اصول انتخاب شلوار مناسب بر اساس فرم بدن

تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که شلوارها جدا از راسته یا گشاد بودنشان چه نام های دیگری دارند و از کجا آمده اند؟  یا پیش آمده که شلواری بپوشید که خیلی بهتان  بیاید ولی دلیل آن را  ندانید؟ پس ادامه ی  این مقاله را بخوانید  تا با انواع شلوار آشنا شوید

شلوارها انواع خیلی مختلفی دارند و هر کدام به دلیلی نام گذاری شده اند،. انتخاب شلوار مناسب با فرم بدنتان می تواند در ظاهر شما تفاوت­های زیادی ایجاد کند.

  1.کاپری

به شلوار کوتاهی گفته می­شود که حدودا قد آن بین زانو تا قوزک پا باشد. اسم این مدل  از جزیره کاپری ایتالیا گرفته شده و شلوار مناسبی برای خانم­های ریزنقش و با قد کوتاه است و قد را بلندتر نشان می­دهد.

شلوار کوتاه

  2.جادپور

این مدل  اولین بار در هند و برای سوارکاری طراحی شدند ولی بعدا در سال 1890 وارد دنیای مد زنانه شدند.از ناحیه کمر تا زانو حالت پفی دارند و از زانو تا مچ پا تنگ هستند. این شلوار مناسب افراد با چاقی شکم و فرم بدن سیبی شکل نیست.

جادپور

  3.حرمسرا

شلوار حرمسرا در سال 1990 و در خاورمیانه طراحی شده و مدل آن کاملا گشاد است و در مچ پا تنگ می­شود و برای افراد با پایین تنه چاق و بالاتنه ظریف مناسب نیست.

شلوار حرمسرا

  4.ملوانی

یکی از انواع شلوارهای گشاد ، مدل ملوانی هست که فاق بلندی دارد و قبلا به عنوان یونیفرم دریانوردان استفاده می شده است . این شلوار در جلو  دارای 6 تا 8 دکمه تزیینی بوده و شلوار مناسبی برای تیپ­های تابستانی می­باشد و برای اکثر اندام­ها کاربرد دارد.

شلوارهای گشاد

  5.راسته

این نوع شلوار خیلی پرطرفدار است و برای تمامی سیلوئت های اندامی مناسب است و معروف به شلوار مدادی است . هم چنین  در قسمت جلو خط اتو دارد . می توان آن را در استایل های رسمی و کژوال  به کار برد.

راسته

  6.پیلی دار

شلوار پیلی دار در دهه 1950 و 1980 وارد مد شد و این شلوارها در ناحیه کمر دارای کمی پیلی هستند و پاچه های راسته و دم پای پاکتی دارند. این شلوار مناسب تمامی اندام­ها به جز افراد با چاقی شکم و پهلو بوده و می­توان آن را با کفش پاشنه دار یا تخت ست کرد.

شلوار پیلی دار

  7.دمپاگشاد

این شلوارها از ناحیه زانو به پایین گشاد می­شوند و ترند دهه 1970 بوده اند . با توجه به اینکه ترندهای دنیای مد به سرعت در دوران مختلف تکرار می­شوند امروزه هم استفاده از این مدل شلوارها رواج دارد. شلوارهای دمپاگشاد برای افرادی که بالاتنه چاق و درشت دارند مناسب است چون بیشتر توجه رو به سمت پاها جلب می­کند و فرد را بلندتر و باریک تر از آنچه که هست نشان می­دهد.

شلوارهای دمپاگشاد

  8.پالازو

شلوار پالازو  همان دامن شلواری رایج بین همه ما بوده و به طور کلی حالتی گشاد و راحت دارد و می­توانید اآن را بسته به رنگ و جنس پارچه در استایل­های رسمی و نیمه رسمی و کژوال تابستانی خود به کار ببرید و این مدل شلوار مناسب افراد قد بلند است  و بهتر است افراد با قد کوتاه از نوع کوتاه آن استفاده کنند.

شلوار پالازو

  9.کاملا جذب

همان شلوارهای لوله تفنگی هستند که از قرن نوزدهم تا امروز محبوب بوده و هستند و این شلوار مناسب برای افرادی با پاهای خیلی لاغر یا خیلی چاق نیست زیرا عیوب بدن را بیشتر نشان می­دهد.

شلوارهای لوله تفنگی

  10.جین مام استایل

قبل از هر چیز باید توجه داشت این شلوار مناسب افرادی که در قسمت باسن و پاها اضافه وزن دارند نیست، این مدل جین­ها را بهتر است افرادی که کمر باریک و باسن بزرگی ندارند بپوشند . ترکیب این مدل   با بلوز های کوتاه و کمربند بسیار عالی می شود. البته افرادی که کمر باریکی ندارند اگر بخواهند این شلوار را بپوشند بهتر است آن را با تیشرت­های گشاد یا پیراهن­های شل و راحت ترکیب کنند.

جین مام استایل

دوستان خوبم شما بیشتر از چه مدل شلواری استفاده می کنید ؟ می دونید چه مدل هایی براتون مناسبه ؟  لطفا برامون بنویسید..

تهیه و تنظیم عاطفه

1 ديدگاه

  1. در مورد شلوار آقایون هم لطفا مطلب بزارید .
    با تشکر از مقاله عالیتون

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *