوند .

 • پیش نیاز دوره آموزش خیاطی :

رشته خیاطی نیازی به پیش نیاز ندارد. هر آنچه که نیاز داشته باشد را میتوانند. از میان آموزش های ارایه شده در شیک و پیک فرا بگیرند. یعنی یادگیری در شیک و پیک از مبتدی تا پیشرفته خواهد بود.
برای فراگیری خیاطی، نیازی به داشتن مدارک دانشگاهی نیست. هر فردی با هر سطح دانشی میتواند آن را فرا بگیرد.
مهم علاقه شخص به آموزش خیاطی است. تعیین کننده موفقیت شخص می باشد . تنها پیش نیاز دوره خیاطی ، داشتن هدفی مشخص است.

 • هدف ها در آموزش خیاطی به چند دسته تقسیم می شوند .

 1. ثبت شرکت پوشاک با نامی مشخص
 2. تولید انبوه لباس
 3. برند شخصی خیاط
 4. راه اندازی مزون شخصی
 5. استفاده برای خود و خانواده
 6. آموزش به دیگران