چی بپوشم؟, مد و استایل

برای سفر به خارج از کشور باید چه لباسی بپوشیم؟

عکس در فرودگاه

به همان اندازه که لباس شما در ورزش کردن اهمیت دارد، لباس خارج از کشور هم حائز اهمیت است؛ زیرا جدای جذابیت بیشتر باعث راحتی شما در سفر می‌شود. از طرفی عوامل مختلفی در انتخاب لباس به خصوص در سفر‌های خارجی تاثیر دارد به عنوان مثال: آب و هوا، شرایط جغرافیایی، آداب و رسوم، مکان‌های دیدنی و غیره. پس به جای چمدان‌های زیاد از حد، بهتر است لباس‌های مناسب خود را قبل از سفر انتخاب کنید. از طرفی در مسافرت خارجی به خاطر هزینه اضافه بار، مقرون به صرفه و اقتصادی نیست که هر چیزی را با خودتان ببرید.

عکس در فرودگاه

اوناع لباس خارج از کشور

 همچنین نوع سفر شما در انتخاب لباس خارج از کشور موثر است؛ مثلاً اگر یک سفر کاری می‌روید باید لباس‌های رسمی‌تری همراه خود داشته باشید .شما قرار است تعداد روزهای کمتری آنجا بمانید و همچنین قصد دارید حرفه‌ای‌تر دیده شوید؛ و یا اگر به عنوان تفریح می‌روید، اگر مطمئن هستید که به ایونت دارای درس کد دعوت نمی‌شوید، لزومی به بردن لباس مجلسی و کت و شلوار به آنجا نیست.

عکس دو گردشگر

 شما قرار است از روزهایتان با ریلکس‌ترین حالت ممکن لذت ببرید پس طبعا برند لباس شما اهمیتی ندارد.

 باید این را هم درک کنید که سفر صرفاً به خرید بلیط نیست و امنیت و راحتی شما خیلی مهم است. همانطور باید حواستان باشد که آنچنان به عنوان یک توریست واضح دیده نشوید و بهتر است کمی شبیه به خوشان رفتار کنید. در این مقاله قصد داریم با شما در مورد مناسب‌ترین لباس‌های سفرهای خارجی صحبت کنیم.

۱:لباس خارج از کشور با یک دست لباس مشکی ساده

 از مهم‌ترین لباس‌هایی که می‌توان در لباس خارج از کشور همراه داشت، یک دست لباس مشکی ساده ضد چروک است. لباس مشکی شما را از دغدغه دور می‌کند. منظور از دغدغه این است که شب و روز، کافه و جاهای دیگر در انتخاب لباس شما تاثیر دارد؛ اما شما می‌توانید این لباس را به راحتی در هر مکان و زمانی استفاده کنید.

از طرفی شلوار حتماً به کارتان می‌آید و خیالتان را راحت می‌کند فقط باید به جنس آن توجه کنید که پارچه‌های استرچ انتخاب خوبی برای سفر هستند.

  آیا مردان چاق می توانند خوش تیپ باشند؟ لباس مناسب آنها چه ویژگی دارد؟

۲:لباس بدن‌نما در لباس خارج از کشور ممنوع

بهتر است لباس و استایل را متناسب با کشوری که می‌روید انتخاب کنید. مثلا اگر به اروپای جنوبی می‌روید برای بازدید از کلیسا حتی برای کودکان محدودیت پوشش وجود دارد، پس شما نمی‌توانید شلوارک یا لباس‌های بدن‌نما را برای  لباس خارج از کشور با خود ببرید. در همچین مکانی بهتر است حتی یک روسری همراه خود داشته باشید تا به قوانین کشور مقصد احترام بگذارید.

 به عنوان مثال دوم اگر به ترکیه مخصوصا آنتالیا سفر کنید، اینکه اسلیپر با یک شلوار لینن به تن داشته باشید  انتخاب مناسبی است، اما اگر همین استایل را در شهر ونکور داشته باشید از اشتباه‌ترین انتخاب های شما می‌تواند باشد.

۳: اکسسوری:

 اگر علاقه به اکسسوری و به خصوص جواهرات دارید، بهتر است از آیتم‌های بیسیک استفاده کنید؛ مثلاً ساعت و نهایتاً یک گوشواره که در کنار هم زیبا و کاربردی باشد.

همچنین از جواهرات گران‌قیمت به هیچ عنوان استفاده نکنید. جدای خطرات آسیب و دزدی، شما قرار است احساس راحتی کنید و بیشتر در ساعات روز به بیرون و گردش بروید؛ پس قرار است استایل کژوال داشته باشید  که در این استایل بهتر است اکسسوری‌های زیادی استفاده نشود. در واقع بهتر است اکسترا نباشید و درخشش زیادی به خود ندهید و درس کد را رعایت کنید.

۴: به همراه داشتن عینک

عینک را به هیچ عنوان فراموش نکنید. به هر حال شما قرار است به گردش بروید و حتی اگر آفتاب نباشد ممکن است نور به چشمان شما آسیب بزند.

  خصوصیات اندام زنانه مستطیلی‌ شکل

۵: شال و کلاه را در لباس خارج از کشور قرار دهید:

 اگر به جای سرد سفر می‌کنید داشتن شال و کلاه از واجبات لباس خارج از کشور است. اگر هم جای گرمی می‌روید کلاه لبه‌دار انتخاب خوبی است.

۶: کیف مناسب سفر خارجی:

در مورد انتخاب کیف هم باید بگویم یک کیف رو دوشی ساده و راحت و نهایتاً یک کیف کوچک مخصوص شب، به دلیل اینکه در شب مجاز هستید اکسترا باشید و بیشتر از حد روز به خودتان برسید، کافی است.

۷: انتخاب درست کفش:

در مورد کفش ها هم بهتر است از یک اسنیکرز استفاده کنید. از طرفی شما قرار است عکس بگیرید، به یک جای شیک و زیبا بروید، کلاب بروید و … پس همراه داشتن یک کفش (های هیلز) یا همان پاشنه بلند از واجبات سفرتان است.

۸:لباس خارج از کشور برای موقعیت جغرافیایی گرم:

در مسافرت به موقعیت جغرافیایی گرم باید تمام سعی خود را کنید که گرما زده و یا عرق سوز نشوید.  جنس خنک و لطیف لباس و همچنین الیاف طبیعی آن می‌تواند مناسب‌ترین انتخاب برای لباس خارج از کشور برای موقعیت جغرافیایی گرم باشد که هوا در آن در جریان باشد. همچنین آستین بلند نازک انتخاب خوبی است، زیرا در برابر آفتاب از پوست شما محافظت می کند.

۹:لباس خارج از کشور برای موقعیت جغرافیایی سرد:

در موقعیت جغرافیایی سرد بهتر است لایه‌ لایه لباس بپوشید که اگر احتیاج پیدا کردید به تغییر لباس بر اساس تغییر دما، بتوانند لایه‌های آن را کمتر و یا بیشتر کنید.

  راهنمای انتخاب کمربند مناسب برای آقایان

همچنین باید بگویم پلیور انتخاب خوبی نیست، اما یک بادگیر می‌تواند انتخاب مناسبی برای چمدان لباس خارج از کشور برای آن آب و هوا باشد. در کنار بادگیر خود بهتر است یک لباس ضد آب هم همراه خود داشته باشید؛ در هر حال احتمال بارش باران را در کشوری که مسافرت می‌روید باید بدهید.

۱۰:کتانی

 در اروپا کتانی بیشتر مخصوص ورزش است. به عنوان مثال در کشورهایی مثل ایتالیا و اسپانیا، به جای صندل راحت یا کتانی سفید، کفش‌های چرمی و تمیز انتخاب‌های بهتری هستند؛ اما این دلیل بر انتخاب اشتباه شما در بردن کتانی همراه خود به سفر نیست. کتانی‌های سفید بیشتر مدنظر مردم آمریکا است.

اما داشتن یک کتانی و صندل بر اساس فضا و موقعیت مکانی انتخاب‌های خوبی می‌تواند باشد. سعی کنید کفش جلوباز نباشید چون از نظر بهداشتی مناسب نیست و ممکن است در گشت و گذارهای طبیعت باعث آزار پای شما بشود. ترجیحا از کفش فلت جلو بسته استفاده کنید.

۱۱: شلوارک‌های خاکی:

 شلوارک‌های خاکی رنگ بیشتر مناسب ساحل هستند و اگر به یک کشور گرمی سفر می‌روید که ساحلی است، بهتر است که همراه خود داشته باشید. به هر حال در پارک، پیاده روی و ساحل می‌توانید از آن استفاده کنند اما در داخل خیابان به هیچ عنوان نپوشید.

۱۲: لباس‌های ساده و بدون طرح:

سعی کنید در مسافرت خارجی از لباس‌های بدون پرچم ملل، شعار، کلمات ناشناس برای خودتان و شناس برای دیگری، عکس‌های عجیب و یا طرح های ارتشی استفاده کنید. بهتر است انتخاب‌های ساده‌تری داشته باشید و یا در انتخاب طرح لباس‌تان در لباس خارج از کشور دقت بیشتری بکنید.

تیشرت، بلوز و تونیک و سه مورد به انتخاب خودتان مناسب هستند. به طور کلی تاپ‌های کژوال مناسب سفر هستند. سعی کنید از رنگ‌های خنثی استفاده بیشتری کنید که به راحتی با جین ست می‌شوند.

  پیراهن راه راه را با چه شلوار و لباسی ست کنیم؟

۱۳:کوله پشتی

در سفر خود کیف کوله پشتی حتماً همراه خود داشته باشید به خصوص برای روزهایی که از صبح به گردش می روید به‌کارتان می‌آید.

۱۴: شلوار مناسب:

 در انتخاب شلوار ممکن است عاشق جین باشید و این ایرادی ندارد؛ اما حتما از شلوار نخی آزاد و رها که هوا در آن و در میان پوستتان در جریان است استفاده کنید. در کل در مسافرت از شلوار با برش آزاد استفاده کنید.

۱۵: انتخاب آیتم‌های روشن:

 سعی کنید بسته به فصل و مقصد سفر خود رنگ روشن بپوشید اگر جای گرمی می‌روید، زیرا باعث می‌شود که گرما را از شما دور کند و در بدن شما احساس خنکی بیشتریبه لباس خارج از کشور شما به وجود آید.

۱۶: استفاده از ادکلن و آرایش کم:

حتما کنار لباس خارج از کشور در مسافرت اسپری بدن و ادکلن همراه خود داشته باشید. سعی کنید لوازم آرایش زیادی همراه خود نبرید، زیرا احتمال ضربه در میان راه و در طول سفر وجود دارد. اگر هم قرار است ببرید بیشتر وسایل بیسیک همچون رژ و کرم ضد آفتاب از همه چیز مهم‌تر است انتخاب کنید.

در نهایت باید بگویم که شما می‌توانید هر چیزی که به آن علاقه دارید بسته به مقصد و روزهای سفر به همراه داشته باشید؛ اما بهتر است به این مواردی که اشاره کردیم دقت کنید تا بتوانید انتخاب‌های درستی داشته باشید تا کمتر اذیت شوید و از سفر خود لذت ببرید.  شما در سفرهای خود چه چیزهایی را همراه خود می برید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده : سپیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *