استایل شناسی

پنج نکته ضروری که برای ست کردن مانتو با روسری و شال باید بدانید !

ست مانتو با شال و روسری

بهار و تابستان فصل سرزندگی طبیعت و رنگ های گرم و روشن است . احساس گرمای گل های بهاری و میوه های تابستانی می تواند به ما هم انرژی ببخشد. یکی از راه های دست یابی به طراوت و شادابی، انتخاب لباس هایی الهام گرفته از طبیعت است. شما می توانید به پوشش تان رنگ و بویی بهاری و شاد ببخشید . برای این کار بهترست از اصلی ترین آیتم های استایل تان یعنی مانتو و روسری یا شال شروع کنید. طبق نظر سنجی های این دو اهمیت بیشتری نسبت به سایر بخش ها ی پوشش تان دارند. در این مقاله شما را با نحوه ست کردن مانتو با روسری و شال بیشتر آشنا می کنیم.

ست مانتو با شال و روسری

۱.برای ست کردن مانتو با روسری و شال  از چه رنگ هایی استفاده کنیم ؟

برای ست کردن مانتو با روسری و شال در بهار و تابستان بهترست از رنگ های روشن استفاده کنید. بهترین انتخاب در روز های گرم رنگ های پاستلی است . هر چه آن ها به سفید نزدیک تر شده باشند گرما را کمترجذب کی کنند و خنک تر هستند. سعی کنید به سمت رنگ های تیره مثل قهوه ای ، سرمه ای و مشکی نروید. زیرا  علاوه برگرم بودن با ماهیت بهار و تابستان همخوانی ندارند . بجای آن از تونالیته های روشن و شارپ رنگ مورد علاقه تان استفاده کنید. از آن جا که روسری در مجاورت مستقیم با پوست قرار دارد؛ رنگ آن را با توجه به تن پوست تان انتخاب کنید. بدین صورت که اگر پوستی گرم دارید، رنگ های قرمز، نارنجی، خردلی و ارغوانی مناسب شماست. پوست های سرد نیز بهترست از فیروزه ای ، آبی آسمانی و سبز ها بیشتر استفاده کنیم.

رنگ شال و روسری

۲.از چه جنس پارچه هایی استفاده کنیم ؟

نکته ی مهمِ یک ست اصولی و زیبا توجه به جنس پارچه های آن هاست . بطور مثال روسری حریر با مانتو کشی اسپرت یا شال پشمی با مانتو نخی، اصلا هماهنگی ندارند. در بهار و تابستان شما اغلب از پارچه نخی ، لخت و سبک استفاده می کنید . پس بهترست جنس روسری یا شال خود را نیز متناسب با آن انتخاب کنید. جنس های نخی و پنبه ای بسیار مناسب و پرکاربرد هستند . آن ها  رطوبت را به سرعت جذب می کنند و باعث احساس خنکی می شوند. طرح و رنگ های متنوع آن ها نیز تقریبا با هر سلیقه ای همخوانی پیدا می کند.

جنس پارچه

۳.چگونه در مهمانی های تابستانی و بهاری ست کنیم؟

در مهمانی ها و مراسم های رسمی روسری حریر یا ابریشمی  را جایگزین ساتن کنید. زیرا آن ها علاوه بر سبکی و خنکی بسیار شیک و رسمی محسوب می شوند. پیشنهاد ما این است که برای ست کردن مانتو با روسری و شال های ابریشمی ، مانتو هایی از قبیل گیپور، تور و دانتل را انتخاب کنید. روسری و شال نخی نیز اغلب برای بیرون رفتن و استفاده روزمره گزینه ی بهتری است. همچنین استفاده از رنگ های لطیف، شاد و طرح های گلدارظاهر شما را چشم نواز و زیبا می کند.

ست روسری در مهمانی ها

۴.ست کردن مانتو با روسری و شال در استایل رسمی یا کژوال چگونه است ؟

همانطور که می دانید رازجذابیت و خوش تیپی این است که متناسب با هر موقعیت و مکان لباس بپوشید. به همین دلیل هرگز پوشش محل کار و مهمانی تان یکسان نیست . برای ست کردن مانتو های رسمی و کلاسیک محل کار بهترست از روسری بجای شال استفاده کنید. طرح آن ترجیحا ساده یا حداکثر دارای یک حاشیه باشد. رنگ آن نیز باید با مانتو هماهنگ باشد و متضاد یا مکمل نباشد. رنگ های خنثی مثل تونالیته خاکستری یا نود بهترین انتخاب هستند. مانتو های غیر رسمی را می توانید با انواع شال و روسری ست کنید . حتی طرح های فانتزی، نقش های عجیب و ترکیب رنگی های اغراق شده، استایل شمارا خاص تر می کند. در سبک کژوال علاقه و احساس راحتی شما اولویت است . پس بدون آن که نگران قوانین مد باشید ، خلاقیت و ذوق خود را نشان دهید.

استایل رسمی یا کژوال

۵.ساده یا طرحدار ؟

یک اصل کلی در مورد ست کردن مانتو با روسری و شال وجود دارد ؛ اگر روسری تان طرحدار است مانتو را ساده و با مانتو طرحدار، روسری ساده انتخاب کنید. شاید این موضوع درستی باشد اما گاهی استایل فرد را یکنواخت و بدون جذابیت می کند. شما می توانید برخی پترن ها را با هم بپوشید. مثلا مانتو های چهارخانه را با روسری نقش هندسی ست کنید یا شال خال خالی را با مانتو راه راه.

ساده یا طرحدار

 امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید . لطفا نظر و پیشنهاد هاتون رو برامون بنویسید.

گرداوری عاطفه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.