استایل مناسب تئاتر چیست؟

استایل مناسب تئاتر | تئاتر فضای رسمی‌تر و آکادمیک‌تری نسبت به سینما و کنسرت دارد.

Estimated reading time: 11 دقیقه

در گذشته اغلب هنرمندان به ویژه بازیگران طرفدار تئاتر بودند و گاهی مردم عادی اهل هنر و بقیه مردم ترجیح می‌دانند اگر وقت خالی و توانایی انتخاب دارند به سینما بروند، فیلمی ببینند و سرگرم شوند.

اما با گذشت زمان، تبلیغات و تئاترهای جذاب علاقه مردم از گذشته به این حوزه بیشتر شد و به مرور تئاتر هم مورد استقبال شدیدی قرار گرفت، به خصوص اگر در یک تئاتری بازیگران مجبوبی حضور داشته باشند و نقش آفرینی کنند، یقینا طرفداران این هنرمندان عزیز مشتاق دیدن تئاتر آن بازیگران می‌شوند و به این ترتیب جایگاه زیباتری بین مردم پیدا می‌کند. با ما همراه باشید تا استایل مناسب تئاتر را با هم بررسی کنیم

همانطور که گفتم، تئاتر فضای رسمی‌تری دارد و به طبع آن رسمیت استایل و لباس‌ها هم رسمی‌تر می‌شود. در خارج هم همینطور است و لباس‌هایی با درس کد بلک تای یا سمی فرمال که رسمی هستند و شامل لباس‌هایی همچون پیراهن‌های مشکی، ماکسی یا میدی و کت و شلوار راست می‌شود.

در ایران شرایط همچین پوششی فراهم نیست، اما ما هم به اندازه شرایطمان می‌توانیم تلاش کنیم تا رسمی و در عین حال دراستایل مناسب تئاتر شیک دیده شویم. یادتان نرود که تلاش زیادی برای برگزاری تئاتر شده است؛ از بازی رئال و گرم تا طراحی‌های منحصر به فرد لباس و صحنه، پس حواستان باشد سخت‌گیری مکان تئاتر بیشتر از سینما و کنسرت خواهد بود.

به هر حال مثل همیشه شما موظف به رعایت درس کد هستند، مگر آن که ترجیح بدهید بیشتر موقعیت‌ها راحت باشید.

این را هم در نظر بگیرید که شما به کاخ ملکه با پادشاه دعوت نشده‌اید و از طرفی به پیک نیک و پارک هم نرفته‌اید. مثلا لازم به پوشیدن لباس خیلی رسمی در حد رهبر ارکستر یا لباس راحت با طرح پاتریک نیست که خودتان را معذب کنید. حواستان به ایجاد تعادل باشد. مهم‌ترین فاکتور این است که در وهله اول آراسته و مرتب به نظر برسید.

استایل مناسب تئاتر

پیشنهاد ما برای خانم‌ها جهت استایل مناسب تئاتر کت کار شده یا ساده است که البته به انتخاب خودتان بستگی دارد. اما کت همیشه فرمی نیمه رسمی دارد و در عین حال هم راحت و ترند شده است.

لباس و استایل مناسب کنسرت چیست؟

گزینه بعدی خانم‌ها طبعا مانتو است. مانتویی که کمی رسمی باشد، پارچه زیبا داشته باشد و آنچنان هم کژوال و خودمانی نباشد.

شلوار مناسب آن مانتو برای استایل مناسب تئاتر هم اغلب پارچه‌ای یا مشکی ساده است. البته متناسب با استایل و مانتو خود می‌توانید از جین‌های بگ ساده هم استفاده کنید. به خصوص با یک مانتو عروسکی کار شده بسیار ست زیبایی می‌شود. اما سعی کنید دنبال شلوارهای زاپ دار و پاره نروید که اصلا با فضا همخوانی ندارد.

لزوما رنگ لباس‌هایتان لازم نیست مشکی باشد. شما هر رنگی که علاقه دارید از آبی درباری، ارغوانی تا… می‌توانید بپوشید. 

استایل مناسسب تئاتر :شال و روسری

بعد از انتخاب مانتو و شلوارهای ترجیحا کلاسیک و رسمی که دست و پا گیر هم نباشد، موضوع حجاب سر شماست. این که شال استفاده کنید یا روسری به انتخاب و راحتی خودتان بستگی دارد. هر دوی اینها مزیت خاص خودشان را دارند.

مثلا روسری رسمی است و شال نیمه رسمی اما جنس‌های ساتن و ابریشم و… برای فضای تئاتر بسیار مناسب هستند. انتخاب‌ آنها کاملا بستگی به نوع مانتو و کت شما دارد. حتی به تازگی مینی اسکارف‌هایی که ترند شده است با کت زیبا می‌شود و می‌تواند انتخاب استایل مناسب تئاتر باشد.

اگر مانتو شما بیش از حد طرح داشت و کار شده بود، شال و روسری خود را ساده انتخاب کنید و اگر مانتو ساده انتخاب کنید شال و روسری شما بهتر است کار شده و طرح‌دار باشد.

در قرار اول چه استایلی مارا جذاب میکند

استایل مناسب تئاتر :کفش

برای استایل مناسب تئاتر در مورد استفاده از کفش که طبعا تا اینجای مقاله این را دریافت کردید که کتانی آنقدر مناسب آن فضا نیست و آن میزان از رسمیت گفته شده تیپ و استایل را ندارد. همچنین صندل هم مناسب نیست و دلیلی ندارد با ان لباس‌های رسمی ناگهان صندل بپوشید. البته اگر خیلی علاقه دارید مانعی ندارد اما بهتر است در مورد کفش خود سراغ دو مدل بروید: کفش تخت و فلت و کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه که ماهیت رسمی دارد و کاملا منطقی است. البته حواستان باشد آنقدر بلند نباشد که راه رفتن را برایتان دشوار کند.

کفش تخت یا فلت هم فرم نیمه رسمی دارد و با اکثر لباس‌ها همخوانی دارد. از طرفی برای افرادی که پاشنه بلند اذیتشان می‌کند بسیار مناسب است.

کیف مناسب

بعد از کفش طبعا سراغ کیف باید برویم. حواستان باشد کیف بزرگ استفاده نکنید. برای آن مکان اصلا جالب نیست و به جای کیف‌های بزرگ سراغ کیف‌های کوچک و متوسط بروید. از مناسب‌ترین جنس کیف، چرم است.

اگر برای استایل مناسب تئاتر کیف دستی انتخاب کنید که چه بهتر و رنگ آن را هم لزومی ندارد حتما ست کنید و می‌توانید از رنگ‌های مکمل استفاده کنید. مثلا یکی از جالب‌ترین ست‌ها سرخ آبی و آبی روشن است.

اکسسوری

در مورد اکسسوری و زیورالات استایل مناسب تئاتر هم اول این را در نظر بگیرید که قرار نیست بیش از حد از چیزی استفاده کنید. سعی کنید از اکسسوری‌ در حد ملایم استفاده کنید. مثلا از دو سه تا انگشتر و دستبند استفاده کنید کافی است.

یکی از اکسسوری‌های خوب استایل مناسب تئاتر کمربند است. کمربند فرم به بدن و لباستان می‌دهد و زیباتر می‌کند. البته این در شرایطی است که شما به لباس‌های اور سایز علاقه نداشته باشید.

اگر علاقه به گوشواره های بزرگ دارید انتخاب خوبی است که در کنار و شال و روسری ترکیب زیابیی به وجود می‌آورد اما دیگر سراغ گردنبند نروید که اصلا دیده هم نمیشود. زیورالات را هم متناسب با رنگ پوستتان انتخاب کنید.

آرایش مناسب

برای ایجاد استایل مناسب تئاتر، مورد اخر ارایش شماست. اگر در شب به تئاتر رفتید می‌توانید ارایش داشته باشید هر اندازه که می‌خواهید اما اگر تئاتر شما در هوای روشن و به خصوص نیمه اول سال باشد بیشتر به درخشش پوست خود توجه کنید.البته در شب هم حواستان باشد از آن طرف بوم نیفتید و شبیه به دفتر نقاشی نشوید تا زننده به نظر نرسید. اما متناسب با استایل خود و رنگ بندی لباس‌ها می‌توانید از رژ گونه، کانتور و کانسیلر و سایه و دیگر لوازم استفاده کنید.

پس حواستان باشد به چه فضایی می‌خواهید بروید و این را هم در نظر بگیرید که چه سبک تئاتری است. کلاسیک، موزیکال جدی یا غم انگیز همه این‌ها تاثیر زیادی دارد و استایل مناسب تئاتر شما را شکل می‌دهد . شما چه استایلی برای تئاتر می‌زنید؟ و یا اطرافیان شما چه سبک پوششی برای تئاتر دارند؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

نویسنده: سپیده

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *