آرایشی

آرایش انواع چشم چگونه است ؟

برای داشتن یک آرایش چشم زیبا، شناخت و تشخیص مدل چشم، اهمیت بسیاری دارد. پیش از پرداختن به آرایش انواع چشم ، با راه‌های تشخیص انواع مدل چشم‌ها آشنا خواهیم شد.

در ابتدا با محدوده و قسمت‌های کلی چشم آشنا شویم. به‌طورکلی، چشم به سه بخشِ روی پلک، خط چین یا کریس (crease) و استخوان پلک تقسیم می‌شود. گوشه‌ای‌ترین نقطه چشم، نزدیک به استخوان بینی، را گوشه داخلی چشم می‌گویند و بیرونی‌ترین گوشه چشم نیز، درراستای شقیقه، گوشه خارجی چشم است.

برای تشخیص مدل چشم، اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید، این است که وقتی در آینه به چشم‌هایتان نگاه می‌کنید، بین پلک و زیر ابرو، خط چین (crease) دارید؟ اگر جوابتان خیر است، چشم‌های شما تک‌پلکی (monolid eye) است، اما اگر جواب شما بله باشد، باید به سراغ مراحل بعدی بروید.

اولین مرحله در آرایش انواع چشم تک‌پلکی، استفاده از پرایمر و مرطوب‌کننده است؛ در مرحله بعد، از کانسیلر به‌عنوان زیرساز سایه استفاده کنید. محصولاتی با عنوان زیرساز سایه نیز موجود هستند که می توان از آن‌ها هم استفاده کرد. یک سایه‌روشن، جهت تثبیت زیرساز و یک سایه با دو تا سه درجه تیرگی بیشتر، به منظور ایجاد چین پلک (crease)، انتخاب نمایید.

  چگونه از انواع فرمژه استفاده کنیم؟

توجه داشته باشید که برای ایجاد کریس، حتما از انتهای گوشه خارجی چشم، شروع به رنگ گذاشتن کنید و رنگ را به‌سمت گوشه داخلی چشم هدایت کنید؛ به‌طوریکه سایه‌روشن ایجاد شود. به‌خاطر داشته باشید که استفاده از رنگ‌های تیره در گوشه‌های داخلی، گزینه مناسبی نخواهد بود، اما اگر رنگ‌های تیره را در گوشه‌های خارجی استفاده کنید، جذابیت چشمان شما چندبرابر خواهد شد.

چشم های بادامی

در چشم‌های بادامی(almond eye) ، خط چین پلک (crease)، مشخص است، اما از زاویه رو‌به‌رو، سفیدی چشم از بالا و پایین عنبیه مشخص نیست و به‌طورکلی، حالت چشم‌ها به فرم بادام نزدیک است.

آایش چشم بادامی

یکی از بهترین مدل‌های آرایش این نوع چشم، آرایش اسموکی است و استفاده از رنگ‌های خنثی، گزینه مناسب‌‌تری است. همچنین استفاده از رنگ‌های روشن یا هایلایتر در گوشه داخلی چشم‌ه،ا جذابیت آرایش این مدل چشم‌ها را دوچندان خواهد کرد. استفاده از رژلب‌هایی با تناژ قرمز، به‌نحوی که لب‌ها کشیده‌تر به نظر بیایند، برگ برنده این فرم از چشم‌ها می‌باشند.

چشم‌های گرد

اگرخط چین (crease) مشخصی دارید و از رو‌به‌رو، سفیدی چشم‌هایتان از بالا و پایین قرنیه مشخص است، چشم‌های شما مدل گرد (round eye) است.

چشم های گرد

در این مدل چشم‌ها، برای رسیدن به فرم مناسب‌تر، تاکید باید روی کشیدگی چشم‌ها باشد. استفاده از سایه‌های تیره در گوشه خارجی چشم و خط چشم‌های رو به بالا، جذابیت بیشتری در آرایش انواع چشم‌های گرد خواهد داشت. همچنین می‌توانید با استفاده از رنگ‌هایی با تناژ متوسط، نه تیره و نه روشن، برای کریس، جلوه چشم‌ها را بیشتر کنید.

  نحوه آرایش پوست حساس و ترفندهایی که باید بدانید

چشم های پف‌دار

درچشم پف‌دار(hooded eye) ، خط چین پلک (crease)، به‌علت برجستگی استخوان زیر ابرو و تلاقی آن با روی پلک مشخص نیست. این برجستگی با بالا رفتن سن و پیری پوست هم ایجاد می‌شود؛ به مرور زمان، وقتی خاصیت الاستیکی پوست از بین برود، این برجستگی اتفاق خواهد افتاد.

آرایش انواع چشم : پف دار

بهترین گزینه برای آرایش چشم پف‌دار، استفاده از رنگ‌های تیره، از بن مژه و روی پلک و استفاده از رنگ‌های روشن در پایین کریس است؛ به‌طوریکه هارمونی با عرض یکنواخت، از سایه‌های تیره به روشن به‌وجود بیاید. استفاده از خط چشم‌های پهن برای این مدل از چشم‌ها بسیار مناسب است.

افتاده و کشیده

اگر یک خط فرضی عمودی در مرکز عنبیه فرض کنید، اگر گوشه خارجی چشم شما، پایین این خط فرضی قرار بگیرد، چشمان شما افتاده (down-turned eye) است و اگر گوشه خارجی چشم شما، بالای این خط قرار بگیرد، چشمان شما کشیده (up-turned eye) است.

آرایش چشم افتاده

استفاده از سایه‌های مات و روشن، افتادگی چشم را کمتر نمایان می کند. استفاده از خط چشم‌های نیمه و روبه‌بالا، به‌طوریکه فقط در انتهای گوشه خارجی تا میانه چشم‌ها کشیده شود، جلوه بهتری به چشم‌ها می‌دهد. برای آرایش غلیظ‌تر، از سایه‌هایی با رنگ تیره در گوشه خارجی چشم و انتهای چین (کریس) استفاده نمایید.

آرایش انواع چشم : کشیده

یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین مدل‌های چشم، چشم کشیده است؛ که به‌تنهایی و بدون آرایش هم زیباست و با استفاده از رنگ‌های طبیعی، با یک تا سه تناژ روشن و تیره، یک آرایش چشم جذاب خواهید داشت.

در مدل چشم‌های نزدیک به‌هم (close set eye) عنبیه چشم‌ها به گوشه داخلی و در چشم‌های با فاصله (wide set eye) عنبیه چشم‌ها به گوشه‌های خارجی، نزدیک‌تر است.

چشم نردیک

برای گوشه‌های داخلی چشم، حتما از رنگ‌های روشن و براق استفاده کنید و از رنگ های تیره و اسموکی، فقط برای قسمت‌های میانی و گوشه‌های خارجی چشم‌ها استفاده کنید. از خط چشم مشکی برای خط کشیدن روی بن مژه و خط زیر چشم استفاده نمایید. با کانتور کردن چشم‌ها، فاصله چشم‌ها را بیشتر کنید. برای گوشه‌ داخلی چشم، از مژه‌ استفاده نکنید.

آرایش انواع چشم با فاصله

از رنگ‌های تیره برای گوشه داخلی چشم‌ها یا روی قسمت مرکزی پلک استفاده کنید. گوشه‌های خارجی چشم را هایلایت کنید و از رنگ‌های روشن برای گوشه‌های خارجی چشم استفاده کنید و کاملا رنگ‌ها را محو کنید. حتما از خط چشم برای پلک بالا و پایین استفاده کنید؛ از خطوط پهن‌تر برای خط داخلی چشم استفاده کنید. این کار باعث نزدیک نشان دادن چشم‌ها می‌شود. توجه کنید که دنباله خط چشم، کوتاه باشد.

چشم فرورفته (deep set eye) چشمی است که به سمت داخل، فرورفته و باعث شده‌ که پلک بالایی، کوچک به‌نظر برسد.

  چگونه همیشه خوشبو باشیم ؟

آرایش انواع چشم‌ فرورفته (گود)

از رنگ‌های روشن بر روی تمام پلک استفاده کنید؛ از سایه‌های تیره، مثل مشکی یا قهوه‌ای تیره برای گوشه بیرونی و زیر پلک پایین استفاده کنید. حتما از سایه‌های براق در قسمت میانی پلک استفاده کنید. برای استخوان زیر ابرو، رنگ‌های روشن به‌کار ببرید. از مداد بژ یا سفید برای درون پلک پایین استفاده کنید. این ترفند به بیرون آوردن چشم گود، کمک بسیاری می‌کند.

توجه داشته باشید که چشم هر فرد، می‌تواند ترکیبی از دو تا سه مورد از موارد نام برده در متن بالا باشد. باتوجه به توضیحات آرایش انواع چشم در هر دسته، چنانچه چشم شما ترکیبی از چند مدل است، تمامی نکات مطرح شده برای هر چند مدل را رعایت کرده و به‌کار بگیرید. مهم‌ترین نکته در آرایش انواع چشم، استفاده از پرایمر یا مرطوب‌کننده، به‌عنوان زیرساز و در مرحله بعد استفاده از کانسیلر یا بیس سایه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *