آموزش تزیین تونیک

در این مقاله به آموزش تزیین تونیک میپردازیم.

يكي از فوايد خياطي اين است كه شما به آساني مي توانيد به جاي خريد يك لباس جديد،لباس هاي خود را با ايجاد يك سري تغييرات به مدلي جديد تر تبديل كنيد.

 در اين آموزش به اين امر اشاره شده است و شما به راحتي و در كمترين زمان مي توانيد با ايجاد خلاقيت، يك مدل خاص در لباس هاي قديمي خود ايجاد كنيد.

در اين شوميز يك والان از كمر در وسط لباس تا پايين آن دوخته شده  است . بهتر است جنس اين والا بدون آهار بوده تا ريزش زيادي داشته باشد و فرم دلخواه شما ايجاد شود.

قد لباس شما مي تواند دلخواه باشد. در ابتدا بايد طرح خود را روي كاغذ الگو بكشيد .

تزیین تونیک

آموزش تزیین تونيك

طول اين خط به طور مستقيم  بايد از بالا  تا 20 سانتي متر به قد پايين لباس اندازه گيري شود.(كل قد منهاي 20 سانتي متر )

يا قد طولي اين والان بايد به اندازه ي پهنا و عرض آن كم شود تا در صورتي كه لباس ماكسي بود سر والان روي زمين كشيده نشود.(زير والان ريزش داشته و عرض والان ريزش پيدا كرده و طول آن در قد محاسبه مي شود.)

يعني اگر قد والان لب به لب با مچ پا اندازه گيري شود ،عرض اين والان هر ميزاني كه در نظر گرفته شده باشد به همان ميزان روي زمين كشيده مي شود.

پس اگر قد اين لباس 100 سانتي متر و پهناي پايين كار 30 سانتي متر باشد پس 30 سانتي متر كم شده و طول والان 70 سانتي متر در نظر گرفته مي شود.

اندازه گیری عرض تونيك

اندازه ي عرض بالايي والان مي تواند بيشتر يا كمتر از عرض پاييني آن باشد كه در اينجا عرض بالايي 20 سانتي متر مي باشد سپس خط اوريب بين دو عرض كشيده شود.

حالا اين قسمت را به هر چند قسمت مساوي كه دلخواه مي باشد تقسيم شود.(4-5-6-7 و…)

سپ اين خطوط طوري برش داده شود كه در خط مستقيم در يك نقطه به الگو متصل بماند .(اگر بيشتر وصل باشد هنگام اوزمان طول خط كم مي شود.)

در مرحله ي بعدي كه همه ي خطوط برش داده شد همه خطوط طوري اوزمان داده مي شود كه يك دايره تشكيل شود و دايره كاملا اصلاح شده و شكستگي ها كاملا مدور شود .

بیشتر بخوانید : آموزش دوخت تونیک راحتی

تزیین تونیک

از انجايي كه شكستگي ها اصلاح شدند، ممكن است محيط دايره كوچكتر شده باشد پس فضاي باقي مانده بين اول و آخرين برش از  الگو به اين دايره اضافه شده و دايره تكميل مي شود.

الگو را روي پارچه گذاشته وبا 1 سانتي متر اضافه دوخت،دور تا دورپارچه برش زده شده و پايين كار پاك دوزي شود.

 سپس والان را از يك سمت محيط دايره (دايره ي ايجاد شده در يك نقطه اتصال نداشته و باز مي شود.) به طول لباس دوخت زده مي شود.

اگر تسلط به خياطي نداريد مي توانيد داخل دايره را از ابتدا تا انتهاي قد لباس به هم سنجاق كرده سپس دوخته شود .

همچنين اين والان را مي توان باريك تر در نظر گرفت و به تعداد 6 تا 8 عدد والان، دور تا دور لباس يا دامن مانند دامن 6 يا 8 ترك اتصال داد.

ویدیوی آموزش تزیین تونیک

گردآوری : هانیه

دوخت روسری مربع

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *