انگیزشی

راه های جذب انرژی مثبت در خانه با قوانین فنگ شویی

فنگ شویی

با راه های جذب انرژی مثبت در خانه با قوانین فنگ شویی آشنایی دارید؟ ۲۰ سال پیش، افراد شاهد بودند که یوگا، یک عمل عجیب است که تاثیر بسزایی بر روی روح و بدن انسان می گذارد ولی هیچ مزیت فیزیکی ملموسی ندارد. از آن زمان به بعد، ما به طور گسترده ای در معرض تاثیرات مثبت آن، هم بر روی بدن و هم بر روی سلامت روانی قرار گرفته‌ایم که به جریان اصلی آب سبز تبدیل شده است. به همین ترتیب، قوانین سنتی  فنگ شویی چینی، در خانه‌ها، فقط با Gwyneth Paltrow و  Marie Kondo در میان مشتاقان خود، زیاد شده اند. در این مقاله ، به بررسی قوانین و اصول فنگ شویی برای داشتن خانه ای شاد و مثبت می پردازیم.

اصول و قوانین فنگ شویی برای خانه ای پرانرژی

بدون داشتن دانش و تجربه ای خاص، فنگ شویی می تواند کمی مبهم و ناشناخته باشد، اما زمانی که به فلسفه ای که پشت آن است، دست پیدا کنید، متوجه می شوید که فقط بر اساس شیوه های ساده و معمولی خانه های ما را سالم تر و منظم تر نمی کند، بلکه نشان می دهد که ما در خانه های خود چگونه هستیم و آنها چطور می توانند بر خلق و خوی ما تاثیر بگذارند. در حالت عملی، فنگ شویی نباید در مورد تمیزی و آراستگی خانه، حسی خارق العاده و عجیب یا غریزی بر روی ما بگذارد.

فنگ شویی

برای شناسایی برخی از قوانین این سنت باستانی چینی، لورا بنکو، پروفسور و نویسنده کتاب خانه جامع، نکات ساده و عملی را در مورد نحوه ترکیب فلسفه ‌اش در خانه ‌هایمان به ما می دهد. بنکو، به طور گسترده ای، فنگ شویی را یک رویکرد مدرن و جامع با حفظ احترام به سنت‌ ها و رسوم قدیمی، مورد تحسین قرار می دهد. از نظر بنکو، فنگ شویی، تغییر ساختار یک خانه نیست، بلکه در مورد رشد و تکامل خانه ها در کنار رشد خود ما می باشد. اگر چه که این تغییرات تقریبا  نامحسوس هستند، ولی همین ترفند های کوچک می توانند تاثیر عمیقی بر زندگی روزمره شما داشته باشند.

آرام کردن سرعت جریان انرژی با قوانین فنگ شویی

هنگامی که یک خط مستقیم بین در جلویی و در پشتی وجود داشته باشد، به معنی این است که “چی ” ( یا انرژی ) از طریق خانه، خیلی سریع خارج می شود. بنکو می گوید : به جای اینکه انرژی مستقیما  از در پشتی خارج شود، شما می توانید این انرژی را در مسیر دلخواه خود حرکت دهید تا به طور یکسان، در سراسرخانه تان حرکت کند.

  تکنیک یافتن ارزش های فردی + تست

راه‌ حل: سرعت جریان انرژی ” چی ” را با پهن کردن یک قالیچه طرح دار بر روی زمین، نصب یک کار هنری بر روی دیوارها و یا حتی گذاشتن یک میز گرد، آرام کنید.

انرژی چی در خانه

وسایل اضافی خانه خود را جمع و جور کنید

این مساله ممکن است به نظر یک مشکل آشکار برای مقابله با این گونه خانه ها باشد و  همه ما به جمع کردن اشیاء تزئینی که در خانه ها وظیفه خاصی را انجام نمی دهند، احساس گناه می کنیم. به گفته بنک، لوازم اضافی، از نظر بصری ناخوشایند هستند و مانند سدی در برابر انرژی می باشند که مانع از آشکار شدن بهترین چیزها در زندگی ما می شوند. مقدار بیش از اندازه لوازم اضافی، ما را از داشتن یک فکر باز و روشن، منع می کند و بار عاطفی ما را کاهش می دهد. فنگ شویی، درباره داشتن یک خانه بیش از حد کامل، عملکرد کمتری را نشان می دهد و بیشتر درمورد داشتن یک محیط سالم و شاداب، صحبت می کند.

راه‌حل : مطمئن شوید که سیستم ‌های سازمان یافته صحیحی را برای همه چیز در زندگی خود دارید. از قبیل پرداخت قبوض، بازیافت، داشتن یک مکان مشخص برای کلیدها. در این صورت، شما احساس سبک ‌تری دارید، کمتر برآشفته و عصبی می شوید و کارآمدتر نیز خواهید بود.

بدون وسایل اضافی

فنگ شویی در ورودی و باز نگه داشتن مسیر آن

بنکو می گوید: در فنگ شویی، درب جلویی بسیار مهم است. به هر حال، به یاد دارید که از طریق این ورودی اصلی، انرژی وارد خانه شما می شود. او می گوید: تصور کنید که ” چی ” به عنوان یک بازدید کننده، برای اولین بار سعی می کند به خانه شما راه پیدا کند و شما باید مطمئن شوید که این مسیر واضح و روشن است و مسیر به خوبی مشخص شده است و دیگر اینکه، آدرس نیز قابل رویت است. در داخل خانه، شما می خواهید مطمئن شوید که مستقیما  به سمت یک دیوار نمی روید. این حالت می تواند به طور مجازی باعث شود که شما این احساس را نداشته باشید که هر روز با یک دیوار برخورد می کنید.

  ۲۰ رازی که افراد خوشحال هرگز به شما نمی‌گویند

راه‌ حل: یک آینه نصب کنید. زمانی که آینه را آویزان می کنید، قصد و نیت شما با آینه مرتبط می شود، مانند بسط و گسترش فرصت ‌ها در زندگی تان و به خودتان اجازه ندهید که احساساتتان را محدود کنید.

به میهمانان خود، دلیلی برای درنگ و تامل بدهید

از آنجایی که انرژی از طریق در ورودی اصلی وارد می شود (درب جلویی)، شما نمی خواهید که انرژی را مستقیما  از پله ‌ها به سمت بالا بکشید به یاد دارید که چگونه می خواستید با “چی” به عنوان یک مهمان روبرو شوید؟ زمانی که مهمانی را به خانه خود دعوت می کنید، برای آنها عجیب است که مستقیما به  سمت یخچال یا اتاق‌خواب نگاه کنند، درست است؟ در عوض، شما می خواهید که آنها در یک فضای عادی و معمولی، درنگ و تاملی داشته باشند.

راه‌حل: جریان انرژی در خانه را با افزودن یک راه پله و یا یک اثر هنری که باعث مکث و تفکر شما می شود، آرام کنید. یکی دیگر از راه‌حل ‌های فنگ شویی، قرار دادن یک جسم سنگین بر روی زمین و در بالای پله ها می باشد که باعث محکم شدن انرژی “چی” می شود و آن را مجبور می کند که آرام تر حرکت کند.

پنج عنصر فنگ شویی

تعادل پنج عنصر فنگ شویی

پنج عنصر شامل عناصر خاک، چوب، آتش، آب و فلز، می توانند به صورت فیزیکی یا نمادین در خانه شما وجود داشته باشند. برای مثال، می توانید عنصر آتش را با رنگ های گرم، مانند قرمز و پرتقالی، یا داشتن یک آتش واقعی در داخل شومینه و یا یک شمع روشن به همراه داشته باشید.

به گفته بنکو، میتوان در بین عناصر، تعادل برقرار کرد. بارها، افراد جذب عناصری می شوند که بیشتر به آنها نیاز دارند و یا باعث عدم تعادل در زندگی آنها می شود. به عنوان مثال، افرادی که مشکلات رفتاری دارند باید در نظر داشته باشند که از عنصر آتش  به عنوان بخشی از دکوراسیون خانه خود استفاده نکنند مانند یک دیوار به رنگ قرمز روشن. در مقابل، شخصیت هایی که فاقد انگیزه هستند، باید بیشتر از عنصر آتش در خانه ‌های خود استفاده کنند.

  جملات انگیزشی؛ ۲۵ جمله‌ای که خواندن‌شان یک روز پرانرژی را برایتان رقم می‌زند

راه‌حل: نگاهی دقیق به عناصر تحت‌ لفظی و نمادینی که در منزل دارید، بیندازید زیرا می توانند باعث عدم تعادل در زندگی عاطفی شما شوند. ایده این است که تعادل خوبی بین هر پنج عنصر ایجاد کنید.

آینه در فنگ شویی

حذف نماد های منفی

بنکو می گوید: اگر به جستجوی این نمادین باشید، می بینید که دائما در حال بمباران کردن ما هستند. از تابلوهای راهنمایی و رانندگی گرفته تا تبلیغات فیلم های سینمایی و این نمادگرایی، همیشه راهنمای ما می باشد. در خانه ‌های ما، نماد ها و سمبل ها حتی بیشتر هم افزایش یافته است، چرا که خود ما در ایجاد این محیط ‌های صمیمی که اغلب نشان‌ دهنده ترس و چالش ‌های ما هستند، نقش داریم. اغلب ما ناخودآگاه، چالش ‌های زندگی خود را با داشتن نمادهای آنها در محیط، تقویت می کنیم.

بنکو می گوید که مشکلات عاطفی و احساسی زیادی وجود دارند که به طور مداوم در خانه ‌های مشتریانش به نمایش گذاشته می شوند. آیا شما با شفاف ‌سازی مشکل دارید؟ بررسی کنید که آیا بر تمام سطوح زندگی خود مسلط هستید یا خیر. آیا شما مشکل اعتماد به نفس دارید ؟ بررسی کنید که آیا آینه هایی که در خانه دارید، در ارتفاع بالایی نصب شده اند که هرگز قدتان به آن نمی رسد؟ آیا شما دائما تنها هستید؟ این موضوع را نیز تحت بررسی قرار دهید که آیا شما خانه خود را با اشکال و مجسمه های تک مانند یک گلدان تک، یک صندلی یا تابلویی که تنها یک نفر در آن وجود دارد، پر و تزئین می کنید؟

راه ‌حل: چالش ‌هایی را که در زندگی با آنها مواجه هستید را مورد ارزیابی قرار دهید و سعی کنید آنها را به طور نمادین در فضا نمایان کنید. نماد ها را حذف کنید و آنها را با آیتم‌ هایی که جذب آنها می شوید، تعویض کنید.

  تنظیم برنامه خواب با 13 توصیه ی عالی

نور طبیعی

به حداکثر رساندن نور طبیعی در فنگ شویی

جای تعجب ندارد که نور طبیعی می تواند خوشحالی ما را بیشتر کرده و نگرش مثبت ما را نیز افزایش دهد. نماد آینه در فنگ شویی مانند آسپرین است که اغلب برای درمان بسیاری از بیماری ها تجویز می شوند. زمانی که می خواهید مقدار فضا را افزایش دهید، آینه ها  به سرعت تنظیم می شوند و نور بیشتری را به محیط می آورند. نکته اینجاست که آینه ها چه چیزی را منعکس می کنند، آیا بازتاب یک دسته از صورت حساب ها (یعنی خرت و پرت بیشتر) هستند یا نشان دهنده یک نمای زیبا؟

راه حل: زمانی که آینه ای را بر روی دیوار نصب می کنید، اطمینان حاصل کنید که  نور بیشتر، چشم اندازی از یک آسمان صاف و یا بخش بزرگی از اتاق را منعکس می کند.

تعادل در چیدمان آشپزخانه

تعادل در لوازم و چیدمان آشپزخانه

برای داشتن کارآیی و بازده بیشتر، داشتن دو مکان کاری پشت به پشت هم، هیچ وقت عملی نیست. در مورد اینکه پختن غذا توسط دو نفر، در یک آشپزخانه، به شکلی خواهد بود، فکر کنید. به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان در امور مربوط به دکور آشپزخانه، ایجاد یک مجموعه مثلثی شکل بین یخچال، اجاق‌گاز و سینک ظرفشویی را پیشنهاد می کنند. اما بنکو می گوید که در پشت این ایده، تئوری فنگ شویی وجود دارد. فنگ شویی می گوید وقتی شما آتش را درست رو بروی آب قرار دهید، یک تضاد و کشمکشی در خانه ایجاد می شود زیرا آب، آتش را خاموش می کند.

راه حل: اگر این پیکربندی را در آشپزخانه خود داشته باشید نیازی به بازسازی مجدد آن ندارید. در عوض، یک عنصر چوب را در بین سینک ظرفشویی و اجاق گاز قرار  دهید زیرا قرار گرفتن دو عنصر آب و آتش در کنار یکدیگر باعث بروز تنش می شود و  بنابراین در این مورد، چوب مانند یک عنصر تسکین دهنده بین این دو نیروی مخالف عمل می کند. چوب سبز رنگ در فنگ شویی یعنی اینکه می تواند به جای مواد واقعی، مورد استفاده قرار بگیرد.

 

منبع سایت سلام دکتر

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *