چی بپوشم؟, مد و استایل

چه لباسی برای رفتن به کنسرت مناسب است؟

لباس مناسب کنسرت | کنسرت، یکی از رویدادهایی است که برای هر فردی، به‌خصوص نسل جوان، حداقل یک بار رخ داده؛ درست است که در شرایط فعلی و در بحبوحه پاندمی کرونا، کنسرت‌ها نیز مانند بسیاری دیگر از رویدادها مجازی شده‌اند، اما مسلما دیر یا زود، شرایط به حالت سابق برگشته و کنسرت‌ها نیز از سر گرفته می‌شوند؛

کمااینکه چند روز پیش در آمریکا نیز این اتفاق افتاد و «جنیفر لوپز»، خواننده آمریکایی، کنسرتی خیریه برگزار کرد و شرکت‌کننده‌ها تنها با ارائه مدرکی دال بر تزریق واکسن و با ماسک، اجازه ورود به کنسرت را داشتند.با همه این تفاسیر، یکی از دغدغه‌های اصلی برای این رویداد، به‌خصوص برای خانم‌ها، لباس مناسب کنسرت است.

به‌همین دلیل، این مقاله را برای شما تهیه کرده‌ایم تا بعد از اینکه پاندمی از دنیا رخت بربست و شادی دوباره به دنیا بازگشت، از نکات و راهنمایی‌های آن برای هرچه خوش‌پوش‌تر شدن استفاده کنید.

لباس مناسب کنسرت

حتما بارها با خودتان فکر کرده‌اید که کنسرت، یک رویداد رسمی است یا غیررسمی. برای رفتن به کنسرت، باید لباسی فرمال پوشید یا کژوآل.؛ خب، در پاسخ باید بگوییم که کنسرت، رویدادی رسمی محسوب نمی‌شود و باید برای داشتن استایلی متناسب، به پوشش کژوآل روی بیاورید؛ اما نکته مهم اینجاست که کنسرت‌ها، همگی به یک شکل نیستند و هرکدام، شرایط و حال‌وهوای مخصوص به خودشان را دارند؛

مثلا حال‌وهوای یک کنسرت راک یا متال، به‌هیچ عنوان با کنسرت سنتی و کلاسیک همخوانی ندارد؛ بنابراین پیشنهادات متنوعی در این میان وجود دارد. با ما همراه باشید.

برای رفتن به کنسرت، کژوآل بپوشید

به‌طور کلی، لباس مناسب کنسرت، لباس‌هایی هستند که استایل کژوآل یا نسبتا کژوآل را تشکیل بدهند. شما قرار است چندین ساعت برروی صندلی‌هایی بنشینید، که شاید حتی راحت نباشند؛ یا بسته به نوع کنسرت، ممکن است حتی هیجان‌زده شوید، بایستید و بالا و پایین بپرید؛ بنابراین لباس‌های تنگ، کوتاه، لباس‌هایی که باعث تعریق زیاد می‌شوند، کفش‌های پاشنه‌بلند و… مناسب چنین حال‌وهوایی نیستند.

  با رفع این اشتباه های رایج در هنگام لباس پوشیدن خوش تیپ تر می شوید!

لباس‌های راحت بپوشید. اگر علاقه‌ای به چنین استایلی ندارید، نیازی نیست حتما اسپرت بپوشید. یک شلوار راسته یا دامن فون نسبتا گشاد، مانتوی جلوباز راحت، کفش پاشنه‌تخت یا نهایتا پاشنه سه‌سانتی که تنگ نباشد و پایتان را نزند، روسری یا شالی که به‌خوبی روی سرتان بماند، سر نخورد و هرلحظه تذکر دریافت نکنید یا مجبور نباشید برای جلوگیری از این اتفاق، درمیان حال‌وهوای شاد یا آرامتان، یک دستتان به شال یا روسریتان باشد (مثلا از روسری یا شال ساتن دوری کنید).

به‌طور کلی، استایل جین، یکی از پرطرفدارترین استایل‌ها برای رفتن به کنسرت است؛ چیزی که خودتان هم احتمالا بارها در کنسرت‌ها مشاهده کرده‌اید.

بیشتر بخوانیم: با رفع این اشتباه های رایج در هنگام لباس پوشیدن خوش تیپ تر می شوید!

لباس مناسب زنانه برای کنسرت

بهترین پیشنهاد ما برای شما یک پیراهن بلند چهارخانه به‌عنوان مانتو، یک شلوار جین تیره راحت (شلوار جین اسکینی باعث می‌شود نتوانید خوب تحرک داشته باشید)، یک اسنیکرز و یک شال تک‌رنگ ساده است؛ البته این تنها پیشنهاد ممکن نیست و می‌توانید هرکدام از آیتم‌ها را با رعایت اصولی که گفته شد، عوض کنید؛

مثلا کفش کالج را با شلوار کتان یا نخی ست کنید یا کلا به‌جای مانتو یا پیراهن چهارخانه، یک سرهمی یا سارافون و تیشرت زیبا و راحت را با شلوار جین و کتانی بپوشید یا در فصل تابستان، دامن کلوش و تونیکی تا روی باسن را با صندل بندی راحت ست کنید.

لباس مناسب زنانه برای کنسرت، علاوه بر راحتی، باید عنصر آرامش را هم داشته باشد؛ حالا منظورمان از این جمله چیست؟ چرا عاقل کند کاری، که باز آراد پشیمانی؟ شما به قصد تفریح و گذراندن لحظات خوش به کنسرت می‌روید، بنابراین قطعا از دردسر دوری می‌کنید و از آنجا که معمولا مسئله بررسی پوشش در چنین رویدادهایی وجود دارد، بهتر است لباسی بپوشید که درعین راحت بودن، شما را دچار دردسر نکند؛ مثلا اگر مانتوی جلوباز می‌پوشید، ترجیحا در زیر آن بلوزی بپوشید که تا زیر باسنتان بیاید، یا از پوشیدن لباس‌های بدن‌نما خودداری کنید.

  شناخت انواع کت زنانه بر اساس فیزیک اندام + پیشنهاد خرید

لباس مناسب مردانه برای کنسرت

قواعدی که درمورد راحتی استایل گفتیم، برای آقایان نیز صدق می‌کند؛ آقایان می‌توانند با یک کت تک جین و یک شلوار جین راحت، در استایل دبل‌جین خود خوش بدرخشند و با یک تیشرت و اسنیکرز سفید، استایلشان را تکمیل کنند. نیازی به بستن کمربند نیست، اما اگر برای اندازه کردن شلوارتان از کمربند استفاده می‌کنید، بهتر است که از مدل‌های غیررسمی، مثل پارچه‌ای، حصیری و… استفاده کنید.

اکسسوری ، مجاز است یا خیر

از آنجا که کنسرت، رویدادی رسمی نیست، استفاده از اکسوری، هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها مجاز است؛ البته این قانون «عدم افراط» در همه زمان‌ها و مکان‌ها کاربرد دارد و باید رعایت شود. خانم‌ها می‌توانند از زیورآلات، باندانا، کمربندهای رنگی، مچبند و… استفاده کنند و آقایان هم در استفاده از اکسسوری‌هایی مثل دستبند، انگشتر، کلاه و… مجاز هستند؛ که البته انتخاب نوع اکسسوری‌ها نیز بستگی زیادی به نوع کنسرت دارد.

در ادامه، لباس مناسب برای چند نوع کنسرت با موسیقی‌های محبوب و رایج را برایتان شرح می‌دهیم:

لباس مناسب کنسرت سنتی

بیایید از کنسرت سنتی خودمان شروع کنیم؛ مسلما طرفداران کنسرت سنتی، روحیه‌ای سنتی‌‎پسند نیز دارند. این نوع افراد معمولا به لباس‌هایی با طرح‌های محلی، که پر از رنگ‌ولعاب شاد هستند، لباس‌هایی با طراحی‌های ایرانی، مثل تکه‎‌دوزی، بلوچی‌دوزی، گلدوزی و… و نیز لباس‌هایی به سبک مینیمال، که ساده و عاری از تجمل و درعین حال راحت هستند، علاقه دارند؛

  چطور تیپ جین بزنیم؟

بنابراین شما می‌توانید برای رفتن به یک کنسرت سنتی، لباس‌هایی پوشید که چند وقتیست درمیان اهل هنر، باب شده است؛ مانتوهای کنفی یا نخی نسبتا گشاد برای خانم‌ها که گلدوزی نیز دارند؛ شال‌های به‌اصطلاح هنرمندی و کفش‌های سنتی شبیه به گالش؛ آقایان هم می‌توانند بلوز و شلوارهای کنفی یا کتانی طرحدار بپوشند یا لباس‌هایی که با خط خوش، شعری برروی آن‌ها خطاطی شده است.

لباس مناسب کنسرت پاپ

کنسرت پاپ، معمولا با حال‌وهوای شاد همراه است. همانطور که این نوع موسیقی، قواعد دست‌وپاگیر کمتری دارد و متنوع است، لباس‌هایی ه در کنسرت‌ها می‌پوشید نیز می‌تواند راحت‌تر و بی‌قاعده‌تر باشد. اگر کنسرت در تابستان و در یک شهر ساحلی برگزار می‌شود، حال‌وهوای تابستانی و ساحلی خود را حفظ کنید؛

مثلا از لباس‌های موسوم به هاوایی، مثل مانتو و پیراهن گلدار و رنگی با رنگ‌های سبز و نارنجی و… استفاده کنید. کلاه را فراموش نکنید؛ اگر کنسرت در فضای باز برگزار می‌شود، کلاه‌های حصیری یا پانامایی، انتخاب‌های جذابی، هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان محسوب می‌شوند. به‌طور کلی، استفاده از رنگ‌های شاد و پارچه‌های طرحدار را در دستور کار خود قرار دهید.

لباس مناسب کنسرت راک

کنسرت راک، سرشار از هیجان و شور است و افرادی که به این نوع موسیقی علاقه دارند، معمولا افرادی درونگرا هستند که در موقعیت‌های خاص، قصد بروز دادن احساسات و هیجان خود را دارند و چه جایی مناسب‌تر از کنسرت گروه محبوبشان؟ جالب است بدانید که راک، خودش نوعی استایل است که در دهه ۵۰میلادی، به‌شدت درمیان قشر عظیمی از جوانان باب شد.

این نوع پوشش، درواقع اعتراضی به اوضاع سیاسی و اجتماعی آن دوره بود. از المان‌های مهم این استایل می‌توان به کاپشن و شلوار چرم،  شلوارهای جین زخمی، تیشرت‌های طرحدار، اکسسوری‌های خاصی مثل زنجیر و انگشترهای بزرگ با طرح اسکلت و… و همینطور رنگ مشکی اشاره کرد. اگر علاقه ندارید که کاملا شبیه به استایل راک، لباس بپوشید، می‌توانید در استایلتان، از رنگ مشکی و اکسسوری‌های زیاد استفاده کنید.

  بهترین روش ست کردن کت تک مردانه

لباس مناسب کنسرت متال

در دهه ۷۰میلادی و در ادامه سبک راک، متالهدها رونمایی شدند. متالهد به طرفداران سبک متال گفته می‌شود. این نوع موسیقی، خشونت ظاهری بسیار زیادی دارد و سرشار از فریادها و آواهای بلند است. متالهدها به استایل‌های یونیسکس (استایلی که در آن جنسیت، معنایی ندارد)، علاقه زیادی دارند و آقایان متالهد، عادت به استفاده از خط‌چشم و مداد چشم مشکی دارند.

احتمال زیادی می‌دهیم که شما در این حد به چنین استایلی علاقه نداشته باشید، اما اگر روزی گذارتان به یک کنسرت متال افتاد، می‌توانید بدون زیاده‌روی، از آیتم‌هایی مثل دستکش چرم موتورسواری (متالهدها علاقه زیادی به موتورسواری دارند)، دستمال سر و بوت چرم بلند و شلوار جین استفاده کنید. همانطور که گفتیم، استایل آقایان و خانم‌ها در این نوع پوشش، تفاوت چندانی ندارد.

لباس مناسب کنسرت کلاسیک

کلاسیک که دیگر از نامش نیز مشخص است. احتمال اینکه کسی برای رفتن به یک کنسرت کلاسیک، هزینه کند، اما به استایل کلاسیک علاقه نداشته باشد، کم است. شما می‌توانید برای رفتن به چنین کنسرتی، استایل کلاسیک داشته باشید، اما این لزوما به معنای پوشیدن لباس رسمی نیست. از رنگ‌های خنثی، مثل سیاه، سفید و خاکستری استفاده کنید؛

سادگی و وقار را در اولویت استایلتان قرار دهید و لباس‌هایی بپوشید که هیچگاه از مد نمیفتند؛ مثلا تیشرت آستین‌بلند به‌همراه یک کت تک جذاب بلند، شومیز و شلوار به‌همراه یک پالتوی ساده فوتر در روزهای زمستانی برای خانم‌ها و پلیورهای فیت تن با رنگ‌های خنثی به‌همراه شلوار کتان، ترکیب پیراهن مردانه و پلیور برای آقایان.

توصیه ما این است که سعی کنید در کنسرت‌های کلاسیک، کمی از حالت کژوآل، خارج شده و رسمی‌تر یا نهایتا اسمارت‌کژوآل بپوشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *