8 رنگ متضاد که هرگز نباید با یکدیگر پوشیده شوند

1-قهوه ای و مشکی

قهوه ای و مشکی از رنگ های متضاد هستند که هرگز نباید در ست کردن لباس استفاده کنید. زیرا در این صورت استایل ما درخششی نخواهد داشت. در عوض رنگ‌های پاستلی یا رنگ‌های خنثی همیشه با این دو رنگ خوب به نظر می‌رسند.

2-خاکستری‌، قهوه‌ای

بله، درست است! این دو رنگ‌های متضاد هستند. لطفا هرگز از رنگ خاکستری و قهوه ای به طور همزمان در یک استایل استفاده نکنید. درعوض رنگ‌های زیادی وجود دارند که مطمئنا بهترین ترکیب را با این رنگ‌ها به ارمغان می‌آورند.

چرخه رنگ

3- آبی‌تیره، مشکی

یک لباس آبی تیره به همراه یک کت مشکی چندان مناسب به نظر نمی‌رسد. مشکی، که همیشه انتخابی زیبا و  بسیار مطمئن است را در این استایل کنار بگذارید رنگ‌های جذاب بسیاری، مانند نقره‌ای، وجود دارند که به همراه رنگ آبی تیره به زیبایی جلوه می‌کنند. ترکیب چنین رنگهایی با این الگو، به خصوص در حداکثر اشباع، جلوه‌ای زنده و پرانرژی ایجاد می‌کند.

چرخه رنگ

 

برخی از رنگ های متضاد

1. قرمز و سبز

ترکیب این دو رنگ برای کریسمس عالی است، اما برای استایل روزمره اصلا انتخاب مناسبی نیست! چراکه این وقتی این دو رنگ کنار هم قرار گیرند چشم مخاطب را آزار می‌دهد. درعوض سبز را می‌توانید باسرخابی، زرد، ست کنید. 

چرخه رنگ

لطافت سبز و طلایی و کرم را در این استایل مشاهده می‌کنید. برای خرید و مشاهده اطلاعات بیشتر بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

2. سبز روشن و صورتی

ترکیب این دو رنگ واقعاً زیبا نیست. یک شلوار سبز روشن و یک پیراهن صورتی را تصور کنید!

چرخه رنگ

در اینجا سبز روشن با سفید ترکیب شده است. برای خرید این مانتو و دریافت اطلاعات بیشتر بر روی عکس بالا کلیک کنید.

3. سبز و نارنجی

این دو طیف رنگی نیز اصلاً کنار هم زیبا نیستند. درواقع سبز با رنگهای گرم مناسب به نظر نمی‌رسد.

4. بنفش و زرد

شاید ترکیب این دو رنگ به نظر برخی از افراد خیلی بد نباشد، اما رنگ‌های بهتری وجود دارند که بهتر با این دو رنگ همراه می‌شوند. استفاده از بنفش و زرد خالص کنار هم اصلاً استایل را زیبا نمی‌کند. ترکیب زرد و بنفش را طوری ست کنید که میزان استفاده از بنفش در یک لوک باید کمتر از زرد باشد.

5. مشکی و زرد

 ترکیب رنگ زرد خالص با مشکی شاید خیلی جذاب نباشد و یادآور زنبور عسل باشد. اما این دو رنگ را چطور استفاده کنیم که زیباتر دیده شویم؟ اول اینکه بهتر است زرد در حالت خالص خود نباشد یعنی زردی را استفاده کنید که با سفید یا مشکی ترکیب شده باشد. دوم اینکه برای استفاده از این دو رنگ کنار هم میزان استفاده از زرد و مشکی نباید به یک اندازه باشد. بهتر است زرد میزان کمتری از استایل شما را شامل شود تا زیباتر دیده شوید.

کدام رنگ ها را با هم نپوشیم؟

هرگز بیش از سه رنگ را با هم ترکیب نکنید و اگر می‌خواهید این کار را انجام دهیم، چهارمین رنگ باید فقط در جزئیات یا اکسسوری‌های شما به کار رفته باشد. استفاده از چند رنگ در یک استایل مهارت بالایی می‌خواهد. حتماً اگر دوست دارید رنگی رنگی بپوشید تا انتهای مقاله همراه ما باشید. همچنین، این ترکیب بی عیب و نقص را به خاطر بسپارید: مشکی و سفید.

چرخه رنگ

ترکیب مشکی و سفید کنتراست زیبا و چشم گیر است. این مانتو خوش دوخت را از مزون melix.gallery  می‌توانید تهیه کنید. با کلیک بر روی عکس بالا به صفحه این مزون هدایت خواهید شد.

استایل سرتاپا سفید

به عنوان آخرین نکته، این را در نظر داشته باشید که سفید با هر رنگی ست می‌شود، بنابراین هیچگاه انتخاب این رنگ برای همراهی کردن با سایر رنگ‌ها اشتباه نخواهد بود.

انتخاب ترکیب مناسب رنگ‌ها و پرهیز از رنگ های متضاد برای استایل شما بسیار مهم است؛ حتی یک لباس بسیار گران قیمت اگر از لحاظ رنگ با سایر لباس‌ها مطابقت نداشته باشد، می‌تواند یک فاجعه به نظر برسد ! به همین دلیل ترکیب رنگ مناسب بسیار مهم است. یک قانون اساسی در این رابطه این است که شما همیشه می‌توانید رنگ‌های هم خانواده را با هم  ترکیب کنید. به عنوان مثال، اگر پیراهن قرمز پوشیده‌اید، می‌توانید یک کراوات عنابی را به همراه آن بپوشید.

به همین ترتیب، یک پیراهن یا شلوار با رنگ خنثی را می‌توان با سایر رنگ‌های خنثی ترکیب کرد.

چرخه رنگ

این مانتو خوش دوخت را از مزون mezonbita می‌توانید تهیه کنید. با کلیک بر روی عکس بالا به صفحه این مزون هدایت خواهید شد. 

درواقع رنگ‌های خنثی می‌توانند با هر رنگ دیگری ست شوند: بیشتر اوقات، یک شلوار خنثی با هر رنگ دلخواهی مطابقت دارد همچنین می‌توان یک رنگ خنثی را با یک رنگ خنثی دیگر ترکیب کرد. اما شما باید بدانید که چگونه باید دو رنگ خنثی را با هم ترکیب کنید، اگر این کار را به درستی انجام دهید، نتیجه بسیار شیک خواهد بود.

چرخه رنگ- تم نارنجی آبی بنفش

ترکیب رنگ مثلثی با همین الگو باید اتفاق بیافتد. وقتی که از رنگ‌های کم رنگ و اشباع نشده استفاده کنیم، رنگ حاصل پر جنب و جوش جلوه میکند.

رنگ‌های خنثی عبارت اند از: قهوه‌ ای، خاکستری، کرم، خاکی، سفید و مشکی. این رنگ‌ها را می‌توان با هر رنگ دیگری پوشید، زیرا آنها رنگ‌های پایه‌ای هستند.

چرخه رنگ

این ست زیبا و خوش دوخت را از مزون Avaat.botique می‌توانید تهیه کنید. با کلیک بر روی عکس بالا به صفحه این مزون هدایت خواهید شد. 

رنگ مشکی یک رنگ بسیار مهم است و می‌تواند با رنگ‌های روشن‌تر مانند سفید و غیره همراه شود.

بسیاری از رنگ‌ها با زرد مطابقت ندارند، بنابراین در ست کردن لباس مراقب باشید که این رنگ را به همراه چه رنگی می‌پوشید – زرد باعث می‌شود توجه افراد به سمت شما جلب شود و می‌تواند یک رنگ کاملاً دشوار برای مطابقت با رنگهای دیگر باشد. زرد را با قرمز، بنفش، آبی یا مشکی ترکیب نکنید. 

 یک ترکیب رنگ های متضاد که نباید با هم پوشیده شود عبارت است از:

آبی و زرد: این ترکیب رنگ را هرگز امتحان نکنید. البته این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است برخی افراد این ترکیب رنگ‌ها را با هم ترکیب کنند و هنوز هم خوب به نظر برسند و در عین حال برخی از افراد با پوشیدن همین رنگ‌ها بسیار بد به نظر برسند. ترکیب‌های مختلف رنگی را امتحان کنید تا بهترین ترکیب رنگ را برای استایل خود پیدا کنید.

چرخه رنگ

در این ست ترکیب خردلی و شلوار لی آّبی را می‌بینید. این دو ترکیب به زیبایی کنار هم نشسته اند و حس بدی را به مخاطب انتقال نمی‌دهد. برای خرید و یا دیدن محصولات مشابه به eden__studio  مراجعه کنید. 

چگونه‌ رنگ‌های لباس را با هم تطبیق دهیم؟

دو عامل اصلی که باید هنگام انتخاب رنگ لباس در نظر بگیرید و از پوشیدن رنگ های متضاد پرهیز کنید، عبارت اند از:

آموزش استایل های منحصر به فرد با بوت چلسی مردانه

چرخه رنگ: برای شناسایی تفاوت‌ها و شباهت‌های رنگ ها

هارمونی رنگ: نحوه ست کردن دو یا چند رنگ بر اساس انواع فرمول‌های کلیدی

این موضوع پیچیده‌تر از آنچه در واقع هست به نظر می‌رسد. دستورالعمل‌های ساده ای وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید. در ادامه این مقاله، در مورد هماهنگی رنگ‌ها و روش‌هایی که با آن می‌توان رنگ‌های یک استایل را هماهنگ کرد را خواهید آموخت. این الگو ترکیبی از 2 تا 5 (در حالت ایده آل 2 تا 3) رنگ است که از کنار یکدیگر روی دایره رنگ قرار گرفته‌اند. این ترکیب رنگی احساس آرامش بخش و دوست داشتنی را ایجاد می‌کند.

چرخه ی رنگ

ترتیب طبیعی رنگ‌ها عبارت اند از: قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی، بنفش. اگر این چرخه رنگ را در نظر داشته باشید، رایج‌ترین پیشنهاد این است که رنگ‌های مخالف را با یکدیگر ست کنید. به عنوان مثال آبی با نارنجی یا سبز با قرمز. اما در واقعیت ترکیب این رنگ‌ها بسیار اغراق آمیز است. بنابراین، برای ایجاد یک ترکیب رنگ منسجم باید، طیف و روشنایی رنگ را نیز در نظر بگیرید.

چرخه رنگ

موهای نارنجی و آبی آسمانی، در اینجا می‌بینید که همان میزان کم نارنجی بسیار بیشتر از آبی به چشم می‌خورد. پس برای ست کردن آن توجه کنید. این ست زیبا و خوش دوخت را از sadafharsini.design می‌توانید تهیه کنید. با کلیک بر روی عکس بالا به صفحه این مزون هدایت خواهید شد. 

به محل دقیق یک رنگ روی چرخه توجه کنید. به عنوان مثال، سه نوع نارنجی در پیرامون چرخه رنگ وجود دارد. با حرکت در جهت عقربه‌های ساعت این نارنجی به تدریج به رنگ قرمز متمایل می‌شود و در جهت خلاف عقربه‌های ساعت این رنگ به زرد می‌گراید.

چرخه رنگ

دو نکته ی مهم در رابطه با ست کردن لباس

 1. شدت یک رنگ (به مثلث نارنجی روی چرخه رنگ نگاه کنید).
 2. روشنایی یک رنگ که از مشکی با (0٪ روشنایی) تا سفید (100٪ روشنایی) وجود دارد.

ترکیب کردن رنگ‌ها کمی مشکل است و هدف اصلی ما این است که رنگ‌های دارای کنتراست را با هم ترکیب کنیم. به نظر می‌رسد این کار متناقض با گفته‌های قبلی است اما گاهی اوقات تضاد باعث می‌شود لباس‌های شما جالب‌تر به نظر برسند.

می‌توانید در صورت تمایل، با تغییر سطح رنگ، تناژ و میزان روشنایی هر رنگ، یک “تم” جدید ایجاد کنید. برای داشتن یک ترکیب رنگ منسجم، معمولاً دو رنگ مختلف به همراه یکی از رنگ‌های خنثی زیر کنار هم قرار می‌گیرند.

در این حالت، شما از یک رنگ اصلی و دو رنگ مکمل استفاده می‌کنید (رنگ هایی که در هر دو طرف پادتن رنگ اصلی روی رنگ قرار دارند)

رنگ‌های خنثی عبارت اند از : سیاه، سفید و خاکستری

سه قانون اصلی در مورد رنگ متضاد وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. ابتدا باید به رنگ‌های نوترال یا خنثی اشاره کنیم: مشکی، سفید و خاکستری رنگ‌های خنثی هستند. اینها از نظر فنی رنگ در نظر گرفته نمی‌شوند و این بدان معنی است که می‌توانند بدون ایجاد اختلال در انسجام، با هر رنگ دیگری (یا حتی با یکدیگر) ست شوند.

چرخه رنگ

این ست زیبا و خوش دوخت را از f.k_design می‌توانید تهیه کنید. با کلیک بر روی عکس بالا به صفحه این مزون هدایت خواهید شد. 

یک استثنا برای رنگ خاکستری وجود دارد که می‌تواند تناژ مختلفی داشته باشد و باید از نظر رنگ با بقیه رنگ‌های انتخابی شما مطابقت داشته باشد. شما همچنین ممکن است دو یا هر سه رنگ‌های نوترال‌ها در ست کردن لباس امتحان کنید. علاوه بر این، قهوه‌ای، کرم، بژ و خاکی نیز با وجود داشتن تناژ مختلف، رنگ‌های نوتروال به حساب می‌آیند و آبی تیره نیز می‌تواند به صورت “نوترال” عمل کند.

استایل گرانج را بشناسید

چرخه رنگ

ترکیب کرم و سفید را در این استایل مشاهده می‌کنید. در صورت تمایل به خرید و یا دیدن توضیحات بیشتر محصول کلیک کنید. Ellla.clothing

استایل مونوکروم

رنگ‌های یک استایل مونوکروم یا تک رنگ شباهت زیادی به هم دارند و از یک خانواده هستند ولی تناژ متفاوتی دارند. به دو تصویر بالا نگاهی بیاندازید.

چرخه رنگ

این ست زیبا و خوش دوخت را از Dermond.collection می‌توانید تهیه کنید. با کلیک بر روی عکس بالا به صفحه این مزون هدایت خواهید شد. 

رنگ‌های مکمل

استایل‌های دارای رنگ‌های مکمل دارای دو رنگ مختلف و مکمل هستند که محل قرارگیری آنها در چرخه رنگ در نقطه مقابل یکدیگر است. البته به یاد داشته باشید که رنگ‌ها نباید بیش از حد جسورانه باشند. به رنگ‌های آبی و نارنجی (بالای سمت راست) و سبز لجنی و صورتی (بالا سمت راست، با شلوارهای خنثی ) نگاه کنید.استایل‌های دارای رنگ‌های مکمل دارای دو رنگ مختلف و مکمل هستند که محل قرارگیری آنها در چرخه رنگ در نقطه مقابل یکدیگر است. البته همان طور که بالاتر گفته شد بهتر است رنگ های خالص را کنار هم نگذارید  . رنگ های های مکمل را از طیف های مختلف برداشته و کنار هم قرار دهید. اما اگر جسارت پوشیدن دو رنگ با درجه خلوص بالا کنار هم را دارید، حتماً امتحان کنید.

چرخه رنگ

یک ترکیب کاملاً دراماتیک و چشم نواز از قرمز و سبز.این ست جذاب وخوش دوخت را از dolcevita.mezon می‌توانید تهیه کنید. با کلیک بر روی عکس بالا به صفحه این مزون هدایت خواهید شد. 

رنگ‌های متشابه

استایل‌های رنگی متشابه از دو یا سه رنگ متفاوت اما همسایه تشکیل شده اند که در حالت ایده آل تناژ و روشنایی یکسانی دارند. سبز و آبی ترکیبی قوی است، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است رنگ سبز و آبی ترکیبی زیبا به نظر می‌رسد. دو رنگ آبی و قرمز، که مدت هاست در کت و شلوار و کراوات همراه هم بوده اند نیز ترکیبی زیبا می‌سازند.

چرخه رنگ

اگر به تونیک های آزاد با جنس الیاف طبیعی علاقه مند هستید، حتماً به برند tane_dorost   سر بزنید یا بر روی عکس بالا کلیک کنید.

این یک طرح است که شامل یک رنگ اصلی و دو رنگ مکمل، به علاوه یک رنگ اضافی است که نقاط قوت را برجسته می‌کند.

نتیجه گیری رنگ های متضاد

ست کردن لباس در رنگ‌هایی که در فاصله یکسان با یکدیگر قرار دارند. به عنوان مثال صورتی، سبز و نارنجی نیز استایل‌هایی هیجان انگیز به ارمغان می‌آورد. تسلط بر این کار دشوار است، بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از انجام این کار، به اصول قبلی پایبند باشید.

در نظر داشته باشید که انتخاب رنگ لباس باید متناسب با تناژ رنگ پوست و آب و هوا باشد. نیمه سمت راست چرخه رنگ “گرم” است و برای بهار / تابستان ایده آل است در حالی که نیمه سمت چپ چرخه رنگ “سرد” است و برای پاییز / زمستان مناسب‌تر است. اگرچه، این یک قانون ثابت نیست و فراموش نکنید، همیشه می‌توانید رنگ‌های بالا را با رنگ‌های خاکستری، مشکی و سفید ترکیب کنید.

100 مدل جذاب برای ساخت زیورآلات و اکسسوری دست ساز

چرخه رنگ

ترکیب دو رنگ گرم و سرد کنار هم، برای خرید این محصول بر روی عکس ضربه بزنید. Dolcevita.mezon

سرانجام، این راهنمایی‌ها را دقیق و خط به خط انجام ندهید. به عنوان مثال، خرید شلوار آبی و ترکیب با یک تیشرت پرتقالی پررنگ، می‌تواند متناسب باشد اما برای رسیدن به استایلی”زیباتر” یا “ملایم‌تر ” تناژ و میزان روشنایی آبی و نارنجی را در نظر بگیرید.

همیشه قبل از ترک خانه، زمانی را برای توجه به خود و نگاه کردن به ” آینه” اختصاص دهید و اگر می‌خواهید یک لباس رنگارنگ – مثلاً یک پیراهن نارنجی یا سبز بپوشید – مطابقت این دو رنگ را با استفاده از تئوری‌های رنگ، بررسی کنید. ست کردن رنگ‌ها با هم خود دانشی است که هر شخصی ندارد.

برای این منظور باید دانش خود را در زمینه رنگ شناسی و موضوعات جانبی آن بالا ببرید. در مقاله‌های آتی بیشتر در خصوص تئوری رنگ و اینکه رنگ‌ها هر کدام چه فلسفه‌ای دارند سخن خواهیم گفت. در مقابل، می‌توانید استایلی با رنگ‌های خنثی بسازید، سپس یک رنگ برجسته را به آن اضافه کنید.

در اینجا، ما انواع مختلفی از رنگ‌ها که به خوبی با هم هماهنگ می‌شوند را ذکر می‌کنیم که باعث جذاب کردن استایل شما خواهند شد. از ترکیب جسورانه ی سبز و زرد گرفته تا ترکیب ملیح صورتی و خاکستری، زیبایی خارق العاده ای به استایل شما خواهند داد.

چرخه رنگ

ترکیب نارنجی و کرم در یک مانتو عروسکی زیبا. این استایل بسیار گرم و محرک است. اطلاعات بیشتر را اینجا ببنید. Shell_.collection

 

10 ترکیب رنگی کاملاً مناسب برای لباس

ترکیب کردن رنگ‌های مختلف می‌تواند استایل شما را بسیار زیبا کند اما کار بسیار آسانی نیست بنابراین  طبیعی است که هنگام امتحان کردن رنگ‌ها و ترکیب‌های رنگی جدید، کمی احساس استرس کنید. اما این بدان معنی نیست که شما همواره باید سر تا پا  مشکی بپوشید.

 

ترکیبی از 4 رنگ که از یکدیگر برابر است در دایره رنگ. در این حالت رنگ‌ها از نظر درجه رنگ با یکدیگر فرق می‌کنند، اما مکمل هم هستند.

در اینجا لیستی از ترکیب‌های رنگی  جالب برای لباس را مشاهده می‌کنید:

1.سبز و زرد: چه چیزی از بوی چمن تازه در یک روز گرم آفتابی جذاب‌تر است. این ترکیب رنگ دقیقاً یادآور همین شرایط است. ترکیب سبز و زرد در بیشتر استایل‌ها عالی به نظر می‌رسد.

2.آبی و صورتی کمرنگ

3.قرمز و آبی

4.آبی کبالتی و فیروزه ای

چرخه رنگ

مانتو با طیف رنگی زرد و نقره ای بی نظیر. اگر شما هم علاقه مند به خرید شدید بر روی لینک بزنید. Mezone.takposh

5. نارنجی و آبی : نارنجی و آبی ترکیب رنگ مناسبی است. یک شلوار آبی انتخاب کنید و یک پیراهن نارنجی پرتقالی به آن اضافه کنید. در این استایل حتما باید یک جفت کفش مناسب انتخاب کنید. یک جفت کفش کرم توجه را بیشتر به سمت لباس‌های شما جلب می‌کند.

6.کرم و عنابی

7.نارنجی و مشکی

چرخه رنگ

ترکیب مانتو سنتی در رنگ نارنجی به همراه شال مشکی، برای خرید و دیدن محصولات بیشتر کلیک کنید. elah_mode_studio  

8.صورتی و خاکستری:هیچ رنگی بیشتر از رنگهای پاستلی یادآور بهار نیست. این ترکیب رنگ، رایحه نرم یاس و نسیم بهاری را به شما یادآوری می‌کند.

9.بنفش و مرجانی

10.بنفش و سفید

 

15 comments

 1. نوشتید رنگ های بنفش و زرد رو با هم نپوشیم اما من تو تن خیلیا دیدم . میشه یکم توضیح بدید که بر چه اساسی این دو رنگ نباید در کنار هم استفاده بشن؟

  1. دوست عزیز سلام
   درست است که رنگ زرد و بنفش مکمل یکدیگر هستند اما به علت درخشش بالایی که این دو رنگ در کنار یکدیگر دارند، بهتر هست تا همراه با هم استفاده نشوند چون باعث شلختگی در استایل شما میشود‌ اما اگر علاقه‌مندید تا از این ترکیب رنگی در استایلتان استفاده کنید، بهتر است تا از یکی از دو رنگ در آیتم های کوچک استایلتان استفاده کنید

  1. سلام
   ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون.
   اما در جواب شما لازمه که بپرسم چرا ؟
   با تشکر

 2. رنگ های آبی کم رنگ و آبی پرنگ، سبز کم رنگ و سبز پرنگ ، صورتی کمرنگ و صورتی پرنگ میشه با هم متضاد باشه؟?

  1. سلام س.ت عزیز
   ممنون از اینکه نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
   کجای مقاله به این نکات اشاره شده بود ؟

   1. بنظرم توی این مقاله بیشتر از سلیقه شخصیتون صحبت کردید و با عرض پوزش علمتون در رنگ ها یا محدوده یا شما در استفاده ازش برای خودتون محدودیت ایجاد کردید… و متاسفانه بخش اول اینقدر دید سطحی ب رنگ ها داشتین ک میتونم با اطمینان بگم کمتر کسی ب بخش دوم مقاله ک علم رنگ هاست دقت کرده باشه… کمی برای محتواتون وقت بیشتری بزارید. ممنون

 3. اگه زردو مشکی مثله زنبوره، سیاه و سفید مثله گوره خره??. غیر از اینه؟ قهوه ایم مثله…. آقا جان هرچی دوست داری بپوش

  1. سلام
   ممنون از اینکه نظرتون رو با ما در میون گذاشتید.
   اما به هر حال توجه به زیبایی شناسی در رنگ ها از امیت زیادی برخورداره، ترکیب‌های زیبا ما رو جذاب‌تر میکنن.
   قبول ندارید ؟

  2. به نظرتون مشکی ورمز وبژ خوب میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

 4. نظراتی که بابت نپوشیدن رنگهای سبز و نارنجی و زرد و بنفش و … دادید مزخرف محضه کی اینارو نوشته؟?

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *