پوست, پوست و مو

ماسک برای پوست خشک

پوست.خشک.ماسک پوست خشک

ماسک برای پوست خشک: این ۱۲ ماسک خانگی خشکی پوست را رفع می‌کنند.

پوست خشک در مقایسه با انواع دیگر پوست به مواد مغذی بیشتر و مراقبت های صحیح تر و ملایم تری نیاز دارد. برای همین، ماسک برای پوست خشک می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

در ادامه روش تهیه تعدادی ماسک صورت برای پوست خشک را با شما در میان می‌گذاریم. شما می‌توانید به راحتی این ماسک ها را در خانه آماده و استفاده کنید.

۱٫ ماسک خیار و شکر

خیار حاوی آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی فراوانی است. حدود ۹۵% از وزن خیار را آب تشکیل می‌دهد از این رو به هیدراته نگه داشتن پوست کمک می‌کند. شکر نیز به عنوان یک لایه بردار قوی برای پوست در نظر گرفته می‌شود.

شما برای این ماسک به نیمی از یک خیار و ۱ قاشق غذاخوری شکر نیاز دارید.

طرز تهیه

 • نیمی از خیار را درون کاسه رنده کنید.
 • ۱ قاشق غذاخوری شکر به آن اضافه کنید و آن را هم بزنید.
 • مخلوط را به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه داخل یخچال بگذارید.
 • آن را روی صورت خود بمالید.
 • بعد از ۱۰ دقیقه صورت خود را بشویید و به آرامی آن را خشک کنید.
 • در پایان از مرطوب کننده ی مناسب استفاده کنید.

۲٫ ماسک هویج و عسل

اگر به دنبال ماسک خانگی برای لک صورت هستید، این مخلوط بهترین ماسک صورت برای شماست. ماسک عسل و هویج فواید زیادی برای پوست های خشک دارد. این مخلوط پوست شما را مرطوب می کند. همچنین، برای روشن شدن پوست و خلاصی از شر لک های تیره بسیار مفید است و به پوست درخششی طبیعی می بخشد.

شما برای تهیه‌ی این ماسک به ۲ قاشق غذاخوری هویج پوره شده و ۱ قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید.

  پاسخ به ۸ سوالی که قبل از انتخاب بهترین مرطوب کننده صورت همه می پرسند.

طرز تهیه

پوره ی هویج و عسل را با هم مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را به طور یکدست روی صورت خود بمالید. بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

۳٫ ماسک دال عدس و آرد نخودچی

آرد نخودچی رنگ پوست را روشن می کند. دال عدس علاوه بر پاکسازی و لایه برداری پوست، آن را تغذیه می کند. برای تهیه‌ی این ماسک به ۱ قاشق غذاخوری دال عدس پودر شده، ۱ قاشق غذاخوری آرد نخودچی، چند قطره شیر و زردچوبه به مقدار کم نیاز دارید.

طرز تهیه

 • دال عدس پودر شده و آرد نخودچی را درون کاسه بریزید و آنها را با هم مخلوط کنید.
 • مقداری زردچوبه و چند قطره شیر را به مخلوط اضافه کنید. سپس آن را هم بزنید تا خمیری یکنواخت ایجاد شود.
 • خمیر را روی پوست خود بمالید.
 • اجازه دهید تا خمیر کاملاً خشک شود، سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید.

۴٫ ماسک پودر کاکائو و توت فرنگی

پوست.خشک.ماسک پوست خشک.توت فرنگی

توت فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین ها و مواد معدنی مغذی پوست است. پودر کاکائو نیز سرشار از آنتی اکسیدان است. ترکیب این دو ماده پوست شما را مرطوب و آن را آبرسانی می کند. علاوه بر این، به آن نرمی و لطافت می بخشد. این ماسک برای پوست خشک تأثیر شگفت انگیزی دارد.

برای تهیه‌ی این ماسک شما به ۴ عدد توت فرنگی له شده، ۱ قاشق غذاخوری پودر کاکائو و ۱ قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید.

طرز تهیه

 • مواد بالا را با هم مخلوط کنید تا خمیری یکنواخت ایجاد شود.
 • خمیر به دست آمده را روی صورت خود بمالید.
 • بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب گرم بشویید و به آرامی آن را خشک کنید.
  8 ترفند برای مقابله با موخوره

۵٫ ماسک عسل و موز

اگر شما هم طرفدار ماسک صورت با عسل هستید، این ماسک یکی از بهترین انتخاب های شماست. عسل در این ماسک صورت خانگی به عنوان یک ماده ی مرطوب کننده عمل می کند. موز نیز به دلیل دارا بودن انواع ویتامین ها و مواد معدنی پوست را تغذیه می کند. برای این ماسک شما به ۱ عدد موز رسیده، ۱ قاشق غذاخوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون نیاز دارید.

طرز تهیه

موز را له کنید. سپس، آن را با سایر مواد مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. خمیر را بر صورت خود بمالید و ۱۰ دقیقه بعد، آن را بشویید.

۶٫ ماسک روغن بادام و چوب صندل

این ماسک خارش و سوزش پوست خشک را کاهش می دهد و پوست شما را غنی می کند. مواد لازم برای این ماسک شامل ۱ قاشق غذاخوری پودر چوب صندل، نصف قاشق غذاخوری روغن بادام و چند قطره گلاب می‌شود.

طرز تهیه

پودر صندل و روغن بادام را با چند قطره گلاب مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. خمیر را بر صورت خود بمالید. بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید و به آرامی آن را خشک کنید.

۷٫ ماسک آووکادو، خامه ی شیر و عسل

این ماسک به دلیل داشتن مواد مغذی باعث نرمی و تغذیه ی پوست های خشک می شود.
مواد لازم برای این ماسک شامل ۲ قاشق غذا خوری آووکادوی پوره شده، ۱ قاشق غذا خوری عسل، ۱ قاشق غذا خوری خامه ی شیر و چند قطره گلاب می‌شود.

طرز تهیه

تمام مواد را با هم مخلوط کنید تا خمیری یکدست درست شود. خمیر را بر صورت خود بمالید. سپس، آن را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

  10 نکته که باید در مورد ریزش مو بدانید

۸٫ ماسک هلو و روغن نارگیل

بهترین ماسک برای پوست خشک ، ماسکی است که حاوی روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل باشد. براساس پژوهش های انجام شده، روغن نارگیل پوست خشک را درمان می‌کند و سبب صافی و درخشندگی آن می‌شود. مواد لازم برای این ماسک شامل ۱ عدد هلوی رسیده‌ی پوره شده و ۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل است.

طرز تهیه

مواد بالا را با هم مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. خمیر را به صورت خود بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه با کمک پارچه ای تمیز و مرطوب آن را پاک کنید.

۹٫ ماسک جوی دو سر و گلبرگ های گل رز

پوست.خشک.ماسک پوست خشک.جوی دوسر.گلبرگ رز

گلبرگ های گل رز سبب جوانی و استحکام پوست می شوند. به کمک مواد مغذی موجود در این ماسک می توانید برای همیشه از شر پوست خشک خلاص شوید. برای تهیه این ماسک به ۲ قاشق غذاخوری جوی دو سر، یک مشت گلبرگ گل رز و ۲ قاشق غذاخوری آب نیاز دارید.

طرز تهیه

 • گلبرگ ها و جوی دو سر را آسیاب و آنها را با آب مخلوط کنید.
 • در صورت تمایل ابتدا به صورت خود مقداری گلاب بزنید.
 • مخلوط به دست آمده را بر پوست خود بمالید.
 • بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید.

۱۰٫ ماسک توت های ضروری

توت ها حاوی مواد طبیعی هستند که اجازه نمی دهند پوست خشک شود یا ترک بخورد. به همین دلیل است که متخصصان آرایش و زیبایی از آنها برای درمان خشکی پوست استفاده می کنند. برای تهیه این ماسک به ۳ تا ۴ عدد تمشک، ۳ تا ۴ عدد بلوبری و ۱ قاشق غذاخوری روغن انگور فرنگی نیاز است.

طرز تهیه

 • ابتدا تمشک و بلوبری له شده را با هم مخلوط کنید.
 • روغن انگور فرنگی را به این مخلوط اضافه کنید. آن را به خوبی هم بزنید تا خمیری غلیظ به دست آید.
 • مخلوط را روی صورت خود بمالید.
 • بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید و سپس آن را خشک کنید.
  چگونه کرم پودر مناسب پوست‌تان را انتخاب کنید؟

۱۱٫ ماسک روغن کرچک و پاپایا

این ماسک یک لایه بردار قوی است و پوست شما را تغذیه می کند. افزون بر این، لایه های زیرین پوست را رطوبت رسانی می کند و پوستی لطیف و سالم به شما هدیه می دهد. برای تهیه این ماسک شما به ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری پاپایا پوره شده و ۱ قاشق غذاخوری روغن کرچک نیاز دارید.

طرز تهیه

مواد بالا را درون کاسه بریزید و آنها را به خوبی مخلوط کنید. مخلوط را بر صورت خود بمالید. بعد از ۱۰ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید و به آرامی خشک کنید.

۱۲٫ ماسک لیمو ترش و سرشیر

این ماسک خانگی یک لایه بردار قوی است و به رفع مشکلات ناشی از خشکی پوست کمک می کند. مواد لازم این ماسک شامل ۲ قاشق غذاخوری سرشیر و ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو است.

طرز تهیه

مواد بالا را با هم مخلوط کنید تا خمیری یکدست شود. خمیر را بر صورت خود بمالید. بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب بشویید و به آهستگی آن را خشک کنید.

مطمئنیم، به کمک این ۱۲ ماسک برای پوست خشک که خودتان در منزل درست کرده اید، پوستی درخشان، لطیف و جوان خواهید داشت. تاکنون از کدامیک از ماسک های طبیعی بالا استفاده کرده اید؟ کدام ماسک را به خوانندگان دیگر توصیه می کنید؟ ماسک دیگری را می شناسید که برای خشکی پوست مفید باشد.

منبع سایت لافارر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *