چی بپوشم؟, مد و استایل

در هواپیما و فرودگاه چی بپوشیم؟

لباس مناسب فرودگاه |شاید بدانید که در طول سفر خود چه لباس‌هایی را باید بپوشید؛ اما آنقدر توجه به لباس و استایل مناسب هواپیما و مسیر نداشته باشید که این قضیه بسیار حائز اهمیت است؛

لباس مناسب فرودگاه :

زیرا بر اساس انتخاب لباس مناسب سفر راحتی خواهید داشت؛ به خصوص اگر سفر طولانی مدت داشته باشید، ساعات زیادی در هواپیما سپری خواهید کرد.عدم دقت در انتخاب آیتم‌های لباس باعث می‌شود که سفر شما با عذاب شروع شود. در ادامه این مقاله به استایل مناسب درون فرودگاه و هواپیما می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم که چه چیزهایی را بهتر است انتخاب کنید.

۱: لباس راحت از بهترین انتخاب های لباس فرودگاه است:

راحت پوشیدن به معنای عدم زیبایی نیست. شما می‌توانید یک شلوار ورزشی بپوشید با یک هودی و یا حتی یک جین با کت بلیزر می‌تواند انتخاب خوبی برای استایل مناسب هواپیما برای شما باشد.

بهتر است لباس‌های تنگ و چسبان نپوشید و حدالامکان از پیراهن یا لباس‌های نخی گشاد استفاده کنید که با شلوار اسپرت همخوانی دارد و حتی احتیاج به اتو هم نداشته باشد.

  در باشگاه ورزشی چی بپوشیم؟

لگ‌های ورزشی خنک و راحت‌ است و انتخاب مناسبی برای فرودگاه و پرواز است. همچنین شلوار جین می‌تواند در عین راحتی شما را شیک‌تر نشان دهد؛ فقط بهتر است جین شما کارکرده، قدیمی و کمی آزادتر باشد تا هوا در جریان باشد.

۲: لباس تنگ و چسبان در استایل مناسب هواپیما جایی ندارد.

جدای از سختی، ممنوعیت لباس تنگ به این علت است که موجب محدود کردن جریان خون شما می‌شود و سفر را برای شما سخت می‌کند؛ زیرا لباس‌های تنگ باعث می‌شود قسمت‌های مختلف بدن شما ورم کند و در ارتفاع ممکن است موجب اختلال عروقی شدید بشوید. پس سعی کنید برای اینکه لباس مناسب فرودگاه داشته باشید، از لباس‌های آزادتری اضافه کنید.

۳: لایه لایه بپوشید.

هواپیما و ارتفاعات از آن‌چه تصور می‌کنید سردتر است. پس یک تی‌شرت و یا یک مانتوی تابستانی مناسب و کافی نیست. همچنین لباس آنچنان ضخیم هم مناسب نیست و ممکن است دچار گرمای شدیدی بشوید.  سعی کنید چند لباس بپوشید که لایه‌های آن را با توجه به میزان دما کم و زیاد کنید؛ به عنوان مثال یک زیرپوش، تیشرت یا ژاکت و سوییشرت انتخاب خوبی برای استایل مناسب هواپیما  هستند.

اگر پرواز شما شب باشد، حتما ژاکت همراه خود داشته باشید و از طرفی تیشرت نخی زیر ژاکت از تعریق جلوگیری می‌کند. جنس نخ و کتان انتخاب درستی است که هم سبک و پاکیزه باشید و هم هوا در جریان باشد.

  شلوار جین مناسب برای اندام های مختلف

۴: کفش راحت و مناسب با لباس فرودگاه خود بپوشید:

فرودگاه بزرگ است و قرار است مسیر طولانی‌ای را برای کارهای قبل از پرواز طی کنید؛ با عجله از پله ها بالا بروید و یا حتی ساعت پروازتان به تأخیر بیفتد و معطل شوید. پس اصلاً کفش پاشنه بلند انتخاب مناسبی با این همه پیاده روی با استرس نیست و بهتر است کفش راحت و اسپرتی را انتخاب کنید که درگیر بند و زیپ فراوان هم نشوید.

اما آنقدر هم دنبال راحتی نباشید که بروید صندل، دمپایی و کفش پشت باز بپوشید که به راحتی در میان راه رفتن از پایتان خارج شود. به خصوص که در شرایط اضطراری هواپیما ممکن است مجبور شوید کفش خود را در آورید و در ضمن میخ داخلی پاشنه عبور از گیت را دشوار می‌کند. بهتر است کفش پاشنه بلند را همراه خود ببرید.

و اما کتانی راحت‌ترین و بهترین انتخاب ممکن است که لباس مناسب فرودگاه شما را تکمیل کند. کفش‌های سنگین، بوت‌های پاشنه‌دار و بندی مثل کابوس است؛ پس بهتر است صندل‌های خود را در چمدان قرار دهید.

۵: جوراب مناسب هواپیما و پرواز:

شاید به نظرتان جوراب موضوع کم اهمیتی باشد؛ اما شما قرار است چندین ساعت در فرودگاه معطل شدید و چند ساعت هم در هوا باشید پس پاهایتان اذیت می‌شود. از طرفی احتمالا در هواپیما هوا سرد است و جوراب می‌تواند انتخاب خوبی برای گرم نگه داشتن گرمای بدنتان باشد.

  اصول ست کردن با مانتو کرم

 سعی کنید از جوراب بلند استفاده  کنید که از تورم پاهایتان جلوگیری کند؛ این قضیه به زنانی که حامله هستند بی نهایت توصیه می‌شود.

۶: شال بزرگ انتخاب جذابی برای استایل مناسب فرودگاه است:

 شال های بافتنی رنگی مناسب فضای هواپیما واستایل مناسب هواپیما است. جدای این که شما را گرم نگه می‌دارد، به عنوان بالشتک و پتو به کار می‌آید.

۷: کیف بزرگ و کراس بادی :

کیف دستی بزرگی در فرودگاه و همچنین لباس مناسب فرودگاه به شدت مورد نیاز شماست. به هر حال قرار است مدارک زیادی از جمله پول، کارت، کارت شناسایی، پاسپورت و حتی بلیط همراه خود داشته باشید. به خصوص اگر کودک دارید می‌تواند انتخاب خوبی برای حمل وسایل ضروری شما باشد.

همچنین کیف‌های کراس بادی یا کمربندی هم مناسب هستند برای وقتی که شما می‌خواهید مدارک خود و نهایتا گوشی را حمل کنید.

  کجا کژوال بپوشیم؟

۸: ژاکت هم گزینه خوبی برای استایل مناسب هواپیما در فصول سرد است :

به همان دلیلی که شال بزرگ به کارتان می‌آید، ژاکت هم مفید است. از طرفی اگر در فصل سرد میخواهید سفر کنید بی نهایت به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. حتی اگر به مناطق گرمسیر هم سفر کنید ممکن است شب سرد باشد و جای خالی آن را احساس کنید.

۹: آرایش ملایم:

 از آنجایی که احتمالاً پرواز شما طولانی است داشتن آرایش بعد از چند ساعت باعث خستگی پوست می‌شود و کم کم احساس بدی نسبت به صورت خود پیدا می‌کنید. پس بهتر است در استایل مناسب فرودگاه  آرایش نداشته باشید و به همان کرم ضدآفتاب و کرم مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی پوست بسنده کنید.

۱۰: عینک:

 عینک از واجبات است. از بیرون فرودگاه تا مقصد به کارتان می‌آید و از چشمان شما محافظت می کند. سعی کنید یک عینک متناسب پیدا کنید تا بتوانید آن را با تمام لباس‌ها در طول سفر ست کنید.

  چطور با سارافون زنانه استایل هنری داشته باشیم؟

۱۱: زیورآلات:

شما قرار است به فرودگاه بروید، پس دلیلی ندارد از زیورآلات زیادی استفاده کنید؛ چون در هنگام عبور از گیت دچار مشکل و دردسر می‌شوید و ممکن است از شما بخواهند که آنها را در بیاورید. همچنین احتمال سرقت را در همه حال باید بدهید پس بهتر است چیز خاصی همراه خود به جز ساعت نبرید؛ و اگر هم بردید در کیف خود قرار بدهید و به آیتم‌های بیسیک بسنده کنید.

۱۲: کمربند:

چون در هنگام عبور از گیت از شما می‌خواهند که کمربند خود را درآورد، پس بهتر است در لباس مناسب فرودگاه از اول به کمر نداشته باشید، با وجود اینکه سگک آن را به طور جداگانه کنترل می‌کنند. پس بهتر است با خود به سفر ببرید.

۱۳: ادکلن و اسپری:

سعی کنید حدالامکان از اسپری تند  استفاده نکنید. ممکن است برای شما خوشایند باشد اما دیگری را اذیت کند به خصوص که بعضی‌ها حساسیت و آلرژی دارند. پس سعی کنید به میزان کم و کاملاً ملایم از آن استفاده کنید و یا از آن استفاده نکنید در مسیر و بگذارید تا به مقصد برسید.

در نهایت باید بگویم شما می‌توانید هر چیزی که علاقه دارید با خود به سفر ببرید اما بهتر است در طول مسیر و فرودگاه دقت بیشتری کنید و طبق نکاتی که گفتیم انتخاب کنید. شما کدام مورد را همیشه  در استایل مناسب فرودگاه رعایت می‌کنید؟نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده:سپیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *