استایل خانم‌ها, راهنمای خرید زنانه, مد و استایل

۵ نکته مهم برای انتخاب لباس بر اساس فرم بدن

هیچ کس خوشتیپ به دنیا نمی آید؛ خوشتیپ بودن را باید آموخت، و این بدان معنی است که همه افراد، می توانند از فشن برای زیبا و با استایل شدن بهره بگیرند. لازم نیست برای داشتن استایل شیک و جذاب، مقادیر زیادی پول را برای خرید لباس و کفش دیزاینری هزینه کنید. تنها چیزی که برای خوشتیپ شدن نیاز دارید، اندکی اراده، کمی زمان برای استفاده بهتر از لباس هایی که دارید، و چند توصیه خوب در زمینه استایل برای انتخاب لباس است. به همین منظور، این مقاله را جمع آوری کرده ایم تا بدون خالی کردن حساب بانکی خود، لباستان را انتخاب کنید و زیباترشوید

۱- از شکل بدن خود آگاه باشید

حقیقت این است که همه ما فرم ها و سایزهای متفاوتی داریم. ولی می توان شکل کلی اندام افراد را در گروه های مشخصی قرار داد. این فرم ها در طیفی از فرم مثلثی تا فرم ساعت شنی دسته بندی می شوند. اگر شما در مورد شکل بدن خود مطمئن نیستید، فقط کافی است نگاهی به گوگل بیندازید؛ دستورالعمل های زیادی برای اینکه بفهمید چه فرم بدنی دارید در دسترس است و حتی ویکی پدیا صفحه ای را به این موضوع اختصاص داده است. مطالعه نکاتی که در ادامه آمده است نیز به دانستن فرم بدن تان کمک خواهد کرد. دانستن شکل بدن برای انتخاب لباس مناسب، بسیار مهم و کلیدی می باشد.

  استایل و لباس مناسب عروسی چیست؟

فرم بدن گلابی شکل

فرم گلابی حالتی است که در آن پایین تنه بزرگ تر از بالاتنه بوده، و لگن پهن تر از شانه ها است. اگر فرم کلی بدن شما به این صورت است، می بایست توجه را به بازو و کمر خود جلب کرده و از لگن تان دور کنید. لباس مناسب اندام شما، باید در ناحیه لگن پهن باشد و با سایز لگن تان هماهنگی داشته باشد. برای انتخاب لباس می توانید تاپ های دکلته و چین دار بپوشید تا قسمت بالاتنه تان را با پایین تنه هماهنگ کنید.

فرم بدن مثلثی شکل

در این فرم، سایز شانه ها، کمر و لگن خیلی شبیه به هم می باشند. با توجه به این فرم، بهترین خصوصیتی که می توان روی آن ها تاکید کرد، پاها و بازوها هستند. لباس هایی بپوشید که حالت انحنا ایجاد کنند. انتخاب لباس این دسته از افراد، باید لباس هایی با یقه U شکل باشد. (به طور کلی لباس های یقه باز مناسب اندام شما هستند) همچنین سعی کنید که چند لایه روی هم لباس بپوشید تا بُعد بیش تری ایجاد شود. شما با این فرم بدن می توانید لباس های چین دار هم بپوشید تا فرم بیش تری به اندام خود دهید.

فرم بدن مثلث برعکس

اگر شانه ها و سینه نسبتا پهنی در مقایسه با کمر و لگن خود دارید، شکل اندام شما، مثلث برعکس یا واژگون نامیده می شود. لباس مناسب این فرم بدن، دامن یا شلوار هایی به رنگ روشن و چین دار می باشد تا بتواند توجه را به پایین تنه تان جلب کند.[/vc_column_text][vc_column_text]

  اکسسوری های مناسب با تیپ شخصیتی خودتان را بشناسید.

فرم بدن ساعت شنی

در این فرم شانه ها و لگن شما تقریبا یک اندازه هستند و شما در مقایسه با سایر قسمت های بدن تان از کمر باریکی برخوردار هستید. به بیان دیگر بدن شما انحنا دارد و این همان چیزی است که شما باید نشان دهید. از لباس های تنگ و قالب بدن، و همچنین کمربند استفاده کنید تا توجه را به فرم زیبای بدن و کمر باریک خود جلب کنید و انحناهای بدن تان را با سلیقه و به زیبایی نشان دهید.

فرم بدن سیبی شکل

فرم بدن سیبی معرف افرادی است که بیش تر وزن آن ها در قسمت بالای لگن شان متمرکز است. لباس مناسب این حالت ناحیه لگن نسبتا باریک و قسمت بالا تنه کاملا پهن تر است. قسمتی از بدن که شما در صورت داشتن این فرم بدنی می خواهید آن را نمایان سازید پاها هستند. از دامن یا شلوارهای کوتاه برای نشان دادن پاهایتان استفاده کنید و سعی کنید که لباس و شلوار شما هم رنگ هم باشند تا یک اثر تک رنگ زیبا ایجاد شود. بستن یک کمربند در قسمت باریک تر کمرتان، فرم بیش تری به ظاهر کلی اندام شما می دهد.

۲- رنگ ها و طرح ها را عاقلانه انتخاب کنید

فرقی نمی کند که شکل بدن شما چگونه است! اگر شما در اندام تان برآمدگی و انحناهایی دارید که ترجیح می دهید آن ها را پنهان کنید، بهتر است برای آن قسمت ها از لباس های تیره، ساده و تک رنگ استفاده کنید. لباس های روشن تر و طرح دارتان را برای قسمت هایی از بدن که می خواهید روی آن ها تاکید کنید، استفاده کنید.

  روش استفاده از کمربند برای جذابیت بیشتر استایل

۳- چگونه توجه ها را به کمر خود جلب یا از آن دور کنید؟

شما به راحتی می توانید با بستن کمربند یا پوشیدن لباس های نسبتا تنگ در ناحیه کمر، توجه ها را به کمر باریک خود جلب کنید. حتی اگر کمر خیلی باریکی نداشته باشید و اندام تان صاف و بدون انحنا باشد، این کار می تواند باعث ایجاد تصویر ذهنی در دیگران شود که کمر باریکی دارید. برای انتخاب لباس اگر فرم بدن شما سیبی شکل است، بهتر است از لباس هایی که در زیر ناحیه سینه و اطراف کمر آزاد هستند استفاده کنید.

۴- قد خود را در نظر بگیرید.

یک نکته مهم دیگر برای چگونگی انتخاب لباس با توجه به شکل بدن این است که وقتی لباسی را انتخاب می کنید علاوه بر فرم بدن ، قد خود را هم در نظر بگیرید. اگر قد کوتاهی دارید، از پوشیدن کت های بلند و پیراهن های ماکسی پرهیز کنید. زیرا این لباس ها برای شما بیش از حد بلند هستد؛ به جای آن ها می توانید از لباس های راه راه با خطوط عمودی استفاده کنید که شما را بلند تر هم نشان خواهد داد.

۵- فقط چیزهایی بپوشید که با آن ها احساس راحتی می کنید.

فرقی نمی کند که بدن شما چه شکلی دارد. در هر صورت لباس هایی بپوشید که با آن ها احساس راحتی می کنید؛ زیرا اعتماد به نفس شما به اندازه لباس هایی که می پوشید حائز اهمیت است. لازم نیست با لباس هایی راه بروید که در آن ها احساس انگشت نما شدن یا ناراحتی می کنید.

  ترفندهایی برای پوشیدن لباس‌های تکراری به روش جدید و جالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *