اینستاگرام مارکتینگ

آیا لازم است بیزنس پروفایل داشته باشیم ؟

بیزنس پروفایل چیست؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]آیا لازم است بیزنس پروفایل داشته باشید ؟

 

بیزنس پروفایل چیست؟ و آیا پیج اینستاگرام ما نیاز به بیزنسی شدن دارد یا خیر؟

 

بیزینس پروفایل یک قابلیت رایگان در اینستاگرام است. اینستاگرام این امکان را به کاربران می‌دهد که اکانت‌هایی که می‌خواهند در اینستاگرام به عنوان بیزینس شناخته شوند، پروفایلشان را به بیزینس پروفایل تغییر دهند.

بیزینس پروفایل فقط برای اکانت‌هایی قابل‌استفاده‌است که برای بیزینس خود پیج فیس‌بوک دارند و پیج خود را به اکانت اینستاگرام خود لینک کرده‌اند.

 

 

 

با تبدیل پیج عادی به بیزینس پروفایل چه ویژگی‌عایی در اختیار شما قرار می‌گیرید؟

 

بعد از تبدیل یک پیج عادی اینستاگرام به یک بیزینش پیج، شما به تمامی ابزارهای مخصوص کسب و کار در اینستاگرام دسترسی پیدا خواهید کرد. علاوه بر دکمه های ارتباطی در بالای صفحه اینستاگرام، اطلاعات آماری دقیق و منحصر به فردی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در پایین هر پست قسمتی تحت عنوان «View Insight» اضافه خواهد شد که با مراجعه به این قسمت اطلاعات دقیق‌تری از از میزان تاثیرگذاری پست شما به نمایش در خواهد آمد. لیست کامل این اطلاعات به شرح زیر است:

  • تعداد لایک هر پست (این اطلاعات در پیج های عادی هم در دسترس است)
  • تعداد کامنت های دریافت شده برای هر پست (این اطلاعات برای پیج های عادی هم در دسترس است)
  • تعداد کسانی که پست شما ذخیره کرده اند
  • تعداد کسانی که بعد از مشاهده پست، به صفحه پروفایل شما مراجعه کرده اند
  • تعداد کسانی که بعد از مشاهده پست، شما را فالو کرده اند
  • درصد واکنش برانگیزی پست برای مخاطب (نصبت کل واکنش‌هایی که مخاطبان نصبت به پست نشان داده اند به کل مخاطبانی که پست را دیده‌اند)
  کاربرد insights instagram

 

 

علاوه بر آمار و تماس، بیزینس پروفایل اینستاگرام چه مزایایی دارد؟

 

به طور کلی شما با تبدیل یک پیج عادی به یک بیزینس پیج در اینستاگرام، اولین گام را برای بهره‌بردای از امکانات اینستاگرام برای کسب و کارها برداشته اید! بسته به موقعیت جغرافیایی و فعالیت پیج‌ شما، اینستاگرام امکاناتی را در اختیار پیج شما قرار می‌دهد.

به طور مثال، پیج‌های بیزینسی که بیش از ۱۰ هزار فالوئر داشته باشند، می‌توانند به استوری‌های خود یک لینک خارجی هم اضافه کنند که کاربر با کشیدن انگشت خود از پایین صفحه استوری به بالا، به صفحه فرود مد نظر صاحب پیج هدایت می‌شود. این امکان در حالی که امکان لینک به خارج از اینستاگرام بسیار محدود است، می‌تواند فرصت بسیار بزرگی برای کسب و کارها و حتی اشخاص تاثیرگذار باشد.

پیج‌های بیزینسی در پایین هر پست خود، دکمهٔ آبی رنگی با عنوان «Promote» می‌بینند که با استفاده از آن و طی کردن مراحل احراض هویت می‌توانند از امکانات تبلیعاتی اینستاگرام اسپانسر استفاده کنند. اینستاگرام اسپانسر اصطلاحی است که این شبکه اجتماعی برای تبلیغ محتوای یک پست در ازای دریافت هزینه، در اختیار کسب و کارها قرار داده است

اینستاگرام امکانات در حال رشد زیادی را برای کسب و کارها در نظر گرفته که بعضی از آنها در مرحله آزمایشی است و فقط برای بعضی از کشورها فعال است. از جمله این امکانات می‌توان به instagram shopping اشاره کرد. اینستاگرام شاپینگ امکانی است که فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند لینک صفحه فروش محصول یا محصولات خود را به یک عکس اضافه کنند. 

  نظرسنجی آکادمی جلسه اول

 

 

حال با توجه به توضیحات فوق به سوال های زیر پاسخ دهید : 

آیا زمینه فعالیت شما تجاری است ؟ 

هدفتان از فعالیت دراینستاگرام افزایش تعامل است یا افزایش فالورر؟

آیا بیش از ۱۰ هزار فالووردارید ؟

ایا ابزار تحلیلی اینستاگرام برای شما مفید است ؟

ایا از استوری اینستاگرام استفاده می کنید؟

ایا از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده می کنید ؟

ایا قصد دارید اکانت اینستاگرام خود را خصوصی کنید؟

ممکن است روزی در اینستاگرام تبلیغ کنید؟

ایا یک دکمه ” تماس ” در اکانت شما برایتان مفید خواهد بود ؟

 

اگر پاسخ شما بله است پس : شما به پروفایل بیزنسی نیاز دارید.

اگر پاسخ شما خیر است پس : لزومی به ساختن پروفایل بیزنسی ندارید.

 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشه 

تیم تولید محتوای شیک وپیک تلاش می کنه با قرار دادن مطالب مفید در حوزه اینستاگرام مارکتینگ و تولید محتوا اطلاعات مفیدی رو در اختیار شما در راستای پیشرفت صفحات اینستاگرامتون قدمی برداره .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *