آموزش دوخت ماسک پارچه ای

برای دوخت ماسک پارچه ای مستطیلی به ابعاد۲۵ در ۱۸.۵ سانتی متر رسم بکنید.طول مستطیل را به ترتیب به اندازه های ۶.۵-۱۲-۶.۵ تقسیم بندی بکنید.

عرض مستطیل را به ترتیب به ابعاد ۶-۶.۵-۶  سانتی متر تقسیم بندی بکنید. قطر مستطیل های چهار گوشه را با خط وصل بکنید. و برش بزنید.

روی پارچه دوبار از این الگو برش بزنید.

مستطیل دیگری با ابعاد ۱۴ در ۱۶ سانتی متر رسم بکنید.

مستطیل های  بزرگ تر را روی هم قرار دهید و با سوزن به هم متصل بکنید.

قسمت هایی که داخل فیلم مشخص است را بدوزید و ماسک را به رو برگردانید و اتو بزنید. از بالا و پایین ماسک به اندازه ۶ سانتی متر علامت بزنید و خط کشی بکنید.

ماسک را از روی ۶ سانتی متر تا بزنید و با سوزن ثابت نگه دارید این دو قسمت تا شده را نیش چرخ بزنید سپس قسمت های دوخته شده را باز کنید و اتو بزنید .

قسمت داخل ماسک را دو بار برش بزنید و ۲.۵ سانتی متر با مداد علامت بزنید.۲.۵  سانتی متر را تا بزند و با سوزن ثابت نکه دارید. سپس با ۰.۲ سانتی متر زاپاس دوخت بروید.  مستطیل ها را از وسط تا بزنید و با مداد علامت بزنید از وسط ماسک به اندازه ۳.۵ سانتی متر به راست و ۳.۵ سانتی متر به چپ علامت بزنید که در کل می شود ۷ سانتی متر.

مستطیل داخل را بدوزید .اتو بزنید.از رو نیش چرخ بروید.قسمتی که قرار است کش دوخته شود را تا بزنید.

کش را به ماسک بوزید.

بیشتر بخوانیم : ۱۰ آیتم برتر ترند ۲۰۲۱ برای تابستان

ماسک پارچه ای

ویدئوی آموزش دوخت ماسک پارچه ای

فیلم‌های آموزشی خیاطی، با گام به گام و با دقت بیشتر، به شما در یادگیری مهارت خیاطی کمک می‌کنند. این فیلم‌ها جزئیات مراحل مختلف خیاطی را از طراحی الگو و برش قطعات تا دوخت، درپوش و تزئینات به شما آموزش می‌دهند. با تماشای این فیلم‌ها می‌توانید پروژه‌های خیاطی خود را با کیفیت بالاتری انجام داده و نکات مهمی درباره انتخاب پارچه، استفاده از ابزار خیاطی و فنون تزئینی را یاد بگیرید.

گردآوری هانیه

دوخت روسری مربع

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *