استایل خانم‌ها, استایل شناسی, انواع استایل زنانه, مد و استایل

استایل باروک Baroque

آموزش استایل باروک Baroque

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

استایل باروک  (Baroque) چیست؟

استایل باروک | باروک به معنای سنگ و مروارید تراش نخورده است. این سبک مربوط به قرن هفدهم و هجدهم میلادی است. به علت زیبایی و پر زرق و برق بودن آن در دنیای مد و فشن، مورد استقبال بی نظیر برند های لباس قرار گرفت. این سبک  در زمان سلطه لویی چهاردهم شاه فرانسه که شخصی بسیار ولخرج و مادی گرا بودرواج یافت. وی معتقد بود که لباس ها باید دارای تجملات،سلطنتی و با قیمت های بالا باشند. این موضوع مورد استقبال مردم انگلیس و فرانسه قرار گرفت. در این دوران لباس ها بسیار فاخر،دارای لایه های بسیار زیاد و را تزئینات سنگین و پرکار بودند. حجم و سنگینی دامن ها به حدی بود که نشستن را دشوار میکرد. به علت تعداد بالای لایه های پارچه از سبد های چوبی و فلزی زیر دامن استفاده میکردند تا فرم خوبی داشته باشد.

آموزش استایل باروک Baroque

به علت سختی این دامن ها خانم ها مجبور بودند بیشتر مراسم را به صورت ایستاده برگزار کنند. حجم بالای دامن در اطراف جای چندین نفر را اشغال میکرد.

آموزش استایل باروک Baroque

تزئینات لباس ها معمولا از طلا و سنگ های گران قیمت بود. به طور کلی افراط گری در این سبک دیده میشود. در سبک باروک چه در طراحی لباس و چه در معماری به جزئیات و تزئینات اهمیت ویژه ای داده میشد.

  استایل سرتاپا سفید

آموزش استایل باروک Baroque

امروزه برند و کمپانی های زیادی از این سبک استفاده میکنند و با قیمت های بسیار بالا آن را عرضه میکنند. از جمله این برند ها که تمرکز زیادی بر سبک باروک دارد برند دولچه اند گابانا (D&G) میباشد.

آموزش استایل باروک Baroque

از این سبک به راحتی میتوان در لباس های عروس،شب،مجلسی و همچنین تزئینات لباس ها بهره برد.

آموزش استایل باروک Baroque

با امتیاز دادن به این محتوا و لمس ستاره های زیر ، ما در تولید محتوا بهتر یاری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *