استایل آقایان, انواع استایل مردانه, مد و استایل

انواع استایل آقایان

استایل آقایان

افراد در موقعیت های مختلف پوشش های متفاوتی دارند این به آن معنا است که محیط های مختلف قوانین خاص خود را در جهت پوشش دارد و افراد باید متناسب با  موقعیت هایی که در آنها  قرار می گیرند از پوشش مناسبی برخوردار باشند. به عنوان مثال پوشش افراد در محیط های رسمی با پوشش آن ها در محیط های غیر رسمی و دوستانه و یا حتی محیط های نیمه رسمی متفاوت است. با هم به بررسی برخی استایل آقایان در محیط های مختلف کاری می پردازیم.

استایل آقایان در موقعیت های رسمی

موقعیت های کاری رسمی به محیط هایی گفته می شود درآن ها روابط دوستانه و صمیمی بسیار کم است و در این محیط ها رابطه های نزدیک بسیار کم رنگ است و قوانین و مقررات بسیار زیادی وجود دارد.در محیط های کاری رسمی جلسات مهمی در داخل و خارج شرکت صورت می گیرد به همین منظور افراد باید از استایل کاملا رسمی برخوردار باشند. و برای داشتن استایل رسمی در این محیط های کاری باید از کت و شلوار استفاده کرد.به همین خاطر باید در انتخاب سایز کت و شلوار دقت بسیاری کرد که کاملا اندازه  باشد زیرا اگر تنگ و یا گشاد باشد تاثیر منفی در جذابیت و شیک بودن استایل می گذارد و از طرفی به دلیل این که زمان طولانی کت و شلوار بر تن است باعث اذیت و ناراحتی فرد می شود. مناسب ترین رنگ برای کت و شلوار در محیط های رسمی طوسی و سرمه ای است . همچنین بهتر است از پیراهن های مردانه  با رنگ های مختلف برای زیر کت استفاده شود بهتر برای این که  استایل جذاب تر شود رنگ پیراهن با رنگ کت تناسب داشته باشد. و همچنین یقه پیراهن نباید یاز باشد زیرا تاثیر منفی در استایل میگذارد. کفشی برای این استایل بکار گرفته  می شود کفش جلو بسته است و بهتر است رنگ کفش با رنگ کمربند و کیف یکی باشد.

  استایل اورسایز چیست؟

استایل آقایان در موقعیت های نیمه رسمی

موقعیت های کاری نیمه رسمی به محیط هایی گفته می شود که در آن  عده ای از کارمندان با یکدیگر صمیمی و عده ای دیگر غیر صمیمی هستند. برای داشتن استایل نیمه رسمی می توان چند دست شلوار مردانه شیک با رنگ های مناسب و متناسب با آن ها پیراهن های خوش فرم مردانه تهیه کرد. برای جذاب شدن بیشتر این استایل بهتر است چند دست کت تک نیز تهیه کرد.کفش های چرمی ، کفش کالج  مناسب این  استایل است.رنگ مناسب برای این استایل سفید، بژ، عاجی، سرمه ای، شیری است.

استایل آقایان در موقعیت های غیر رسمی

موقعیت های کاری غیر رسمی به  محیط هایی گفته می شوند که  در آن  افراد رابطه بسیار صمیمی دارند و عموما هم دیگر را با نام کوچک صدا می زنند.برای داشتن استایل مناسب برای این محیط های کاری می توان از شلوار های لی و پارچه ای استفاده کرد. در واقع پوشیدن شلوار لی به این معنا نیست که میتوان از هر رنگ و مدل آن  در این محیط کاری استفاده کرد. با شلوار لی ساده و با رنگ های تیره، ترجیحا سرمه ای تیره و راسته استفاده کرد.

قوانین استایل آقایان

-کت هایی که دارای دو چاک در پشت، جزو استایل استاندارد انگلیسی به شمار می آیند، ظاهر جذاب تر و شیک تر را به فرد می دهد و از کیفیت و معایب کمتری برخوردار هستند.

  چگونه یک استایل زمستانی و پاییزی جذاب و مطابق با ترند2021 داشته باشیم؟

پهنای کراوات باید با پهنای یقه پیراهن متناسب باشد.-به طور مثال اگر لبه برگردان یقه باریک باشد نباید از کراوات پهن استفاده کرد و گره کراوات بزرگ باشد باید ازکروات باریک استفاده کرد و گره آن کوچک باشد. قد کراوات باید به سختی به  سگک کمربند برسد و یا کمی بالاتر از آن باشد. نگهدارنده کراوات نباید از پهنای کراوات بزرگ تر باشد. رنگ کراوات همیشه باید از رنگ پیراهن تیره تر باشد.

-جلیقه را باید به همراه کت تک دکمه و دو دکمه پوشید که باعث پنهان شدن جیلقه نشود و نباید آخرین دکمه جلیقه  بسته شود زیرا تاثیر مثبت بر جذاب تر شدن استایل دارد..

پوشت یا دستمال جیب تاثیر بسزایی در جذابیت و جنتلمن به  نظر رسیدن دارد. -رنگ وجنس پوشت باید با رنگ کراوات متفاوت باشد تا جایی که امکان دارد از ست کردن این دو با هم جلوگیری شود. مثلا اگر کروات شما طرح دار است از پوشت ساده و به العکس استفاده کنید..

-بهتر است رنگ کمربند با رنگ کفش ست شود زیرا تاثیر زیادی در خوش استایل شدن دارد.

. -در استفاده از اکسسوری زیاده روی نکنید

باید از جوراب های بلند استفاده شود تا در هنگام نشستن  پا مشخص نشود. -رنگ جوراب را متناسب با رنگ کت و شلوار انتخاب کنید.

  تناقض تیپ و استایل بن افلک و استایل جنیفر لوپز

-انتخاب رنگ کفش عاملی مهم در داشتن استایل زیبا و شیک است پس در انتخاب آن باید بسیار دقت شود و بهتر است متناسب با رنگ کت و شلوار باشد. به طور مثال اگر کت و شلوار شما طوسی روشن است از کفش مشکی و یا قهوه ای استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *