چی بپوشم؟, مد و استایل

لباس مناسب مهمانی خانوادگی چیست؟

لباس مناسب مهمانی خانوادگی | ظاهر و لباس نشان‌‌دهنده شخصیت شماست

Estimated reading time: ۱۱ minutes

باید این را رعایت کنید که در هر مکانی متناسب با همان موقعیت لباس بپوشید. رعایت اصول پوشش و استایل در هر فضایی باعث می‌شود که شما خوشتیپ‌تر به نظر برسید. اسم مهمانی که می‌اید معمولا افراد دچار استرس و بلافاصله درگیر لباس و استایل خود می‌شوند.

گاهی مهمانی‌ها فرم رسمی‌تری به خود می‌گیرند. جایگاهی که در مهمانی دارید و میزان رسمی بودن آن باعث می‌شود که شما لباس را بتوانید انتخاب کنید. اما طبعا قبل از آن این سوال برایتان پیش می‌آید که در مهمانی خانوادگی چی بپوشیم؟ پس با ما همراه باشید تا استایل و لباس  مناسب مهمانی خانوادگی را بررسی کنیم.

مهمانی خانوادگی از راحت ترین مراسم‌های ایران است که هر انسانی قطعا آن را تجربه کرده است. گاهی ممکن است در خانه فامیل، بزرگ‌ترها مثل مادربزرگ و پدربزرگ جمع شوید. در این مهمانی صمیمی تکلیف روشن است. شما نمی‌توانید هر سری یک دست لباس مجزا بپوشید، از صندل و کفش استفاده کنید، ارایش‌های آنچنانی کنید.

کسی هم این انتظار را از شما ندارد و اینگونه هم خودتان و هم اطرافیانتان معذب می‌شوید. در عوض همه انتظار دارند ساده و در عین حال شیک ظاهر شوید تا احساس راحتی را به اطرافیان خود القا کنید.

برای لباس مناسب مهمانی خانوادگی در دورهمی خانوادگی می‌توانید از تونیک تا سارافون را انتخاب کنید.  معمولا در مهمانی‌های خانوادگی آقایان و خانم‌ها مختلط هستند. اگر شما خانواده‌ای هستید که خصوصیات حساس و مذهبی دارید انتخاب‌های شما محدود‌تر است. آیتم‌های خانواده‌های مذهبی شامل مانتو، شال، روسری، بلوز بلند و تونیک و شلوار یا دامن بلند است.

اما اگر خانواده ملایم‌تری از نظر اعتقادی دارید، طبعا دستتان بازتر است. در این موقعیت شال و روسری و در کل حجاب سر برای شما یک آپشن محسوب می‌شود. برای بالاتنه خود به انتخاب خودتان می‌توانید موارد زیر را امتحان کنید:

لباس مناسب مهمانی خانوادگی : شومیز

شومیز یک آیتم ما بین است. یعنی نه آنقدر استایل رسمی می‌سازد و نه میبرتتان سمت استایل‌های غیر رسمی. در عین حال که یک فرم نیمه رسمی خانومانه‌تری به شما می‌دهد اما سنتان را هم افزایش نمی‌دهد. پس شومیز را به راحتی انتخاب کنید. خوبی شومیز این است که با آ« می‌توانید هم شلوار پارچه‌ای و هم شلوار جین ست کنید.

لباس مناسب مهمانی خانوادگی : تیشرت

انتخاب دوم شما برای بالاتنه تیشرت است. اگر سنتان کم است و جوان هستید، تیشرت همراه خوبی برایتان می‌تواند باشد. آیتمی بیسیک و کژوال که به راحتی با هر نوع شلواری از لگ تا شلوار جین مثل شومیز ست می‌شود. در عین حال متناسب فضای مهمانی خانوادگی شما است و درس کد آن هم رعایت شده است

تونیک یا سارافون

اگر اولین بار است در جمع یک خانواده شرکت می‌کنید یا هر موقعیتی که احساس می‌کنید کمی خجالت می‌کشید، یک مقدار رسمیت را رعایت کنید. تونیک یا سارافون رسمیت بیشتری نسبت به تیشرت دارند. به خصوص اگر یک شلوار پارچه‌ای یا کشی برای آن انتخاب کنید استایل خوبی به وجود می‌آید.

 

 

  راه های داشتن استایل جذاب و نیمه رسمی برای مهمانی

پترن و طرح

اگر علاقمند به پترن هستید و دنبال ظاهری متفاوت هستید مانعی ندارد و می‌توانید از فرم ساده و مینیمال همیشگی خود خارج شوید.

پیراهن

اگر به پیراهن در لباس مناسب مهمانی خانوادگی علاقه دارید می‌توانید یک پیراهن کوتاه با جوراب شلواری بپوشید. برای لخت نگه داشتن پاهایتان فضا را در نظر بگیرید اما در یک شرایط پای لخت قشنگ است که آن هم وقتی که پیراهن ساحلی پوشیده باشید و یک قسمت کوچکی از ساق پا شما معلوم باشد.

 

 

شلوار جین ، پارچه‌ای و لنین

همانطور که اشاره کردیم شلوار جین انتخاب مناسبی برای مهمانی خانوادگی است. راحت و کژوال است و تحرک را برایتان آسان می‌کند. به راحتی هم با هر چیزی ست می‌شود.

انتخاب دیگر شما شلوار پارچه‌ای است. البته این شلوار کمی محدود تر است برای ست کردن اما اگر عادت دارید می‌توانید با یک بلوز آن را ست کنید.

شلوار لینن برای لباس مناسب مهمانی خانوادگی که دو سالی می‌شود که مد شده است محدودیت ست دارد اما با انواع شومیز خیلی زیبا می‌شود.

لباس مناسب مهمانی خانوادگی : دامن

اگر عادت به پوشید دامن دارید دریغ نکنید. پیشنهاد ما دامن‌های راسته و کلوش است به خصوص تا زانو که فرم نیمه رسمی دارد و تحرک را آسان می‌کند. دامن نخی و پیل‌دار بلند هم استایل جوانانه‌تری نسبت به دامن‌های دیگر برایتان به وجود ‌می‌آورد.

 

 

  راهکارهای ست کردن مانتو کرم

همچنین اگر سن کمتری دارید از دامن‌های جین هم می‌توانید در استایل و لباس مناسب مهمانی خانوادگی استفاده کنید. کلا پارچه جین کژوال است و در هر قسمت از لباستان که باشد از شلوار تا دامن و پیراهن به شما حس راحتی می‌دهد.

مانتوهای اسپرت

اگر علاقمند باشید می‌توانید با یک مانتو اسپرت در مهمانی شرکت کنید. البته این در مواقعی است که سنتان بیشتر است و با جمع کمی رودربایسی دارید. به خصوص اگر سر کردن شال و روسری صددرصد است ست خوبی با مانتو به وجود می‌آورد.

همچنین برای راهنمای خرید مانتو میتوانید به از وبلاگ شیک و پیک استفاده کنید تا شما را برای خرید محصولات مورد نیازتان راهنمایی کند و با راهنماییهای انجام شده بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

ژاکت و بلوز

اگر مهمانی خانوادگی شما در فصل سردی برگذار شود هیچ چیز به اندازه ژاکت و بافت و بلوز جذاب نیست. از نظر ست کردن هم بسیار راحت هستند و با هر شلواری ست می‌شوند. از طرفی یک تنوعی هم در استایلتان به وجود آورده اید.

 

 

سرهمی

انتخاب دیگر شما سرهمی است. به خصوص که به ترند چند سال اخیر اضافه شده است. اگر دورهمی شما رسمی‌تر است، این اورال‌ها استایل خوبی برایتان به وجود می‌آورد.

 

 

لباس‌های خانگی

اگر به معنای واقعی کلمه با دیگر مهمانان احساس راحتی می‌کنید و دورهمی شما همیشگی و روتین زندگیتان است، مانند خانه مادربزرگ، خاله و…، دست شما باز است  و می‌توانید از لباس‌های خانگی خود استفاده کنید. مانند شلوارک و تیشرت، شلوار و تیشرت ست و درکل هر لباس راحت و شیکی که در خانه استفاده می‌کنید.

همچنین برای استایل و لباس مناسب دورهمی میتوانید به از وبلاگ شیک و پیک استفاده کنید تا شما را برای خرید محصولات مورد نیازتان راهنمایی کند و با راهنماییهای انجام شده بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

اکسسوری مهمانی خانوادگی

به دلیل احساس راحتی با اعضای خانواده، واقعا لازم نیست از اکسسوری زیادی استفاده کنید و بیشتر به عادت خود نگاه کنید. اگر عادت کرده‌اید که همیشه انگشتر و دیگر اکسسوری‌ها را داشته باشید که هیچ اما اگر عادت ندارید خودتان را اذیت نکنید و از راحتی خود لذت ببرید.

 

 

  اکسسوری مناسب خانم های چاق

در کل شما دست بازی برای انتخاب لباس مهمانی و دورهمی خانوادگی دارید و بهتر است قبل از انتخاب لباس، چیزهای دیگری مثل سلیقه، فرهنگ، اعتقادات و اخلاق افراد حاضر در جمع را در نظر بگیرید. اما آیتم‌های پیشنهادی ما از نظرهای مختلف با اعتقادات متفاوت را ساپورت می‌کند. از طرفی به اکثر پیشنهادات ما شال و روسری هم می‌آید و می‌توانید به سلیقه خودتان از آنها استفاده کنید.

شما در مهمانی‌های خانوادگی خود چه چیزی می‌پوشید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

نویسنده: سپیده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *